logga in Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Golden Girl Box Cup 11-13/1 2013  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2013-01-09
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
1 W-SC 57 kg 1/4 Röd Kirsty Hill Grimsby Boxing Academy Röd 15-8
        Blå Sandra Bergenstrle Tierps BK   -
2 W-SC 60 kg 1/4 Röd Denise Lindqvist Örebro BK Röd 19-13
        Blå Emmelie Josefsson Vårgårda BK   -
3 W-SB 60 kg 1/4 Röd Caroline Andersson IF Linnea Röd 21-12
        Blå Lina Skoghagen Höllvikens BK   -
4 W-SB 64 kg 1/4 Röd Erika Edblom Djurgårdens IF Röd 22-14
        Blå Emma Strange Love C.P.C   -
5 W-SA 51 kg 1/4 Röd Uliana Koshkarova Khanty-Mansiisk Röd 10-8
        Blå Nadia Barriga Boxclub Basel   -
6 W-SA 51 kg 1/4 Röd Tanya Karlsson Höllvikens BK   -
        Blå Annemarie Stark BoxringTSV Pln Blå 20-10
7 W-SA 54 kg 1/4 Röd Malin Hermansson BK 1925 Karlstad   -
        Blå Nina Smith Chadwell St Mary Blå 15-8
8 W-SA 54 kg 1/4 Röd Marielle V Hansen Bergen Atletklubb Röd 24-3
        Blå Lisa Lokkin Arvika BS   -
9 W-SA 57-1 kg 1/4 Röd Valerian Spicer Chadwell St Mary Röd 13-11
        Blå Klara Svensson IF Göteborgs Team Box   -
10 W-SA 60 kg 1/4 Röd Linnea Molin Örebro BK   -
        Blå Anastasia Gorazhantseva Khanty-Mansiisk Blå 25-9
11 W-SA 60 kg 1/4 Röd Ida Lundblad Tifa BC   -
        Blå Kelly Harrington Corinthians bc Dublin Blå 16-13
12 W-SA 60 kg 1/4 Röd Mira Potkonen FIN Röd 21-14
        Blå Maike Kluners SC Colonia   -
13 W-SA 60 kg 1/4 Röd Fam Elgan Bergen Atletklubb Röd 16-16(59-52)
        Blå Sandra Brugger Team sch   -
14 W-SA 64 kg 1/4 Röd Kristin Tveit Trym IL   -
        Blå Josephine Marass Hägg Djurgårdens IF Blå 28-15
15 W-SA 64 kg 1/4 Röd Camilla Skov F.A.K. rhus Röd 17-12
        Blå Mari Mntynen Team Finland   -
16 W-DB 60 kg 1/1 Röd Elisha Mannouch Swale Gloves   -
        Blå lily Devlin Attleborough ABC Blå 2-1
17 W-DA 51 kg 1/2 Röd Kim Flogberg Vårgårda BK   -
        Blå Jane Downey Trojan BC Blå 2-1
18 W-DA 60 kg 1/2 Röd Milica Avramovic Halmstad BS Röd 3-0
        Blå Julia Hakala Skene Atletklubb   -
19 W-DA 63 kg 1/1 Röd Therese Edrud Vårgårda BK   -
        Blå Ellesha williams Swale Gloves Blå 2-1
20 W-DA 75 kg 1/1 Röd wilma kettil Tifa BC   -
        Blå Felicija Len BK Fox Blå 3-0
21 W-UB 48 kg 1/1 Röd Philomena Hickey Trojan BC   -
        Blå Jordan ODonoghue Walcot ABC Blå RSC R2
22 W-UB 54 kg 1/1 Röd Stephanie Thour BK Värend Röd 26-9
        Blå Courtney Hughes Macclesfield   -
23 W-UB 57 kg 1/1 Röd Sofia Nilsson BK Värend Röd 24-15
        Blå Elizabeth Dillon Moss Side Fire Station BC   -
24 W-UB 60 kg 1/1 Röd Amelia Hall Ljungby BK Röd 18-5
        Blå Mathilda Willner Tärnsjö BK   -
25 W-UA 52 kg 1/2 Röd Maria Markowka Hornchurch and Elm Park Röd 6-4
        Blå Ramona Graef SC Colonia   -
26 W-JC 64 kg 1/1 Röd Johanna Persson Ystads SK Röd 12-7
        Blå Melanie Lawson Furness Catholic   -
27 W-JB 57 kg 1/1 Röd Monique Feikes de Grot Ystads SK   -
        Blå Beth Campbell Macclesfield Blå 14-14(50-43)
28 W-JA 60 kg 1/2 Röd Emma Mntykent Team Finland Röd 12-11
        Blå Niamh Ball Trojan BC   -
29 W-SC 54 kg 1/2 Röd Inger-Line Johansen Eiker BK   -
        Blå Ramla Ali Palmers ABC Blå 18-4
30 W-SC 57 kg 1/2 Röd Viktoria Veernets IK Ymer   -
        Blå Sandra Attermo Djurgårdens IF Blå 21-13
31 W-SC 57 kg 1/2 Röd Rebecca Ädel Haninge BK   -
        Blå Kirsty Hill Grimsby Boxing Academy Blå 20-10
32 W-SC 60 kg 1/2 Röd Evelina Andersson Majorna BK Röd 14-10
        Blå Anna Cresswell Gorton   -
33 W-SC 60 kg 1/2 Röd Grethe Kraugerud Trym IL Röd 9-5
        Blå Denise Lindqvist Örebro BK   -
34 W-SB 60 kg 1/2 Röd Sarah Dunne Bury Röd 24-10
        Blå nina bradley boston abc   -
35 W-SB 60 kg 1/2 Röd Evelyne Ziegler Team sch Röd 16-11
        Blå Caroline Andersson IF Linnea   -
36 W-SB 64 kg 1/2 Röd Juliane Haydan BBK Varde Röd 23-15
        Blå Hanna Carlsson Glenrothes ABC   -
37 W-SB 64 kg 1/2 Röd Rebecca Eriksson Vårgårda BK Röd 22-12
        Blå Erika Edblom Djurgårdens IF   -
38 W-SB 69 kg 1/2 Röd Ulrika Johansson Halmstad BS   -
        Blå Gardner Moore Glenrothes ABC Blå 19-7
39 W-SB 69 kg 1/2 Röd Frida Lundgren BK 1925 Karlstad   -
        Blå Melina Lemonakis BBK Varde Blå 17-6
40 W-SB 75 kg 1/2 Röd Helene Torgersen Moss BK   -
        Blå Katie Smith Pool of life Blå 17-3
41 W-SA 48 kg 1/2 Röd Lynne Mc Enry St.Pauls Waterford Röd 18-15
        Blå Lotta Loikkanen FIN   -
42 W-SA 48 kg 1/2 Röd Amie Ramstedt Hisingens BK Röd 16-13
        Blå Elin Rönnlund Haninge BK   -
43 W-SA 51 kg 1/2 Röd Norah Guzlander Halmstads AIS Röd 25-18
        Blå Hanne Ulvund I.L.ROS - Boksing   -
44 W-SA 51 kg 1/2 Röd Uliana Koshkarova Khanty-Mansiisk   -
        Blå Annemarie Stark BoxringTSV Pln Blå 12-6
45 W-SA 64 kg 1/2 Röd Anna Lindqvist Malmö BK   -
        Blå Gabriella Saliba NBK Akilles Blå 26-19
46 W-SA 64 kg 1/2 Röd Josephine Marass Hägg Djurgårdens IF Röd 19-14
        Blå Camilla Skov F.A.K. rhus   -
47 W-SA 69 kg 1/2 Röd Janine Hofman SC Colonia Röd 18-12
        Blå Shaghayegh Askarni Vadum VIF   -
48 W-JA 54 kg 1/2 Röd Josefin Persson BK Fox   -
        Blå Nicolina Jacobsson Skoftebyns AIS Blå 11-8
49 W-JA 54 kg 1/2 Röd Calliopee Slagmulder Boxing Club Anderlecht.   -
        Blå Myriam Wahab BK Aarhus Blå 11-8
50 W-SA 54 kg 1/2 Röd Veronica Losvik Bergen Atletklubb Röd 16-13
        Blå Amanda Loughlin Corinthians bc Dublin   -
51 W-SA 54 kg 1/2 Röd Nina Smith Chadwell St Mary   -
        Blå Marielle V Hansen Bergen Atletklubb Blå 21-12
52 W-SA 57-2 kg 1/2 Röd Juliana Söderström Botkyrka BK   -
        Blå Cecilia Nilsson Team Finland Blå 20-16
53 W-SA 57-2 kg 1/2 Röd Helena Envall IF Linnea Röd 20-9
        Blå Britt Janne Mardal Bergen Atletklubb   -
54 W-SA 57-1 kg 1/2 Röd Linnea Strandell Djurgårdens IF Röd 23-13
        Blå Caroline Laurell IF Linnea   -
55 W-SA 57-1 kg 1/2 Röd Emilia Skriko Team Finland Röd 9-6
        Blå Valerian Spicer Chadwell St Mary   -
56 W-SA 60 kg 1/2 Röd Anastasia Gorazhantseva Khanty-Mansiisk   -
        Blå Kelly Harrington Corinthians bc Dublin Blå 22-9
57 W-SA 60 kg 1/2 Röd Mira Potkonen FIN Röd 12-7
        Blå Fam Elgan Bergen Atletklubb   -
58 W-SA 75 kg 1/1 Röd Love Holgersson BK Swing Röd 13-10
        Blå Lubov Pashina Khanty-Mansiisk   -
59 W-DA 51 kg 1/1 Röd Milicent Hansen Grimsby Boxing Academy Röd 3-0
        Blå Jane Downey Trojan BC   -
60 W-DA 60 kg 1/1 Röd Michaela Lindfors Vårgårda BK   -
        Blå Milica Avramovic Halmstad BS Blå 3-0
78 W-SA 57-2 kg 1/1 Röd Cecilia Nilsson Team Finland Röd 19-17
        Blå Helena Envall IF Linnea   -
61 W-UA 52 kg 1/1 Röd Ebonie Jones Heart of Porthsmouth Boxing Academy Röd 16-6
        Blå Maria Markowka Hornchurch and Elm Park   -
62 W-JA 54 kg 1/1 Röd Nicolina Jacobsson Skoftebyns AIS Röd 13-10
        Blå Myriam Wahab BK Aarhus   -
63 W-JA 60 kg 1/1 Röd Popi Burton S.Y.D.Ringside   -
        Blå Emma Mntykent Team Finland Blå 12-10
79 W-SA 57-1 kg 1/1 Röd Linnea Strandell Djurgårdens IF Röd 22-12
        Blå Emilia Skriko Team Finland   -
80 W-SA 60 kg 1/1 Röd Kelly Harrington Corinthians bc Dublin   -
        Blå Mira Potkonen FIN Blå 12-9
67 W-SC 60 kg 1/1 Röd Evelina Andersson Majorna BK   -
        Blå Grethe Kraugerud Trym IL Blå 10-5
64 W-SC 51 kg 1/1 Röd Laura Swindells Swale Gloves   -
        Blå Marie Modahl F.A.K. rhus Blå RET R2
69 W-SC 75 kg 1/1 Röd Johanna Svenungsson Majorna BK Röd RSC R1
        Blå Marte Aukan Trym IL   -
65 W-SC 54 kg 1/1 Röd Sara Svensson Ystads SK   -
        Blå Ramla Ali Palmers ABC Blå 11-8
66 W-SC 57 kg 1/1 Röd Sandra Attermo Djurgårdens IF   -
        Blå Kirsty Hill Grimsby Boxing Academy Blå 22-5
68 W-SC 64 kg 1/1 Röd Marianne Pedersen BBK Varde   -
        Blå Linnea Randowo Ystads SK Blå 11-4
70 W-SB 51 kg 1/1 Röd Lise Sandebjer BK Örnen Röd 25-9
        Blå Rosie Faal BK Fox   -
77 W-SA 54 kg 1/1 Röd Veronica Losvik Bergen Atletklubb   -
        Blå Marielle V Hansen Bergen Atletklubb Blå 18-3
82 W-SA 69 kg 1/1 Röd Malena Hede Morgongåva BK   -
        Blå Janine Hofman SC Colonia Blå 18-12
71 W-SB 60 kg 1/1 Röd Sarah Dunne Bury   -
        Blå Evelyne Ziegler Team sch Blå 16-11
72 W-SB 64 kg 1/1 Röd Juliane Haydan BBK Varde   -
        Blå Rebecca Eriksson Vårgårda BK Blå 21-13
73 W-SB 69 kg 1/1 Röd Gardner Moore Glenrothes ABC   -
        Blå Melina Lemonakis BBK Varde Blå 22-4
74 W-SB 75 kg 1/1 Röd Stacey Copeland Bredbury Stockport ABC Röd 23-3
        Blå Katie Smith Pool of life   -
75 W-SA 48 kg 1/1 Röd Lynne Mc Enry St.Pauls Waterford Röd 13-3
        Blå Amie Ramstedt Hisingens BK   -
76 W-SA 51 kg 1/1 Röd Norah Guzlander Halmstads AIS   -
        Blå Annemarie Stark BoxringTSV Pln Blå 16-7
81 W-SA 64 kg 1/1 Röd Gabriella Saliba NBK Akilles Röd 18-17
        Blå Josephine Marass Hägg Djurgårdens IF   -
 
 
Copyright©2018 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090