logga in Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Golden Girl Championship 2017 3-5/2 2017  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2017-02-01
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
1 W-UA 52 kg 1/4 Röd Tamara Tarnoczy Vecsés Boxing Club   -
        Blå Melissa Mortensen Varde BK Blå 5-0
2 W-DC 46 kg 1/2 Röd Helene Berg B-30 Röd 3-0
        Blå Sarah Murphy St.brigids kildare   -
3 W-UA 52 kg 1/4 Röd Emelia Dermott No Excuses   -
        Blå Mary Kate Nevin Leinster Blå 3-2
4 W-DB 36 kg 1/2 Röd Katie Ryan Tyne Tees & Wear Golden Girls   -
        Blå Leanna Connors St Brigids boxing club Blå 2-1
5 W-UA 52 kg 1/4 Röd Courtney Scott newbiggin boxing club Röd 5-0
        Blå Dominika Pogrzebska Korona Walcz   -
6 W-DB 40 kg 1/2 Röd Libby Ellis Rumbles Boxing Academy Röd 3-0
        Blå Robyn Murran St Brigids boxing club   -
7 W-UA 52 kg 1/4 Röd Anabelle Bruun Tønsbergkameratene Röd 5-0
        Blå Bettina Kiss Vecsés Boxing Club   -
8 W-DB 40 kg 1/2 Röd Julie Enge Vestby IL - boxing Röd 3-0
        Blå Megan Delaney St Brigids boxing club   -
9 W-UA 57 kg 1/4 Röd Jessica Triebelov Boxing club Triebel Röd 5-0
        Blå Rebecca Toohey Dublin Team   -
10 W-DB 46 kg 1/4 Röd McKenzie Kenny St Brigids boxing club Röd 2-1
        Blå Lucy Martin Dublin Team   -
11 W-JA 60 kg 1/4 Röd Fatia Benmessahel Le noble art de Rosny Röd 5-0
        Blå Sadie Thomas Tyne Tees & Wear Golden Girls   -
12 W-DB 46 kg 1/4 Röd Elin Ringkvist Gripen BK Röd 2-1
        Blå Hali Sierra Eshouzadeh Citadel Renae Cowal   -
13 W-JA 60 kg 1/4 Röd Marguerita Nevin Leinster Röd 5-0
        Blå Zarina Khalilulla Team Kazakstan   -
14 W-DB 46 kg 1/4 Röd Tealor Snaith Bronx Gym   -
        Blå Jessica Black BK Rollo Blå 2-1
15 W-JA 69 kg 1/4 Röd Nadezhda Ryabets Team Kazakstan Röd 5-0
        Blå Nadine Dermody St Brigids boxing club   -
16 W-DB 57 kg 1/2 Röd sofie olsen Hoeje Taastrup BK   -
        Blå Lucin Sürüp NBK Akilles Blå 2-1
17 W-SB 48 kg 1/4 Röd Perzin Nazari IF Ørnulf   -
        Blå Emma mcculloch Glenrothes ABC Blå 3-2
18 W-DB 57 kg 1/2 Röd Winnie Pettersson Skene Atletklubb   -
        Blå Sunniva Hofstad B 30 Blå 3-0
19 W-SB 60 kg 1/4 Röd Kellie Mcloughlin Dublin Team Röd 4-1
        Blå Kaira Mole Tyne Tees & Wear Golden Girls   -
20 W-DA 40 kg 1/2 Röd Catherine Renae Cowal Citadel Renae Cowal   -
        Blå Natalia Johnstone Tyne Tees & Wear Golden Girls Blå 3-0
21 W-SB 60 kg 1/4 Röd Amy Pu Islington Boxing club   -
        Blå Judith Unterlass Narva BK Blå 5-0
22 W-DA 46 kg 1/4 Röd Amber Byrne Leinster Röd 3-0
        Blå Liv Hökerud Halmstads AIS   -
23 W-SB 60 kg 1/4 Röd Anette valtanen Helsingin Tarmo Röd 5-0
        Blå Ashkhen Hovhannisyan Armenia   -
24 W-DA 46 kg 1/4 Röd Megan Bainbridge Tyne Tees & Wear Golden Girls   -
        Blå Bojana Gojkovic BK Budva Blå 2-1
25 W-SB 60 kg 1/4 Röd Amy Andrew Islington Boxing club Röd 5-0
        Blå Rivie Mc Cormack Dublin Team   -
26 W-DA 46 kg 1/4 Röd Cajsa Rydberg Gripen BK   -
        Blå Karla Valander Rumbles Boxing Academy Blå 3-0
27 W-SA 54 kg 1/4 Röd Norah Guzlander Halmstads AIS   -
        Blå Sophia Smith Skene Atletklubb Blå 5-0
28 W-DA 48 kg 1/2 Röd Maria-Elena Avram Box-Club Nordend Offenbach Röd 3-0
        Blå alva sixtensson KK All Round   -
29 W-SA 57-2 kg 1/4 Röd Tamara Radunovic BK Budva   -
        Blå Lisa Moore nemesis Blå 3-2
30 W-DA 52 kg 1/2 Röd Benedicte Frugaard Silden Tønsbergkameratene   -
        Blå Leah McNamee Leinster Blå 3-0
31 W-SA 57-2 kg 1/4 Röd Eftychia Kathopouli Glenrothes ABC Röd RSC R.2
        Blå Märta Lundberg Djurgårdens IF   -
32 W-DA 52 kg 1/2 Röd Fernanda Kenny St Brigids boxing club   -
        Blå Bobbi Lee Wyatt Cuban boxing academy Blå 3-0
33 W-SA 57-1 kg 1/4 Röd Tatiana Zrazhevskaya Team russia Röd 5-0
        Blå Vivien Neumann Team Baden Wurttemberg   -
34 W-DA 60 kg 1/4 Röd lorinda isufi KK All Round   -
        Blå Thelma Sagerfeldt-Eskilsson Ystads SK Blå 3-0
35 W-SA 57-1 kg 1/4 Röd Helena Envall IF Linnea Röd 5-0
        Blå Bettina Dahl Åhus ABK   -
36 W-DA 60 kg 1/4 Röd Nadja Ericsson Skene Atletklubb   -
        Blå Martina McDonagh Tyne Tees & Wear Golden Girls Blå 3-0
37 W-SA 57-1 kg 1/4 Röd Mirela Balcerzak Skorpion Szczecin   -
        Blå Raven Chapman Arena ABC Blå 5-0
38 W-UB 54 kg 1/4 Röd Silje Pedersen Jessheim Bokseklubb   -
        Blå Rebecca Larsen IK Ymer Blå 2-1
39 W-SA 60 kg 1/4 Röd Beata Dudekova RBV Crooswijk Röd 4-1
        Blå Grethe Kraugerud Trym Boxing   -
40 W-UB 54 kg 1/4 Röd Hannah Mortier Rayne Boxing Röd 2-1
        Blå Emilia Svensson Kalmar BK   -
41 W-SA 64-2 kg 1/4 Röd Maya Kleinhans Team Baden Wurttemberg   -
        Blå Yvonne Bk Rasmussen Olympia Blå RSC R.2
42 W-UB 57 kg 1/2 Röd Amalie steby Askim Röd 3-0
        Blå Charlotte Gundersen Jessheim Bokseklubb   -
43 W-SA 64-1 kg 1/4 Röd Alexandra Ordina Team russia Röd 5-0
        Blå Jelena Jelic Malmö Boxing Center   -
44 W-JC 51 kg 1/2 Röd Maria Jidah BK Ringen Röd 3-0
        Blå Julie rnstrm Hornslet bokseklub   -
45 W-SA 69-2 kg 1/4 Röd Gardner Moore Lochend Boxing Club Röd 5-0
        Blå Myrea Van den Ijssel RBV Crooswijk   -
46 W-JC 60 kg 1/2 Röd Aisling Keogh Dublin Team   -
        Blå Linn Sellin Viksell Haninge BK Blå 3-0
47 W-SA 69-1 kg 1/4 Röd Malena Hede Morgongåva BK Röd 5-0
        Blå Lena Bertelsen BK Rollo   -
48 W-JC 64 kg 1/2 Röd Samira Osman Angered BC   -
        Blå Leia Gonzalez Fedorow Majorna BK Blå WO
49 W-UA 48 kg 1/2 Röd Chantel Whiting Tavistock A.B.C   -
        Blå Savannah Stubley Tyne Tees & Wear Golden Girls Blå 3-2
50 W-JC 64 kg 1/2 Röd Klaudia Lewadny Esbjerg Röd 3-0
        Blå Alexandra Romlin Sandvikens BK Hammaren   -
51 W-UA 52 kg 1/2 Röd Melissa Mortensen Varde BK   -
        Blå Mary Kate Nevin Leinster Blå 5-0
52 W-JB 60 kg 1/2 Röd Elise Saulescu BK Swing   -
        Blå Patricia Martinsen Oslo Bokseklubb Blå 2-1
53 W-UA 52 kg 1/2 Röd Courtney Scott newbiggin boxing club Röd 5-0
        Blå Anabelle Bruun Tønsbergkameratene   -
54 W-JB 60 kg 1/2 Röd Carmen Mavrodin Dublin Team Röd 3-0
        Blå Linn Carlsson Ystads SK   -
55 W-UA 54 kg 1/2 Röd Dinara Zinullina Team Kazakstan   -
        Blå Danielle Marshall Tyne Tees & Wear Golden Girls Blå 5-0
56 W-SC 64 kg 1/4 Röd Maryam AL-Azawi NBK Akilles   -
        Blå Severine Forestier Paris 1 et 2 Blå 3-0
57 W-UA 54 kg 1/2 Röd Anna Rasmussen AIK Roskilde   -
        Blå Ellie Wilson Tyne Tees & Wear Golden Girls Blå 3-2
58 W-DC 46 kg 1/1 Röd Casey Dermondy St Brigids boxing club Röd 3-0
        Blå Helene Berg B-30   -
59 W-UA 57 kg 1/2 Röd Eve Woods Dublin Team   -
        Blå Vilma Viitanen Team Finland Blå 5-0
60 W-DB 36 kg 1/1 Röd Jenny Simonsen B 30   -
        Blå Leanna Connors St Brigids boxing club Blå 3-0
61 W-UA 57 kg 1/2 Röd Tatianna Antunes Waterloo regional Boxing academy   -
        Blå Jessica Triebelov Boxing club Triebel Blå 4-1
62 W-DB 40 kg 1/1 Röd Libby Ellis Rumbles Boxing Academy Röd 3-0
        Blå Julie Enge Vestby IL - boxing   -
63 W-UA 66 kg 1/2 Röd Jasmine O Leary Leinster   -
        Blå Frederikke Grnnesby Hornslet bokseklub Blå 5-0
64 W-DB 46 kg 1/2 Röd Petra- Mihaela Avram Box-Club Nordend Offenbach   -
        Blå McKenzie Kenny St Brigids boxing club Blå 3-0
65 W-UA 66 kg 1/2 Röd Leslie Polynice club Garges Röd 5-0
        Blå Aoife Durkin St Brigids boxing club   -
66 W-DB 46 kg 1/2 Röd Elin Ringkvist Gripen BK   -
        Blå Jessica Black BK Rollo Blå 3-0
67 W-JA 48 kg 1/2 Röd Aizhan Madibek Team Kazakstan   -
        Blå Gloria Dalmeida club Garges Blå 3-1
68 W-DB 50 kg 1/1 Röd Sophie Haw Tyne Tees & Wear Golden Girls Röd 3-0
        Blå Chelsea McDonagh St Brigids boxing club   -
69 W-JA 48 kg 1/2 Röd Eliana Pileggi SwissBoxing   -
        Blå Macy Kilkenny Tyne Tees & Wear Golden Girls Blå 5-0
70 W-DB 54 kg 1/1 Röd SAGA STORM Tifa BC   -
        Blå Naltina Wenneck Tønsbergkameratene Blå 3-0
71 W-JA 51 kg 1/2 Röd Julie Madsen Hoeje Taastrup BK Röd 3-2
        Blå Diana Keilman Team Kazakstan   -
72 W-DB 57 kg 1/1 Röd Lucin Sürüp NBK Akilles   -
        Blå Sunniva Hofstad B 30 Blå 3-0
73 W-JA 57 kg 1/2 Röd Laura Yessenkeldi Team Kazakstan   -
        Blå Mary Geragthy Dublin Team Blå 5-0
74 W-DA 40 kg 1/1 Röd Alex Brown newbiggin boxing club   -
        Blå Natalia Johnstone Tyne Tees & Wear Golden Girls Blå 2-1
75 W-JA 57 kg 1/2 Röd Zhansaya Abdraimova Team Kazakstan   -
        Blå Evelina Hanna BK Ringen Blå 5-0
76 W-DA 46 kg 1/2 Röd Bobbi Bowman Tyne Tees & Wear Golden Girls Röd 3-0
        Blå Amber Byrne Leinster   -
77 W-JA 60 kg 1/2 Röd Itza Pabonreyes IF Linnea Röd 3-2
        Blå Cecilie Kölle BK Rollo   -
78 W-DA 46 kg 1/2 Röd Bojana Gojkovic BK Budva Röd 2-1
        Blå Karla Valander Rumbles Boxing Academy   -
79 W-JA 60 kg 1/2 Röd Fatia Benmessahel Le noble art de Rosny Röd 3-2
        Blå Marguerita Nevin Leinster   -
80 W-DA 48 kg 1/1 Röd Sacha Hickey Fisher boxing club Röd 3-0
        Blå Maria-Elena Avram Box-Club Nordend Offenbach   -
81 W-JA 64 kg 1/2 Röd Chelsey Heijnen Aleco Röd 4-1
        Blå Leonie Muller Team Baden Wurttemberg   -
82 W-DA 52 kg 1/1 Röd Leah McNamee Leinster   -
        Blå Bobbi Lee Wyatt Cuban boxing academy Blå 3-0
83 W-JA 69 kg 1/2 Röd Aishabibi Zhaksybekova Team Kazakstan   -
        Blå Charlie Cavanagh Saint John Golden Gloves Blå 5-0
84 W-DA 54 kg 1/1 Röd Zhera Milli BK Masen   -
        Blå nicole O Sullivan Dublin Team Blå 2-1
85 W-JA 69 kg 1/2 Röd Joanne Richards Leinster   -
        Blå Nadezhda Ryabets Team Kazakstan Blå 5-0
86 W-DA 60 kg 1/2 Röd Rigina Page Tyne Tees & Wear Golden Girls Röd 3-0
        Blå Lea Marignan club Garges   -
87 W-SB 48 kg 1/2 Röd Zara Johnson Tyne Tees & Wear Golden Girls Röd 5-0
        Blå faiza hersi Oslo Bokseklubb   -
88 W-DA 60 kg 1/2 Röd Thelma Sagerfeldt-Eskilsson Ystads SK Röd 3-0
        Blå Martina McDonagh Tyne Tees & Wear Golden Girls   -
89 W-SB 48 kg 1/2 Röd Marie Connan LEFT HOOK ABC   -
        Blå Emma mcculloch Glenrothes ABC Blå 3-2
90 W-DA 63 kg 1/1 Röd Vera Persson Haninge BK   -
        Blå Ellinore Lövgren Hallin BK Tiger Blå 3-0
91 W-SB 54 kg 1/2 Röd Natalia Samsalieva Djurgårdens IF Röd 5-0
        Blå Mikaela Zahn Halmstads AIS   -
92 W-DA 70 kg 1/1 Röd Felizia Landh Liljenberg Gripen BK   -
        Blå Wictoria Kettil BK Ringen Blå 3-0
93 W-SB 60 kg 1/2 Röd Kellie Mcloughlin Dublin Team Röd 5-0
        Blå Judith Unterlass Narva BK   -
94 W-UB 50 kg 1/2 Röd Megan Coleman Dublin Team   -
        Blå Jennifer Saravia BK Tiger Blå 2-1
95 W-SB 60 kg 1/2 Röd Anette valtanen Helsingin Tarmo Röd 3-2
        Blå Amy Andrew Islington Boxing club   -
96 W-UB 54 kg 1/2 Röd Josefein Betist RBV Crooswijk   -
        Blå Anne Tilken Hornslet bokseklub Blå 3-0
97 W-SB 64 kg 1/2 Röd Kayleigh Woods St Brigids boxing club   -
        Blå Deayndra Allen Haringey Blå 5-0
98 W-UB 54 kg 1/2 Röd Rebecca Larsen IK Ymer   -
        Blå Hannah Mortier Rayne Boxing Blå RSC r.1
99 W-SB 75 kg 1/2 Röd Demi Carter Islington Boxing club   -
        Blå Elena Narozanski nemesis Blå 4-1
100 W-UB 57 kg 1/1 Röd Ellie Preston Dublin Team   -
        Blå Amalie steby Askim Blå 2-1
101 W-SB 75 kg 1/2 Röd Johanna Svenungsson Majorna BK   -
        Blå Kerry Davis Cheltenham KO boxing academy Blå 5-0
102 W-UB 63 kg 1/2 Röd Georgia Williams Downend Police   -
        Blå Emma Sejrup Nyborg BK Blå RSC R.2
103 W-SA 48 kg 1/2 Röd Lise Sandebjer BK Örnen Röd 5-0
        Blå Noora Kosonen Helsingin Tarmo   -
104 W-UB 63 kg 1/2 Röd Elin Pettersson Skene Atletklubb Röd 3-0
        Blå Ingela Ørstavik Eikrem Moldekameratene Bokseklubb   -
105 W-SA 51 kg 1/2 Röd Niamh Carty St Brigids boxing club   -
        Blå Katrin Norén IF Linnea Blå RSC r.2
106 W-JC 51 kg 1/1 Röd Shuana Fulham Dublin Team   -
        Blå Maria Jidah BK Ringen Blå 3-0
107 W-SA 51 kg 1/2 Röd Veronica Losvik Bergen Atletklubb Röd 4-1
        Blå Sarina Frederiksen Jyllinge Box Team   -
108 W-JC 57 kg 1/1 Röd Elin Malmgren Höllvikens BK Röd 3-0
        Blå Mia O Connor Dublin Team   -
109 W-SA 54 kg 1/2 Röd Sara Svensson Skurups Kick o Boxningsklubb Röd 3-2
        Blå Szabina Szûcs Vecsés Boxing Club   -
110 W-JC 60 kg 1/1 Röd Ruby Harvey Dublin Team   -
        Blå Linn Sellin Viksell Haninge BK Blå 2-1
111 W-SA 54 kg 1/2 Röd Sara Haghighat-joo TNT Boxing Academy Röd 5-0
        Blå Sophia Smith Skene Atletklubb   -
112 W-JC 64 kg 1/1 Röd Leia Gonzalez Fedorow Majorna BK   -
        Blå Klaudia Lewadny Esbjerg Blå RSC r.2
113 W-SA 57-2 kg 1/2 Röd Karina Tazabekova St.Petersburg Röd 5-0
        Blå Kirsty Hill Grimsby Boxing Academy   -
114 W-JC 69 kg 1/1 Röd Erika Chee Angered BC   -
        Blå Clara Grundahl Bokseinstituttet Blå 3-0
115 W-SA 57-2 kg 1/2 Röd Lisa Moore nemesis   -
        Blå Eftychia Kathopouli Glenrothes ABC Blå WO
116 W-JB 51 kg 1/1 Röd Shauna Taylor Tyne Tees & Wear Golden Girls Röd 3-0
        Blå Megan Flynn Dublin Team   -
117 W-SA 57-1 kg 1/2 Röd Natalja Cincarevic Winning BC   -
        Blå Tatiana Zrazhevskaya Team russia Blå RSC r,2
118 W-JB 57 kg 1/1 Röd Freja Hansen Jyllinge Box Team   -
        Blå Linnea Eriksson BK Ringen Blå 2-1
119 W-SA 57-1 kg 1/2 Röd Helena Envall IF Linnea Röd 5-0
        Blå Raven Chapman Arena ABC   -
120 W-JB 60 kg 1/1 Röd Patricia Martinsen Oslo Bokseklubb   -
        Blå Carmen Mavrodin Dublin Team Blå 3-0
121 W-SA 60 kg 1/2 Röd Evelina Andersson Majorna BK   -
        Blå Agnes Alexiusson Värnamo BK Blå 5-0
122 W-JB 75 kg 1/1 Röd Aurora Kjekshus Reite B 30   -
        Blå Therese Edrud Majorna BK Blå 3-0
123 W-SA 60 kg 1/2 Röd Katrin Huhn Box-Club Nordend Offenbach   -
        Blå Beata Dudekova RBV Crooswijk Blå 5-0
124 W-SC 51 kg 1/2 Röd Carina Crawford London Community Boxing Röd 3-0
        Blå Anita Rossi Elite boxing Club   -
125 W-SA 64-2 kg 1/2 Röd Madeleine Angelsen Vestby IL - boxing Röd 3-2
        Blå Kaitlyn Clark Beaver Boxing   -
126 W-SC 51 kg 1/2 Röd Maja Svensson Värnamo BK   -
        Blå Sira Bojang IF Ørnulf Blå RSC R.2
127 W-SA 64-2 kg 1/2 Röd Lina Skoghagen Höllvikens BK   -
        Blå Yvonne Bk Rasmussen Olympia Blå 5-0
128 W-SC 60 kg 1/2 Röd Claudia Wilmot-Smith Islington Boxing club Röd 3-0
        Blå Anna Jutila Helsingin Tarmo   -
129 W-SA 64-1 kg 1/2 Röd Pernilla Gustavsson Ronneby BT   -
        Blå Ditte Frostholm Hoeje Taastrup BK Blå 5-0
130 W-SC 64 kg 1/2 Röd Nellie Lindholm Värnamo BK   -
        Blå Shabia Mushtaq Tnsberg kc Blå 3-0
131 W-SA 64-1 kg 1/2 Röd Stephanie Thour BK Värend Röd 3-1
        Blå Alexandra Ordina Team russia   -
132 W-SC 64 kg 1/2 Röd Katrine Steingrimsen Djurgårdens IF Röd 3-0
        Blå Severine Forestier Paris 1 et 2   -
133 W-SA 69-2 kg 1/2 Röd Laura Stevens Far Cotton Röd 5-0
        Blå Caterina Marchesini Elite boxing Club   -
134 W-SC 69 kg 1/2 Röd Lydia Benamrouche As Orly   -
        Blå Denise Yilmaz Halldn BK Ringen Blå 2-1
135 W-SA 69-2 kg 1/2 Röd Irina Schnberger Team Baden Wurttemberg Röd 5-0
        Blå Gardner Moore Lochend Boxing Club   -
136 W-SC 75 kg 1/2 Röd Titta Pri Helsingin Tarmo Röd RSC R.2
        Blå Antonia Conwallari Stenhagens KK   -
137 W-SA 69-1 kg 1/2 Röd Hanna Solecka Skorpion Szczecin Röd 3-1
        Blå Marianne Ahlborg Skoftebyns AIS   -
138 W-SC 75 kg 1/2 Röd Carolina Vinefur NBK Akilles   -
        Blå Stina Årman Majorna BK Blå 5-0
139 W-SA 69-1 kg 1/2 Röd Laela El Ksiri As Orly   -
        Blå Malena Hede Morgongåva BK Blå RSC r.2
140 W-DB 46 kg 1/1 Röd McKenzie Kenny St Brigids boxing club   -
        Blå Jessica Black BK Rollo Blå 3-0
141 W-SA 75 kg 1/2 Röd Elina Gustafsson Porin NMKY nyrkkeily Röd 5-0
        Blå Marija Curran Beaver Boxing   -
142 W-DA 46 kg 1/1 Röd Bobbi Bowman Tyne Tees & Wear Golden Girls   -
        Blå Bojana Gojkovic BK Budva Blå 2-1
143 W-UA 46 kg 1/1 Röd Alicia Parkes Tyne Tees & Wear Golden Girls   -
        Blå Daina Moorehouse Leinster Blå 5-0
144 W-DA 60 kg 1/1 Röd Rigina Page Tyne Tees & Wear Golden Girls   -
        Blå Thelma Sagerfeldt-Eskilsson Ystads SK Blå 2-1
145 W-UA 48 kg 1/1 Röd Jeyssa Marcel club Garges   -
        Blå Savannah Stubley Tyne Tees & Wear Golden Girls Blå 5-0
146 W-UB 50 kg 1/1 Röd Ruby East Sudbury abc Röd 2-1
        Blå Jennifer Saravia BK Tiger   -
147 W-UA 52 kg 1/1 Röd Mary Kate Nevin Leinster Röd 3-1
        Blå Courtney Scott newbiggin boxing club   -
148 W-UB 54 kg 1/1 Röd Anne Tilken Hornslet bokseklub   -
        Blå Hannah Mortier Rayne Boxing Blå 2-1
149 W-UA 54 kg 1/1 Röd Danielle Marshall Tyne Tees & Wear Golden Girls Röd 5-0
        Blå Ellie Wilson Tyne Tees & Wear Golden Girls   -
150 W-UB 63 kg 1/1 Röd Emma Sejrup Nyborg BK   -
        Blå Elin Pettersson Skene Atletklubb Blå 3-0
151 W-UA 57 kg 1/1 Röd Vilma Viitanen Team Finland   -
        Blå Jessica Triebelov Boxing club Triebel Blå 5-0
152 W-SC 51 kg 1/1 Röd Carina Crawford London Community Boxing   -
        Blå Sira Bojang IF Ørnulf Blå 3-0
153 W-UA 60 kg 1/1 Röd Eveliina Taimi Team Finland   -
        Blå Lauren Dempsey St Brigids boxing club Blå 4-1
154 W-SC 54 kg 1/1 Röd Anita Larkin Dublin Team   -
        Blå Antonia H. Martin BK Örnen Blå 3-0
155 W-UA 66 kg 1/1 Röd Frederikke Grnnesby Hornslet bokseklub   -
        Blå Leslie Polynice club Garges Blå 5-0
156 W-SC 57 kg 1/1 Röd Linda Larsson IK Ymer   -
        Blå Sunni Torgman Islington Boxing club Blå 3-0
157 W-UA 80 kg 1/1 Röd Eldana Talipova Team Kazakhstan senior Röd RSC R.1
        Blå Lauren Ryan St.brigids kildare   -
158 W-SC 60 kg 1/1 Röd Aylin Özcelik Team Baden Wurttemberg   -
        Blå Claudia Wilmot-Smith Islington Boxing club Blå 3-0
159 W-JA 48 kg 1/1 Röd Gloria Dalmeida club Garges Röd 5-0
        Blå Macy Kilkenny Tyne Tees & Wear Golden Girls   -
160 W-SC 64 kg 1/1 Röd Shabia Mushtaq Tnsberg kc   -
        Blå Katrine Steingrimsen Djurgårdens IF Blå RSC R.1
161 W-JA 51 kg 1/1 Röd Johanna Wonyou club Garges Röd 5-0
        Blå Julie Madsen Hoeje Taastrup BK   -
162 W-SC 69 kg 1/1 Röd Mona Husac Skene Atletklubb   -
        Blå Denise Yilmaz Halldn BK Ringen Blå WO
163 W-JA 57 kg 1/1 Röd Mary Geragthy Dublin Team Röd 4-1
        Blå Evelina Hanna BK Ringen   -
164 W-SC 75 kg 1/1 Röd Titta Pri Helsingin Tarmo   -
        Blå Stina Årman Majorna BK Blå 3-0
165 W-JA 60 kg 1/1 Röd Itza Pabonreyes IF Linnea   -
        Blå Fatia Benmessahel Le noble art de Rosny Blå 5-0
167 W-JA 64 kg 1/1 Röd Katelynn Phelan Leinster   -
        Blå Chelsey Heijnen Aleco Blå 2-1
169 W-JA 69 kg 1/1 Röd Charlie Cavanagh Saint John Golden Gloves   -
        Blå Nadezhda Ryabets Team Kazakstan Blå 3-0
171 W-JA 75 kg 1/1 Röd Saltanat Yestayeva Team Kazakstan   -
        Blå Guzal Sadykova Team Kazakstan Blå 3-0
173 W-SB 48 kg 1/1 Röd Zara Johnson Tyne Tees & Wear Golden Girls   -
        Blå Emma mcculloch Glenrothes ABC Blå 2-1
175 W-SB 54 kg 1/1 Röd Bianca Haynes London Community Boxing   -
        Blå Natalia Samsalieva Djurgårdens IF Blå 3-0
177 W-SB 60 kg 1/1 Röd Kellie Mcloughlin Dublin Team   -
        Blå Anette valtanen Helsingin Tarmo Blå 3-0
179 W-SB 64 kg 1/1 Röd Anna Hovhannisyan Armenia   -
        Blå Deayndra Allen Haringey Blå 3-0
181 W-SB 75 kg 1/1 Röd Elena Narozanski nemesis   -
        Blå Kerry Davis Cheltenham KO boxing academy Blå 2-1
183 W-SA 48 kg 1/1 Röd Alina Turlubaeva Team Kazakhstan senior   -
        Blå Lise Sandebjer BK Örnen Blå 3-0
185 W-SA 51 kg 1/1 Röd Katrin Norén IF Linnea Röd 5-0
        Blå Veronica Losvik Bergen Atletklubb   -
187 W-SA 54 kg 1/1 Röd Sara Svensson Skurups Kick o Boxningsklubb   -
        Blå Sara Haghighat-joo TNT Boxing Academy Blå 5-0
189 W-SA 57-2 kg 1/1 Röd Karina Tazabekova St.Petersburg Röd 5-0
        Blå Eftychia Kathopouli Glenrothes ABC   -
191 W-SA 57-1 kg 1/1 Röd Tatiana Zrazhevskaya Team russia Röd 3-2
        Blå Helena Envall IF Linnea   -
193 W-SA 60 kg 1/1 Röd Agnes Alexiusson Värnamo BK Röd 5-0
        Blå Beata Dudekova RBV Crooswijk   -
195 W-SA 64-2 kg 1/1 Röd Madeleine Angelsen Vestby IL - boxing   -
        Blå Yvonne Bk Rasmussen Olympia Blå 5-0
197 W-SA 64-1 kg 1/1 Röd Ditte Frostholm Hoeje Taastrup BK   -
        Blå Stephanie Thour BK Värend Blå 3-1
199 W-SA 69-2 kg 1/1 Röd Laura Stevens Far Cotton   -