Admin
Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare
Domare
Matchlista
Stegar
Tävlingsplan
<<< tillbaka
Gripen Cup 26-28/9 2014
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2014-09-26
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
Utskrifter
> Matchlista
Friday 18:00
Friday 18:00
Saturday 10:00
Saturday 19:00
Sunday 10:00
Välj Ring
Ring A
Ring B
Friday 18:00
#
Kategori
Vikt
Final
Hörna
Namn
Klubb
Segrare
Resultat
1
M-DB
34 kg
1/1
Röd
Noah Nordby
Kalmar BK
Röd
3-0
Blå
Emanuel Mavica Ryttersson
Team Hallstahammar BK
-
2
W-DB
50 kg
1/2
Röd
Naomi Guzlander
Halmstads AIS
-
Blå
Emilia Svensson
Kalmar BK
Blå
0-3
3
M-DA
48 kg
1/2
Röd
Moltas Lundström
IF Linnea
-
Blå
Sami Semo
Angered BC
Blå
0-3
4
M-DB
36 kg
1/2
Röd
Yodkhwan Idh
Vaggeryds BK
-
Blå
Fred Wibom
IF Linnea
Blå
0-3
5
M-DA
48 kg
1/2
Röd
Erduan Berischa
IFK Linköping
-
Blå
Erik Tegerhag
Bålsta BK
Blå
0-3
6
M-DB
46 kg
1/2
Röd
Hugo Andersson
Värnamo BK
Röd
3-0
Blå
Svante Qvannerstedt
IF Linnea
-
7
M-DA
57 kg
1/2
Röd
Victor Efraimsson
Hisingens BK
Röd
2-1
Blå
shabir ghafori
Djurgårdens IF
-
8
M-DB
50 kg
1/2
Röd
Benjamin Schwartz
NBK Akilles
-
Blå
Josef Vasquez Aziz
IF Linnea
Blå
0-3
9
M-JA
64 kg
1/4
Röd
Anders Eggan
Trym IL
Röd
2-1
Blå
Oscar Heggen Furulund
Ski BK
-
10
M-DB
50 kg
1/2
Röd
Alexander Karlgren
Bålsta BK
Röd
3-0
Blå
Leoart Jakupi
AIK Roskilde
-
11
M-JA
64 kg
1/4
Röd
Emil Stor
Team Hallstahammar BK
-
Blå
Ali Karim
Gripen BK
Blå
0-3
12
M-DA
54 kg
1/4
Röd
Colin Jönsson
Ystads SK
Röd
2-1
Blå
Andreas Palm
IF Linnea
-
13
W-SA
51 kg
1/2
Röd
Sara Svensson
Ystads SK
-
Blå
Lise Sandebjer
BK Örnen
Blå
0-3
14
W-UB
54 kg
1/2
Röd
Amanda Lundström
IF Linnea
Röd
3-0
Blå
Pin Idh
Vaggeryds BK
-
15
W-SA
51 kg
1/2
Röd
Norah Guzlander
Halmstads AIS
-
Blå
Juliana Söderström
Djurgårdens IF
Blå
0-3
16
M-UB
57 kg
1/2
Röd
Roberto Bengtsson
Halmstads AIS
Röd
WO
Blå
Jimi Partanen Parkman
BK Ringen
-
17
M-SC
64 kg
1/2
Röd
Berhane Tecklay
IF Göteborgs Team Box
-
Blå
Kazemi Sayed
Grimstad Bokseklubb
Blå
1-2
18
M-UB
60 kg
1/2
Röd
Ajat Sabitov
Djurgårdens IF
-
Blå
Alexander Carlsson-Musa
BK Örnen
Blå
0-3
19
M-SC
69 kg
1/2
Röd
Hussein Hannoun
Upsala IF
Röd
2-1
Blå
Kevin Gr
OBK
-
20
M-UB
66 kg
1/4
Röd
Pawel Puzdrowski
Kalmar BK
-
Blå
Ismail Kurt
Örebro BK
Blå
0-3
21
M-SC
75 kg
1/2
Röd
Frederic Krantz
Lunds BS
Röd
3-0
Blå
Reza Ghalami
Upsala IF
-
22
M-JB
60 kg
1/2
Röd
Adam Faily
Redbergslids BK
-
Blå
Omar Massi
Djurgårdens IF
Blå
TKO
23
M-SC
81 kg
1/2
Röd
Adam J
BS Tor
-
Blå
Otto Terjesen
Grimstad Bokseklubb
Blå
0-3
24
M-JB
60 kg
1/2
Röd
Anton Lööw-Åberg
Bålsta BK
Röd
2-1
Blå
Amir Thiab
BK Revansch
-
25
M-SC
81 kg
1/2
Röd
Jonas Andersson
BK Köping
-
Blå
John Johansson
BK Kelly
Blå
0-3
26
W-SC
64 kg
1/2
Röd
Madelen Harr
Redbergslids BK
Röd
2-1
Blå
Celine Giertta
BK Örnen
-
27
M-SC
91 kg
1/2
Röd
Tommie Höglund Gran
Haninge BK
Röd
3-0
Blå
Agit Bilge
NBK Akilles
-
28
W-SA
54 kg
1/2
Röd
Sandra Attermo
Djurgårdens IF
Röd
3-0
Blå
Madeleine Weller
Örebro BK
-
29
M-SA
69 kg
1/4
Röd
Alban Kuci
Tifa BC
-
Blå
Clarence Goyeram
IF Göteborgs Team Box
Blå
0-3
30
M-SC
60 kg
1/2
Röd
Biniam Tesfagabr
Eskilstuna BK
Röd
3-0
Blå
Kushtrim Gashi
Angered BC
-
31
M-SA
69 kg
1/4
Röd
Robin Korhonen
Hisingens BK
-
Blå
Yaffet Amaniel
BK Örnen
Blå
0-3
32
M-SB
75 kg
1/2
Röd
Alkend Berisha
AIK Roskilde
-
Blå
Ahmed Rossi
Narva BK
Blå
1-2
33
M-SA
81 kg
1/2
Röd
Blendin Zejnullahu
BK Ringen
-
Blå
Johan Christiansson
IF Göteborgs Team Box
Blå
0-3
Copyright©2022
Anders Hedlund
anders@boxingeventservice.com
+46 70 7785090