logga in Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Gripen Cup 26-28/9 2014  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2014-09-26
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
1 M-DB 34 kg 1/1 Röd Noah Nordby Kalmar BK Röd 3-0
        Blå Emanuel Mavica Ryttersson Hallstahammar KF   -
2 W-DB 50 kg 1/2 Röd Naomi Guzlander Halmstads AIS   -
        Blå Emilia Svensson Kalmar BK Blå 0-3
3 M-DA 48 kg 1/2 Röd Moltas Lundström IF Linnea   -
        Blå Sami Semo Angered BC Blå 0-3
4 M-DB 36 kg 1/2 Röd Yodkhwan Idh Vaggeryds BK   -
        Blå Fred Wibom IF Linnea Blå 0-3
5 M-DA 48 kg 1/2 Röd Erduan Berischa IFK Linköping   -
        Blå Erik Tegerhag Bålsta BK Blå 0-3
6 M-DB 46 kg 1/2 Röd Hugo Andersson Värnamo BK Röd 3-0
        Blå Svante Qvannerstedt IF Linnea   -
7 M-DA 57 kg 1/2 Röd Victor Efraimsson Hisingens BK Röd 2-1
        Blå shabir ghafori Djurgårdens IF   -
8 M-DB 50 kg 1/2 Röd Benjamin Schwartz NBK Akilles   -
        Blå Josef Vasquez Aziz IF Linnea Blå 0-3
9 M-JA 64 kg 1/4 Röd Anders Eggan Trym IL Röd 2-1
        Blå Oscar Heggen Furulund Ski BK   -
10 M-DB 50 kg 1/2 Röd Alexander Karlgren Bålsta BK Röd 3-0
        Blå Leoart Jakupi AIK Roskilde   -
11 M-JA 64 kg 1/4 Röd Emil Stor Hallstahammar KF   -
        Blå Ali Karim Gripen BK Blå 0-3
12 M-DA 54 kg 1/4 Röd Colin Jönsson Ystads SK Röd 2-1
        Blå Andreas Palm IF Linnea   -
13 W-SA 51 kg 1/2 Röd Sara Svensson Ystads SK   -
        Blå Lise Sandebjer BK Örnen Blå 0-3
14 W-UB 54 kg 1/2 Röd Amanda Lundström IF Linnea Röd 3-0
        Blå Pin Idh Vaggeryds BK   -
15 W-SA 51 kg 1/2 Röd Norah Guzlander Halmstads AIS   -
        Blå Juliana Söderström Djurgårdens IF Blå 0-3
16 M-UB 57 kg 1/2 Röd Roberto Bengtsson Halmstads AIS Röd WO
        Blå Jimi Partanen Parkman BK Ringen   -
17 M-SC 64 kg 1/2 Röd Berhane Tecklay IF Göteborgs Team Box   -
        Blå Kazemi Sayed Grimstad Bokseklubb Blå 1-2
18 M-UB 60 kg 1/2 Röd Ajat Sabitov Djurgårdens IF   -
        Blå Alexander Carlsson-Musa BK Örnen Blå 0-3
19 M-SC 69 kg 1/2 Röd Hussein Hannoun Upsala IF Röd 2-1
        Blå Kevin Grnlund OBK   -
20 M-UB 66 kg 1/4 Röd Pawel Puzdrowski Kalmar BK   -
        Blå Ismail Kurt Örebro BK Blå 0-3
21 M-SC 75 kg 1/2 Röd Frederic Krantz Lunds BS Röd 3-0
        Blå Reza Ghalami Upsala IF   -
22 M-JB 60 kg 1/2 Röd Adam Faily Redbergslids BK   -
        Blå Omar Massi Djurgårdens IF Blå TKO
23 M-SC 81 kg 1/2 Röd Adam Jrnmark BS Tor   -
        Blå Otto Terjesen Grimstad Bokseklubb Blå 0-3
24 M-JB 60 kg 1/2 Röd Anton Lööw-Åberg Bålsta BK Röd 2-1
        Blå Amir Thiab BK Revansch   -
25 M-SC 81 kg 1/2 Röd Jonas Andersson BK Köping   -
        Blå John Johansson BK Kelly Blå 0-3
26 W-SC 64 kg 1/2 Röd Madelen Harr Redbergslids BK Röd 2-1
        Blå Celine Giertta BK Örnen   -
27 M-SC 91 kg 1/2 Röd Tommie Höglund Gran Haninge BK Röd 3-0
        Blå Agit Bilge NBK Akilles   -
28 W-SA 54 kg 1/2 Röd Sandra Attermo Djurgårdens IF Röd 3-0
        Blå Madeleine Weller Örebro BK   -
29 M-SA 69 kg 1/4 Röd Alban Kuci Tifa BC   -
        Blå Clarence Goyeram IF Göteborgs Team Box Blå 0-3
30 M-SC 60 kg 1/2 Röd Biniam Tesfagabr Eskilstuna BK Röd 3-0
        Blå Kushtrim Gashi Angered BC   -
31 M-SA 69 kg 1/4 Röd Robin Korhonen Hisingens BK   -
        Blå Yaffet Amaniel BK Örnen Blå 0-3
32 M-SB 75 kg 1/2 Röd Alkend Berisha AIK Roskilde   -
        Blå Ahmed Rossi Narva BK Blå 1-2
33 M-SA 81 kg 1/2 Röd Blendin Zejnullahu BK Ringen   -
        Blå Johan Christiansson IF Göteborgs Team Box Blå 0-3
34 W-DB 50 kg 1/1 Röd Anna Rasmussen AIK Roskilde Röd 3-0
        Blå Emilia Svensson Kalmar BK   -
35 M-DA 48 kg 1/1 Röd Sami Semo Angered BC   -
        Blå Erik Tegerhag Bålsta BK Blå 0-3
36 M-DB 36 kg 1/1 Röd Hampus- Gustavsson-Jansen Kalmar BK   -
        Blå Fred Wibom IF Linnea Blå 1-2
37 M-DA 57 kg 1/1 Röd Armand Avdijaj Hisingens BK   -
        Blå Victor Efraimsson Hisingens BK Blå 1-2
38 M-DB 46 kg 1/1 Röd Leonardo Cakic NBK Akilles   -
        Blå Hugo Andersson Värnamo BK Blå 0-3
39 M-DA 60 kg 1/1 Röd Nebil Ibrahim Upsala IF   -
        Blå Pontus Karlsson IF Göteborgs Team Box Blå 1-2
40 M-DB 50 kg 1/1 Röd Josef Vasquez Aziz IF Linnea   -
        Blå Alexander Karlgren Bålsta BK Blå 0-3
41 M-DA 66 kg 1/1 Röd Gabriel Johnsson Narva BK   -
        Blå Jon Gundersen BK Kelly Blå 0-3
42 M-DB 57 kg 1/1 Röd Sargon Jabro NBK Akilles   -
        Blå Oliver Knutsson Halmstads AIS Blå 1-2
43 W-UB 63 kg 1/1 Röd Thea Olsson Igelfors IF   -
        Blå Diana Plstan Redbergslids BK Blå 0-3
44 M-DA 52 kg 1/1 Röd Meruzhan Gevorgian Stenhagens KK   -
        Blå anders castelius IF Linnea Blå 0-3
45 M-JC 75 kg 1/2 Röd Felix Lundstrm BK Revansch   -
        Blå Kjetil Gundersen Grimstad Bokseklubb Blå 0-3
46 M-DA 54 kg 1/2 Röd Filip Johnsson Värnamo BK   -
        Blå Harris Hairic Hallstahammar KF Blå 1-2
47 M-JA 56 kg 1/1 Röd Sarwar Selar IF Göteborgs Team Box Röd 2-1
        Blå Remi Sado Redbergslids BK   -
48 M-DA 54 kg 1/2 Röd Yosef Eleman Hisingens BK Röd 2-1
        Blå Colin Jönsson Ystads SK   -
49 M-JA 81 kg 1/1 Röd Islam Ismailov AIK Lund   -
        Blå Martin Larsen Trondheim BK Blå Disc
50 M-DA 54 kg 1/1 Röd Harris Hairic Hallstahammar KF   -
        Blå Yosef Eleman Hisingens BK Blå 0-3
51 W-SA 51 kg 1/1 Röd Lise Sandebjer BK Örnen   -
        Blå Juliana Söderström Djurgårdens IF Blå 0-3
52 M-DA 75 kg 1/1 Röd Najeed Rashid Hisingens BK   -
        Blå Jonas Risum AIK Roskilde Blå 1-2
53 W-SA 69 kg 1/1 Röd Erika Edblom Djurgårdens IF Röd 3-0
        Blå Jennie Karlsson Hisingens BK   -
54 W-UB 54 kg 1/1 Röd Tilde Fallstrm Redbergslids BK Röd 2-1
        Blå Amanda Lundström IF Linnea   -
55 M-SC 64 kg 1/1 Röd Dastan Bahtijaron Haninge BK   -
        Blå Kazemi Sayed Grimstad Bokseklubb Blå 0-3
56 M-UB 57 kg 1/1 Röd Billy Lilljeqvist IF Göteborgs Team Box Röd 3-0
        Blå Roberto Bengtsson Halmstads AIS   -
57 M-SC 69 kg 1/1 Röd Jimmy Jonsson Hammarby IF Boxning   -
        Blå Hussein Hannoun Upsala IF Blå 1-2
58 M-UB 66 kg 1/2 Röd Amad Doski Halmstads AIS Röd TKO
        Blå Oskar Sihlén IF Linnea   -
59 M-SC 75 kg 1/1 Röd Lasse Falck Bekken Tønsbergkameratene   -
        Blå Frederic Krantz Lunds BS Blå 1-2
60 M-UB 66 kg 1/2 Röd Dilber Saliji BK Köping   -
        Blå Ismail Kurt Örebro BK Blå 0-3
61 M-SC 81 kg 1/1 Röd Otto Terjesen Grimstad Bokseklubb Röd TKO
        Blå John Johansson BK Kelly   -
62 M-UB 70 kg 1/2 Röd Albin Johansson Redbergslids BK Röd 2-1
        Blå Emil Kaasa Tønsbergkameratene   -
63 M-SC 91 kg 1/1 Röd Calle Ryman BK Köping   -
        Blå Tommie Höglund Gran Haninge BK Blå TKO
64 M-UA 60 kg 1/2 Röd Oscar Lööw-Åberg Bålsta BK Röd 3-0
        Blå Sebastian Broman BS Tor   -
65 M-SB 69 kg 1/2 Röd Alexader Egelund AIK Roskilde   -
        Blå Helge Engesland Grimstad Bokseklubb Blå 1-2
66 M-JC 60 kg 1/2 Röd Elyas Asefi Tifa BC Röd 2-1
        Blå Daniel Mahajlovic IF Göteborgs Team Box   -
67 M-SB 69 kg 1/2 Röd Cengizhan Caglayan Narva BK Röd AB
        Blå Said Sloyev Gripen BK   -
68 M-JB 60 kg 1/1 Röd Omar Massi Djurgårdens IF Röd WO
        Blå Anton Lööw-Åberg Bålsta BK   -
69 M-SB 81 kg 1/1 Röd Mustafa M Al-Bora Grimstad Bokseklubb   -
        Blå Dennis Stor Hallstahammar KF Blå 0-3
70 W-SB 64 kg 1/1 Röd Viktoria Wahrby Tranås BTS Röd 2-1
        Blå Malin Johansson NBK Akilles   -
71 M-SA 64 kg 1/2 Röd Hadi Srour Tønsbergkameratene Röd TKO
        Blå Jacob Zschiedrich Kalmar BK   -
72 W-SA 54 kg 1/1 Röd Helena Envall IF Linnea Röd 3-0
        Blå Sandra Attermo Djurgårdens IF   -
73 M-SA 64 kg 1/2 Röd Rasmus Broman BS Tor   -
        Blå Mohammed AL-Maliki Winning BC Blå 0-3
74 M-SC 60 kg 1/1 Röd Jeremy Rosander Halmstads AIS   -
        Blå Biniam Tesfagabr Eskilstuna BK Blå 0-3
75 M-SA 75 kg 1/2 Röd Amir Smesem Hisingens BK   -
        Blå Belal Matouk AIK Roskilde Blå 0-3
76 M-SB 75 kg 1/1 Röd Abdifatah Yussuf Nyköpings BS   -
        Blå Ahmed Rossi Narva BK Blå KO
77 M-DA 44 kg 1/1 Röd Noah Björketidt Gripen BK   -
        Blå Marc Brantley AIK Roskilde Blå 0-3
78 M-UB 46 kg 1/1 Röd Adam Alexiusson Värnamo BK Röd 3-0
        Blå Saleban Hussein Angered BC   -
79 M-JA 64 kg 1/2 Röd Yousef Adou IF Göteborgs Team Box Röd 3-0
        Blå Daniel Samrell Upsala IF   -
80 M-UB 52 kg 1/1 Röd Bernhard Askedalen Tønsbergkameratene   -
        Blå Tim Axberg Eskilstuna BK Blå 0-3
81 M-JA 64 kg 1/2 Röd Anders Eggan Trym IL   -
        Blå Ali Karim Gripen BK Blå 0-3
82 M-UB 60 kg 1/1 Röd Hampus Bolin BK Revansch   -
        Blå Alexander Carlsson-Musa BK Örnen Blå 0-3
83 W-SA 64 kg 1/1 Röd Linnea Molin Örebro BK   -
        Blå Ida Lundblad Tifa BC Blå 0-3
84 M-UB 66 kg 1/1 Röd Amad Doski Halmstads AIS Röd 3-0
        Blå Ismail Kurt Örebro BK   -
85 M-SA 52 kg 1/1 Röd Ronald Serugo IF Göteborgs Team Box Röd 2-1
        Blå Ali Resai Haninge BK   -
86 M-UB 70 kg 1/1 Röd Noor Yacko BK Köping Röd 3-0
        Blå Albin Johansson Redbergslids BK   -
87 M-SA 60 kg 1/1 Röd Ali Srour Tønsbergkameratene   -
        Blå Ali Yusefi Hammarby IF Boxning Blå 0-3
88 M-UA 60 kg 1/1 Röd Hoger Salih Angered BC Röd TKO
        Blå Oscar Lööw-Åberg Bålsta BK   -
89 M-SA 64 kg 1/1 Röd Hadi Srour Tønsbergkameratene   -
        Blå Mohammed AL-Maliki Winning BC Blå 0-3
90 M-JC 60 kg 1/1 Röd Leon Pettersson BK Kelly   -
        Blå Elyas Asefi Tifa BC Blå TKO
91 M-SA 69 kg 1/2 Röd Salavat Khatuev Skien Bokseklubb   -
        Blå Laziz Sharifov Haninge BK Blå 1-2
92 M-JC 64 kg 1/1 Röd Linus Laurman BK Kelly   -
        Blå Hilal Saleh Angered BC Blå 3-0
93 M-SA 69 kg 1/2 Röd Clarence Goyeram IF Göteborgs Team Box Röd 3-0
        Blå Yaffet Amaniel BK Örnen   -
94 W-SC 64 kg 1/1 Röd Emelie Doohan Kalmar BK   -
        Blå Madelen Harr Redbergslids BK Blå 3-0
95 M-SA 75 kg 1/1 Röd Shady Gamhour ATF Gym IF Röd 3-0
        Blå Belal Matouk AIK Roskilde   -
97 M-SA 81 kg 1/1 Röd Abel Ibisevic Örebro BK   -
        Blå Johan Christiansson IF Göteborgs Team Box Blå 1-2
99 M-SA 91 kg 1/1 Röd Robin Safar Hammarby IF Boxning Röd 2-1
        Blå Kai Robin Havnaa Grimstad Bokseklubb   -
101 M-JC 75 kg 1/1 Röd Pontus Boström BK Swing   -
        Blå Kjetil Gundersen Grimstad Bokseklubb Blå TKO
103 M-JB 64 kg 1/1 Röd Milad Mazdak Tifa BC Röd 3-0
        Blå John Bosco BK Revansch   -
105 M-JB 75 kg 1/1 Röd Samim Karim IFK Linköping Röd 3-0
        Blå Akbari Abolfazl KK All Round   -
107 M-JA 60 kg 1/1 Röd Rolf Olsen Tønsbergkameratene   -
        Blå Isaak Ryden IF Göteborgs Team Box Blå 1-2
109 M-JA 64 kg 1/1 Röd Yousef Adou IF Göteborgs Team Box Röd 2-1
        Blå Ali Karim Gripen BK   -
111 M-SB 69 kg 1/1 Röd Helge Engesland Grimstad Bokseklubb Röd 3-0
        Blå Cengizhan Caglayan Narva BK   -
113 M-SA 69 kg 1/1 Röd Laziz Sharifov Haninge BK   -
        Blå Clarence Goyeram IF Göteborgs Team Box Blå 0-3
 
 
Copyright©2020 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090