Admin Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Diplom-SM 18-19/3 2017  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2017-03-08
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
41 M-DA 60 kg 1/8 Röd Albin Karlsson Team Ljungby Box IF   -
        Blå Josef Noyan Botkyrka BK Blå 3-0
18 M-DB 36 kg 1/4 Röd Willian Hising BK Rapid Röd 3-0
        Blå Mansor Mamergov Haninge BK   -
9 M-DA 50 kg 1/4 Röd Kevin Scott Morgongåva BK Röd 3-0
        Blå Diego Lamby Fariñes IF Linnea   -
20 M-DB 36 kg 1/4 Röd Melvin Zakholi Örebro BK Röd 2-1
        Blå Emanuel Kimber BK Rapid   -
11 M-DA 50 kg 1/4 Röd Elias Habeeb Ramirez KK All Round   -
        Blå Gigi Zardiashvili Antares BK Blå 2-1
22 M-DB 36 kg 1/4 Röd Mustafa Mohamed Angered BC Röd 2-1
        Blå Pelle Carlsson KK All Round   -
17 M-DA 52 kg 1/4 Röd Emanuel Mavica Ryttersson Team Hallstahammar BK   -
        Blå Dino Martinovic Hisingens BK Blå 3-0
32 M-DB 40 kg 1/4 Röd Noe Gahlin IF Linnea Röd 2-1
        Blå Hamza Omairat Angered BC   -
19 M-DA 52 kg 1/4 Röd Love Lundkvist-Wallander Ystads SK Röd 2-1
        Blå Adam Aicha Redbergslids BK   -
34 M-DB 40 kg 1/4 Röd Truls Englesson Höllvikens BK   -
        Blå Malte Svensson Värnamo BK Blå 3-0
29 M-DA 57 kg 1/4 Röd Charbel Hanna BK Rapid   -
        Blå Adam Kadiri Eskilstuna BK Blå 3-0
36 M-DB 40 kg 1/4 Röd Denis Nikandrov Haninge BK Röd 2-1
        Blå Jassin Zina BK Revansch   -
31 M-DA 57 kg 1/4 Röd Eliaz Grönlund Öbacka BK Röd 3-0
        Blå Edward Kyrkander Viktorija BK - Falköping   -
42 M-DB 42 kg 1/4 Röd Ali Zenoozi BK Kungälv Röd 3-0
        Blå Otto Wersäll Haninge BK   -
33 M-DA 57 kg 1/4 Röd Måns Nilsson Örebro BK   -
        Blå Noel Essa BK Rapid Blå 3-0
44 M-DB 42 kg 1/4 Röd ELIAS STORM Tifa BC   -
        Blå Adel Fakhro BK Fox Blå 3-0
35 M-DA 57 kg 1/4 Röd Jash Narshi Örebro BK Röd 2-1
        Blå Feliphe Guzman Fightzone IF   -
46 M-DB 42 kg 1/4 Röd Linus Hökerud Halmstads AIS   -
        Blå Mohammed Taha BK Rapid Blå 3-0
43 M-DA 60 kg 1/4 Röd Albin Günultas BK Falken   -
        Blå Mohamed Zaka Hisingens BK Blå 2-1
48 M-DB 42 kg 1/4 Röd Axel Härstedt Höllvikens BK Röd 3-0
        Blå Kevin Hagström IF Linnea   -
54 M-DB 44 kg 1/4 Röd Filip Kenneryd Halmstads AIS Röd 2-1
        Blå Tim Christensen Höllvikens BK   -
45 M-DA 60 kg 1/4 Röd Samin Saletovic Bulldog Training Center Röd 2-1
        Blå Kerim Ramic Angered BC   -
47 M-DA 60 kg 1/4 Röd Hamid Safari Team Hallstahammar BK Röd 2-1
        Blå Mohammed Semmo Angered BC   -
56 M-DB 44 kg 1/4 Röd Kamiran Ato Al Khalaf Viktorija BK - Falköping   -
        Blå Mesut Kurt Örebro BK Blå 3-0
49 M-DA 60 kg 1/4 Röd Oscar Nilsson Örebro BK Röd 3-0
        Blå Josef Noyan Botkyrka BK   -
58 M-DB 44 kg 1/4 Röd Enis Krasniqi Halmstad Boxing Club   -
        Blå Lorik Kasumi Halmstads AIS Blå 3-0
51 M-DA 63 kg 1/4 Röd Mohammed Ali BK Fox   -
        Blå Ibrahim Evkurov Upsala IF Blå 3-0
60 M-DB 44 kg 1/4 Röd Albert Skillfeldt Värnamo BK   -
        Blå Pooya Khodeadi Angered BC Blå 3-0
53 M-DA 63 kg 1/4 Röd Mohammed Gargaar Hisingens BK   -
        Blå Thayo De Lange Haninge BK Blå 3-0
72 M-DA 46 kg 1/4 Röd Ermin Berisa Angered BC   -
        Blå Hamza Simmou Angered BC Blå 3-0
57 M-DA 63 kg 1/4 Röd Simon Jensen BK30 Motala   -
        Blå Victor Lövenberg Hisingens BK Blå 3-0
76 M-DA 46 kg 1/4 Röd Sami Omairat Angered BC Röd 2-1
        Blå Gabriel Olsson Hisingens BK   -
55 M-DA 63 kg 1/4 Röd Eliot Bacaj Kalmar BK Röd 3-0
        Blå Zekeriyahan Delen Haninge BK   -
74 M-DA 46 kg 1/4 Röd Noah Nordby Kalmar BK Röd 3-0
        Blå Leon Kalyun Angered BC   -
3 W-DA 63 kg 1/2 Röd Vera Person Donkersloot Haninge BK   -
        Blå Thelma Sagerfeldt-Eskilsson Ystads SK Blå 3-0
2 M-DC 34 kg 1/2 Röd Kevin Joräng KK All Round Röd 3-0
        Blå Ivan Skillfeldt Värnamo BK   -
1 W-DA 63 kg 1/2 Röd Leona Surup NBK Akilles   -
        Blå Ellinore Lövgren Hallin BK Tiger Blå 3-0
4 M-DC 34 kg 1/2 Röd johannes Chabo KK All Round Röd 2-1
        Blå Jamie Bronks IF Linnea   -
7 M-DA 48 kg 1/2 Röd Yusef Abdo Upsala IF   -
        Blå Alexander Fredriksson Morgongåva BK Blå 3-0
6 M-DC 36 kg 1/2 Röd Leon Berisha Viktorija BK - Falköping   -
        Blå Jazan Oukla Upsala IF Blå 3-0
5 M-DA 48 kg 1/2 Röd Liam Svenlert Tifa BC Röd 3-0
        Blå Mattias Montas BK Rapid   -
8 M-DC 36 kg 1/2 Röd Melvin Svensson IF Linnea Röd 3-0
        Blå Bil al Tak KK All Round   -
13 M-DA 50 kg 1/2 Röd Liam Mooney Majorna BK   -
        Blå Roberto Leyton Fightzone IF Blå 3-0
10 M-DC 38 kg 1/2 Röd Leonard Tiritidis Antares BK   -
        Blå Vihtori Lindström Umeå BK Blå 3-0
15 M-DA 50 kg 1/2 Röd Kevin Scott Morgongåva BK Röd 3-0
        Blå Gigi Zardiashvili Antares BK   -
12 M-DC 38 kg 1/2 Röd Ashab Tabujev Morgongåva BK Röd 2-1
        Blå Abdurasid Ushurov Hisingens BK   -
14 M-DC 42 kg 1/2 Röd Maxi Nygård IF Linnea   -
        Blå Arion Kahrimani Halmstad Boxing Club Blå 3-0
21 M-DA 52 kg 1/2 Röd Vicktor Ljungberg Angered BC Röd 3-0
        Blå Asem Mekahal BK Fox   -
23 M-DA 52 kg 1/2 Röd Dino Martinovic Hisingens BK Röd 3-0
        Blå Love Lundkvist-Wallander Ystads SK   -
16 M-DB 32 kg 1/2 Röd Saleh Al-Saidy Örebro BK   -
        Blå Hugo Härstedt Höllvikens BK Blå 3-0
25 M-DA 54 kg 1/2 Röd Filip Ferreira Bulldog Training Center Röd 2-1
        Blå Tino Badkobeh Angered BC   -
24 M-DB 36 kg 1/2 Röd Zhovlonbek Yuldashev Haninge BK Röd 3-0
        Blå Willian Hising BK Rapid   -
27 M-DA 54 kg 1/2 Röd Kevin Bohm Morgongåva BK Röd 3-0
        Blå Rayan Abdu Upsala IF   -
26 M-DB 36 kg 1/2 Röd Melvin Zakholi Örebro BK Röd 2-1
        Blå Mustafa Mohamed Angered BC   -
37 M-DA 57 kg 1/2 Röd Adam Kadiri Eskilstuna BK   -
        Blå Eliaz Grönlund Öbacka BK Blå 2-1
28 M-DB 38 kg 1/2 Röd Alexander Ström Redbergslids BK Röd 3-0
        Blå Adam Tegström Dahmani Umeå BK   -
39 M-DA 57 kg 1/2 Röd Noel Essa BK Rapid   -
        Blå Jash Narshi Örebro BK Blå 2-1
30 M-DB 38 kg 1/2 Röd Nick Zulawinski Höllvikens BK   -
        Blå Sultan Elkahalout Team Hallstahammar BK Blå 3-0
59 M-DA 63 kg 1/2 Röd Ibrahim Evkurov Upsala IF Röd 2-1
        Blå Thayo De Lange Haninge BK   -
38 M-DB 40 kg 1/2 Röd Axel Rylner BK Ringen Röd 2-1
        Blå Noe Gahlin IF Linnea   -
61 M-DA 63 kg 1/2 Röd Eliot Bacaj Kalmar BK   -
        Blå Victor Lövenberg Hisingens BK Blå DQ
40 M-DB 40 kg 1/2 Röd Malte Svensson Värnamo BK   -
        Blå Denis Nikandrov Haninge BK Blå 3-0
63 M-DA 66 kg 1/2 Röd Ali Smesem Hisingens BK   -
        Blå Whilliam Striger Haninge BK Blå 2-1
50 M-DB 42 kg 1/2 Röd Ali Zenoozi BK Kungälv Röd 3-0
        Blå Adel Fakhro BK Fox   -
65 M-DA 66 kg 1/2 Röd Josef Pakkanen Timrå BK   -
        Blå Oscar Bj BK Fox Blå 2-1
52 M-DB 42 kg 1/2 Röd Mohammed Taha BK Rapid   -
        Blå Axel Härstedt Höllvikens BK Blå 2-1
67 M-DA 75 kg 1/2 Röd Kamron Erkinboev Haninge BK Röd 3-0
        Blå Nenad Lukic Viktorija BK - Falköping   -
62 M-DB 44 kg 1/2 Röd Filip Kenneryd Halmstads AIS   -
        Blå Mesut Kurt Örebro BK Blå 3-0
69 M-DA 86 kg 1/2 Röd Axel Agnesten Eskilstuna BK Röd 3-0
        Blå Filip Prckov Redbergslids BK   -
64 M-DB 44 kg 1/2 Röd Lorik Kasumi Halmstads AIS   -
        Blå Pooya Khodeadi Angered BC Blå 2-1
93 M-DA 60 kg 1/2 Röd Mohamed Zaka Hisingens BK Röd 3-0
        Blå Samin Saletovic Bulldog Training Center   -
66 M-DB 52 kg 1/2 Röd Marcel Schazewich Hammarby IF Boxning   -
        Blå Amar Muminhudzic BK Kungälv Blå 3-0
95 M-DA 60 kg 1/2 Röd Hamid Safari Team Hallstahammar BK   -
        Blå Oscar Nilsson Örebro BK Blå 2-1
68 M-DB 60 kg 1/2 Röd Ulpian Kastrati BK Fox   -
        Blå Ammar Smesem Hisingens BK Blå 3-0
71 W-DA 44 kg 1/1 Röd Bianca Schapira BK Fox Röd 2-1
        Blå Lina Taki Örebro BK   -
70 M-DA 38 kg 1/2 Röd Antonio Karlsson Hammarby IF Boxning Röd 2-1
        Blå Melvin Yenioglu BK Rapid   -
73 W-DA 46 kg 1/1 Röd Liv Hökerud Halmstads AIS Röd 3-0
        Blå Cajsa Rydberg Gripen BK   -
78 M-DA 46 kg 1/2 Röd denis cingulea Team Ljungby Box IF Röd 2-1
        Blå Hamza Simmou Angered BC   -
75 W-DA 54 kg 1/1 Röd Kamila Östlund Haninge BK   -
        Blå Zhera Milli BK Masen Blå 3-0
80 M-DA 46 kg 1/2 Röd Noah Nordby Kalmar BK Röd 3-0
        Blå Sami Omairat Angered BC   -
77 W-DA 63 kg 1/1 Röd Ellinore Lövgren Hallin BK Tiger   -
        Blå Thelma Sagerfeldt-Eskilsson Ystads SK Blå 3-0
82 W-DB 46 kg 1/1 Röd Elin Ringkvist Gripen BK Röd 3-0
        Blå Elvira Hall Ljungby BK   -
79 W-DA 86 kg 1/1 Röd Matilda Werder Majorna BK   -
        Blå Wiktoria Kettil BK Ringen Blå 3-0
84 W-DB 52 kg 1/1 Röd Sipel Duna Nässjö BK Röd 3-0
        Blå Saga Storm Tifa BC   -
81 M-DA 42 kg 1/1 Röd Max Pettersson BS Tor   -
        Blå Niclas Mårtensson Örebro BK Blå 2-1
86 W-DB 60 kg 1/1 Röd Natalie Özgun BK Rapid Röd 3-0
        Blå Lucin Sürüp NBK Akilles   -
83 M-DA 48 kg 1/1 Röd Liam Svenlert Tifa BC   -
        Blå Alexander Fredriksson Morgongåva BK Blå 3-0
88 M-DC 30 kg 1/1 Röd Said Mamergov Haninge BK   -
        Blå Joshua Muyinda Majorna BK Blå 2-1
85 M-DA 50 kg 1/1 Röd Roberto Leyton Fightzone IF   -
        Blå Kevin Scott Morgongåva BK Blå 3-0
90 M-DC 34 kg 1/1 Röd Kevin Joräng KK All Round   -
        Blå johannes Chabo KK All Round Blå 3-0
87 M-DA 52 kg 1/1 Röd Vicktor Ljungberg Angered BC   -
        Blå Dino Martinovic Hisingens BK Blå 3-0
92 M-DC 36 kg 1/1 Röd Jazan Oukla Upsala IF   -
        Blå Melvin Svensson IF Linnea Blå 2-1
89 M-DA 54 kg 1/1 Röd Filip Ferreira Bulldog Training Center   -
        Blå Kevin Bohm Morgongåva BK Blå 3-0
94 M-DC 38 kg 1/1 Röd Vihtori Lindström Umeå BK Röd 3-0
        Blå Ashab Tabujev Morgongåva BK   -
91 M-DA 57 kg 1/1 Röd Eliaz Grönlund Öbacka BK Röd 3-0
        Blå Jash Narshi Örebro BK   -
96 M-DC 42 kg 1/1 Röd Hugo Sternberg IF Linnea   -
        Blå Arion Kahrimani Halmstad Boxing Club Blå 3-0
97 M-DA 60 kg 1/1 Röd Mohamed Zaka Hisingens BK Röd 3-0
        Blå Oscar Nilsson Örebro BK   -
98 M-DB 30 kg 1/1 Röd Alvar Åkerlund Botkyrka BK   -
        Blå Neo Vis Jamegar BK Dalen Blå 3-0
99 M-DA 63 kg 1/1 Röd Ibrahim Evkurov Upsala IF Röd 3-0
        Blå Victor Lövenberg Hisingens BK   -
100 M-DB 32 kg 1/1 Röd Mille Gustafsson Halmstads AIS   -
        Blå Hugo Härstedt Höllvikens BK Blå 2-1
101 M-DA 66 kg 1/1 Röd Whilliam Striger Haninge BK Röd 2-1
        Blå Oscar Bj BK Fox   -
102 M-DB 36 kg 1/1 Röd Zhovlonbek Yuldashev Haninge BK Röd 3-0
        Blå Melvin Zakholi Örebro BK   -
103 M-DA 75 kg 1/1 Röd Casper Norlander Ystads SK Röd 2-1
        Blå Kamron Erkinboev Haninge BK   -
104 M-DB 38 kg 1/1 Röd Alexander Ström Redbergslids BK Röd W.O
        Blå Sultan Elkahalout Team Hallstahammar BK   -
105 M-DA 86 kg 1/1 Röd Mohammed Celik Angered BC   -
        Blå Axel Agnesten Eskilstuna BK Blå 3-0
106 M-DB 40 kg 1/1 Röd Axel Rylner BK Ringen   -
        Blå Denis Nikandrov Haninge BK Blå 2-1
107 M-DA 86+ kg 1/1 Röd Sadri Tarlamishi Hisingens BK Röd 3-0
        Blå Kevin Karaoglu Haninge BK   -
108 M-DB 42 kg 1/1 Röd Ali Zenoozi BK Kungälv Röd 3-0
        Blå Axel Härstedt Höllvikens BK   -
110 M-DB 44 kg 1/1 Röd Mesut Kurt Örebro BK   -
        Blå Pooya Khodeadi Angered BC Blå 2-1
112 M-DB 46 kg 1/1 Röd Kevin Hedman BK Tiger   -
        Blå Oliver Hising BK Rapid Blå 2-1
114 M-DB 48 kg 1/1 Röd David Kalisz Antares BK   -
        Blå Julius Lundgren Öbacka BK Blå 3-0
116 M-DB 50 kg 1/1 Röd         -
        Blå Elvin Belizaka Hammarby IF Boxning Blå 3-0
118 M-DB 52 kg 1/1 Röd Oscar Hellberg Team Hallstahammar BK Röd 3-0
        Blå Amar Muminhudzic BK Kungälv   -
120 M-DB 54 kg 1/1 Röd rickhard lindeman Umeå BK   -
        Blå Emil Åhs BK Rapid Blå 3-0
122 M-DB 57 kg 1/1 Röd Ibrahim Echelchi Hammarby IF Boxning Röd 3-0
        Blå Alex Engström BK Rapid   -
124 M-DB 60 kg 1/1 Röd Julius Gumuliauskas Kungshamns BK Röd 3-0
        Blå Ammar Smesem Hisingens BK   -
126 M-DB 63 kg 1/1 Röd Felix Lindström IF Linnea Röd 2-1
        Blå Jonathan Johnsson Eskilstuna BK   -
128 M-DA 38 kg 1/1 Röd Sigge Rajam Majorna BK   -
        Blå Antonio Karlsson Hammarby IF Boxning Blå 3-0
130 M-DA 46 kg 1/1 Röd denis cingulea Team Ljungby Box IF Röd 2-1
        Blå Noah Nordby Kalmar BK   -
 
 
Copyright©2022 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090