Admin Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Diplom-SM 15-16/3 2014  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2014-02-28
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
13 M-DA 50 kg 1/4 Röd Filip Johnsson Värnamo BK Röd 3-0
        Blå Hussein Al-Tamimi Redbergslids BK   -
8 W-DA 52 kg 1/4 Röd Lisa Sjölander KK All Round Röd 2-1
        Blå Tilde Fallstrm Redbergslids BK   -
21 M-DA 57 kg 1/4 Röd Danial Nasir Angered BC Röd 3-0
        Blå Rasmus Hammar BK Falken   -
30 M-DB 38 kg 1/4 Röd William Svidn Larsen BS Tor   -
        Blå Alim Mahmudov Tifa BC Blå 3-0
23 M-DA 57 kg 1/4 Röd Yousef Murad Angered BC Röd 3-0
        Blå Sardar Yuldasher Haninge BK   -
4 W-DB 40 kg 1/2 Röd Vera Person Donkersloot Haninge BK Röd 3-0
        Blå Moa Carlsson Vaggeryds BK   -
25 M-DA 57 kg 1/4 Röd nebil ebrahim Upsala IF Röd 2-1
        Blå Linus Jacobsson BK Tiger   -
10 W-DA 52 kg 1/2 Röd Linn Sellin Viksell Timrå BK Röd 2-1
        Blå Elise Saulescu BK Swing   -
31 M-DA 60 kg 1/4 Röd Ajat Sabitov Djurgårdens IF Röd 3-0
        Blå Vincent Svensson Antares BK   -
12 W-DA 52 kg 1/2 Röd Nathali Frank BK Värend Röd 2-1
        Blå Lisa Sjölander KK All Round   -
33 M-DA 60 kg 1/4 Röd Pontus Karlsson BK Kungälv Röd 3-0
        Blå Hugo Pettersson Mjlby Boxing Team IF   -
14 W-DA 60 kg 1/2 Röd Diana Polstan Redbergslids BK Röd 3-0
        Blå martina nyberg KK All Round   -
35 M-DA 60 kg 1/4 Röd Felix Nyrfors NBK Akilles Röd 3-0
        Blå Adrian Pettersson BK Swing   -
22 M-DC 34 kg 1/2 Röd Alexander Fredriksson Morgongåva BK   -
        Blå Emanuel Mavica Ryttersson Team Hallstahammar BK Blå 2-1
37 M-DA 60 kg 1/4 Röd Alvaro Castellanos Örebro BK Röd 2-1
        Blå Oliver Willnäs Majorna BK   -
26 M-DB 34 kg 1/2 Röd Adam Ibrahim Khalil Stenhagens KK   -
        Blå Filip Ferreira BK Kungälv Blå 3-0
43 M-DA 63 kg 1/4 Röd Arvid Apelqist IK Ymer Röd 3-0
        Blå anton borgesson IF Linnea   -
28 M-DB 34 kg 1/2 Röd Zaidan Syala Upsala IF Röd 2-1
        Blå Yodkhwan Idh Vaggeryds BK   -
1 M-DA 44 kg 1/2 Röd Barez Abdi Viktorija BK - Falköping   -
        Blå Adam Elbachir Mjlby Boxing Team IF Blå 2-1
32 M-DB 38 kg 1/2 Röd Jacob Hedergran Redbergslids BK   -
        Blå Fred Wibom IF Linnea Blå 3-0
3 M-DA 44 kg 1/2 Röd Saleban Hussein Angered BC Röd 2-1
        Blå Erduan Berisha IFK Linköping   -
34 M-DB 38 kg 1/2 Röd Hampus- Gustavsson-Jansen Kalmar BK Röd 3-0
        Blå Alim Mahmudov Tifa BC   -
5 M-DA 46 kg 1/2 Röd Erik Tegerhag Bålsta BK Röd 3-0
        Blå Frej Johansson IK Ymer   -
36 M-DB 42 kg 1/2 Röd Kasper K Majorna BK   -
        Blå Hampus Broman BS Tor Blå 3-0
7 M-DA 46 kg 1/2 Röd Elias Geirup BK Kungälv   -
        Blå Moltas Lundström IF Linnea Blå 2-1
40 M-DB 48 kg 1/2 Röd Anton Larsson KK All Round Röd 3-0
        Blå Emil Andersson Tifa BC   -
9 M-DA 48 kg 1/2 Röd Johan Magui BK Ringen Röd 3-0
        Blå bassam khatabb KK All Round   -
42 M-DB 50 kg 1/2 Röd Leith Oukla Upsala IF Röd 3-0
        Blå Tim Hoffman Djurgårdens IF   -
11 M-DA 48 kg 1/2 Röd Nils Kjellin Timrå BK   -
        Blå Mohammed Abdirisac Musa BK Falken Blå 3-0
44 M-DB 50 kg 1/2 Röd Mobariz Durani BK Fox Röd 2-1
        Blå Andre Dse BK Kungälv   -
15 M-DA 50 kg 1/2 Röd Casper Augustsson Antares BK Röd 3-0
        Blå jamie svenlert Tifa BC   -
46 M-DB 52 kg 1/2 Röd Folke Berglöf IF Linnea   -
        Blå karimdad mohiby Umeå BK Blå 3-0
17 M-DA 50 kg 1/2 Röd anders castelius IF Linnea Röd 2-1
        Blå Filip Johnsson Värnamo BK   -
48 M-DB 52 kg 1/2 Röd Viktor Sedig Angered BC   -
        Blå Sargon Jabro NBK Akilles Blå 3-0
19 M-DA 52 kg 1/2 Röd Harris Hairic Team Hallstahammar BK Röd 2-1
        Blå Andreas Palm IF Linnea   -
56 M-DA 42 kg 1/2 Röd Magnus Jonasson Umeå BK   -
        Blå Sami Semmo Angered BC Blå 3-0
27 M-DA 57 kg 1/2 Röd Sebastian Broman BS Tor Röd 3-0
        Blå Danial Nasir Angered BC   -
58 M-DA 42 kg 1/2 Röd Noah Björketidt Gripen BK Röd 2-1
        Blå Emil Trako Viktorija BK - Falköping   -
29 M-DA 57 kg 1/2 Röd Yousef Murad Angered BC Röd 2-1
        Blå nebil ebrahim Upsala IF   -
2 W-DC 54 kg 1/1 Röd viktoria kettil Tifa BC Röd 3-0
        Blå Angie Cardenas Haninge BK   -
39 M-DA 60 kg 1/2 Röd Ajat Sabitov Djurgårdens IF Röd 2-1
        Blå Pontus Karlsson BK Kungälv   -
6 W-DB 50 kg 1/1 Röd Emilia Svensson Kalmar BK Röd 3-0
        Blå Anna Majberger Örebro BK   -
41 M-DA 60 kg 1/2 Röd Felix Nyrfors NBK Akilles Röd 3-0
        Blå Alvaro Castellanos Örebro BK   -
16 M-DC 28 kg 1/1 Röd Vincent Sundberg Haninge BK Röd 3-0
        Blå Thitus CarlsteinSalomonsson BK Kelly   -
45 M-DA 63 kg 1/2 Röd Tobias Bengtsson IK Ymer Röd 3-0
        Blå Mauro Figueroa Örebro BK   -
18 M-DC 30 kg 1/1 Röd Samad Mahmudov Tifa BC   -
        Blå Max Pettersson BS Tor Blå 3-0
47 M-DA 63 kg 1/2 Röd Louis Puerto Hammarby IF Boxning   -
        Blå Arvid Apelqist IK Ymer Blå 3-0
20 M-DC 32 kg 1/1 Röd Liam Svenlert Tifa BC   -
        Blå Nazarias Drobot BK Fox Blå 3-0
49 M-DA 66 kg 1/2 Röd Hamoudi Ali Angered BC Röd 3-0
        Blå Kevin Strand Mjlby Boxing Team IF   -
24 M-DB 32 kg 1/1 Röd Noah Nordby Kalmar BK Röd 2-1
        Blå Dino Martinovic Hisingens BK   -
51 M-DA 75 kg 1/2 Röd Albin Johansson Redbergslids BK Röd 3-0
        Blå Najeeb Ur-Rashid Hisingens BK   -
38 M-DB 44 kg 1/1 Röd tim johannson Tifa BC   -
        Blå Hugo Andersson Värnamo BK Blå 2-1
53 M-DA 86 kg 1/2 Röd Haris Planic Angered BC   -
        Blå Filip Candell BS Tor Blå 3-0
50 M-DB 57 kg 1/1 Röd Sebastian Lindell BK Kungälv   -
        Blå Edvin Bernhardsson BS Tor Blå 3-0
55 M-DA 44 kg 1/1 Röd Adam Elbachir Mjlby Boxing Team IF   -
        Blå Saleban Hussein Angered BC Blå 2-1
52 M-DB 60 kg 1/1 Röd Peter Ahlberg Skoftebyns AIS   -
        Blå Jon Gundersen BK Kelly Blå 3-0
57 M-DA 46 kg 1/1 Röd Erik Tegerhag Bålsta BK   -
        Blå Moltas Lundström IF Linnea Blå 3-0
54 M-DA 40 kg 1/1 Röd Christian Oriander BK Falken   -
        Blå Avar Shadman Hammarby IF Boxning Blå 3-0
59 M-DA 48 kg 1/1 Röd Johan Magui BK Ringen Röd 2-1
        Blå Mohammed Abdirisac Musa BK Falken   -
60 W-DB 40 kg 1/1 Röd Inna Sunden Morgongåva BK   -
        Blå Vera Person Donkersloot Haninge BK Blå 3-0
61 M-DA 50 kg 1/1 Röd Casper Augustsson Antares BK Röd 2-1
        Blå anders castelius IF Linnea   -
62 W-DA 52 kg 1/1 Röd Linn Sellin Viksell Timrå BK Röd 3-0
        Blå Nathali Frank BK Värend   -
63 M-DA 52 kg 1/1 Röd Paul Ghazarian Örebro BK Röd 2-1
        Blå Harris Hairic Team Hallstahammar BK   -
64 W-DA 60 kg 1/1 Röd Julia Hansson Timrå BK   -
        Blå Diana Polstan Redbergslids BK Blå 3-0
65 M-DA 57 kg 1/1 Röd Sebastian Broman BS Tor Röd 3-0
        Blå Yousef Murad Angered BC   -
66 W-DA 63 kg 1/1 Röd Kim Flogberg KK All Round Röd 2-1
        Blå Emmy berg Örebro BK   -
67 M-DA 60 kg 1/1 Röd Ajat Sabitov Djurgårdens IF Röd 3-0
        Blå Felix Nyrfors NBK Akilles   -
68 M-DC 34 kg 1/1 Röd Sadig Mamedov Haninge BK   -
        Blå Emanuel Mavica Ryttersson Team Hallstahammar BK Blå 3-0
69 M-DA 63 kg 1/1 Röd Tobias Bengtsson IK Ymer   -
        Blå Arvid Apelqist IK Ymer Blå 3-0
70 M-DB 34 kg 1/1 Röd Filip Ferreira BK Kungälv   -
        Blå Zaidan Syala Upsala IF Blå 3-0
71 M-DA 66 kg 1/1 Röd Jack Falkman BK Fox Röd 3-0
        Blå Hamoudi Ali Angered BC   -
72 M-DB 38 kg 1/1 Röd Fred Wibom IF Linnea   -
        Blå Hampus- Gustavsson-Jansen Kalmar BK Blå 3-0
73 M-DA 75 kg 1/1 Röd Hardy Omed Örebro BK   -
        Blå Albin Johansson Redbergslids BK Blå 3-0
74 M-DB 42 kg 1/1 Röd Svante Qvannerstedt IF Linnea   -
        Blå Hampus Broman BS Tor Blå 3-0
75 M-DA 86 kg 1/1 Röd Alexander Lindstrm Timrå BK   -
        Blå Filip Candell BS Tor Blå 3-0
76 M-DB 48 kg 1/1 Röd Valton Kastrati BK Fox Röd 2-1
        Blå Anton Larsson KK All Round   -
78 M-DB 50 kg 1/1 Röd Leith Oukla Upsala IF Röd 3-0
        Blå Mobariz Durani BK Fox   -
80 M-DB 52 kg 1/1 Röd karimdad mohiby Umeå BK Röd 2-1
        Blå Sargon Jabro NBK Akilles   -
82 M-DA 42 kg 1/1 Röd Sami Semmo Angered BC Röd 3-0
        Blå Noah Björketidt Gripen BK   -
 
 
Copyright©2022 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090