Admin Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Gripen Cup 25-27/9 2015  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2015-09-25
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
1 W-DA 46 kg 1/1 Röd Emma Rainansalo Haninge BK Röd 3-0
        Blå Maria Jidah BK Ringen   -
4 W-DA 54 kg 1/2 Röd Anabelle Bruun Tønsbergkameratene   -
        Blå Emilia Svensson Kalmar BK Blå 3-0
7 W-DA 66 kg 1/2 Röd Angie Cardenas Haninge BK   -
        Blå Thea Petrine Linja Tønsbergkameratene Blå 3-0
10 M-DB 32 kg 1/1 Röd Arvid Carlsson Gripen BK   -
        Blå Antonio Karlsson Hammarby IF Boxning Blå 3-0
13 M-DB 52 kg 1/2 Röd Adam Kadiri Eskilstuna BK Röd 3-0
        Blå Joakim Pettersson NBK Akilles   -
16 M-DA 40 kg 1/4 Röd Diego Lamby Fariñes IF Linnea   -
        Blå Noah Nordby Kalmar BK Blå 3-0
19 M-DA 40 kg 1/4 Röd Emanuel Mavica Ryttersson Team Hallstahammar BK Röd 3-0
        Blå Christoffer Goles Angered BC   -
28 M-DA 44 kg 1/1 Röd Fred Wibom IF Linnea   -
        Blå Yodkhwan Idh Vaggeryds BK Blå 2-1
31 M-DA 46 kg 1/2 Röd Svante Qvennerstedt Haninge BK Röd 3-0
        Blå Dennis Kyndell NBK Akilles   -
34 M-DA 50 kg 1/2 Röd Vilhelm Roman NBK Akilles   -
        Blå Hugo Andersson Värnamo BK Blå 3-0
37 M-DA 54 kg 1/2 Röd Eliot Bacaj Kalmar BK   -
        Blå Morteza Hassami Tifa BC Blå 2-1
40 M-DA 57 kg 1/2 Röd Hampus Broman BS Tor Röd 3-0
        Blå Meruzhan Gevorgian Stenhagens KK   -
43 M-DA 57 kg 1/2 Röd Leonardo Cakic NBK Akilles   -
        Blå Peter Ahlberg Skoftebyns AIS Blå 3-0
46 M-DA 60 kg 1/2 Röd Mohammed Nazari Tifa BC   -
        Blå Erik Johansson NBK Akilles Blå 3-0
49 M-DA 60 kg 1/2 Röd Folke Berglöf IF Linnea Röd 3-0
        Blå Liam Brdfors Nyköpings BS   -
52 M-DA 70 kg 1/2 Röd Jon Gundersen BK Kelly Röd 3-0
        Blå Tommy Almkvist Nyköpings BS   -
55 M-DA 70 kg 1/2 Röd Valodia Ter-Tadeyosian Botkyrka BK   -
        Blå Mohamed Kadiri Eskilstuna BK Blå 2-1
58 M-DA 86+ kg 1/1 Röd Lukas Frank Gripen BK   -
        Blå Axel Agnesten Eskilstuna BK Blå 3-0
22 M-DA 40 kg 1/2 Röd Liam Svenlert Tifa BC Röd 3-0
        Blå Yazan Alsidai Mönsterås BK   -
25 M-DA 40 kg 1/2 Röd Noah Nordby Kalmar BK   -
        Blå Emanuel Mavica Ryttersson Team Hallstahammar BK Blå 3-0
61 W-UB 57 kg 1/1 Röd Evelina Hanna BK Ringen Röd 3-0
        Blå Itza Pabonreyes IF Linnea   -
64 M-UB 66 kg 1/2 Röd Barbri Baqer KFUM Linköping   -
        Blå Hamoudi Ali Angered BC Blå 3-0
67 M-UA 63 kg 1/4 Röd Nebil Ibrahim Upsala IF Röd 2-0
        Blå Nahom Aron BK Köping   -
73 M-SA 75 kg 1/4 Röd Ibragim Israilov Botkyrka BK   -
        Blå Tynchtyk Mamatkarim Haninge BK Blå 2-1
70 M-JA 75 kg 1/2 Röd Bolor Jargal Djurgårdens IF Röd 3-0
        Blå Samim Karim KFUM Linköping   -
76 W-DA 54 kg 1/1 Röd Linnea Eriksson BK Ringen Röd 2-1
        Blå Emilia Svensson Kalmar BK   -
79 W-DA 66 kg 1/1 Röd viktoria kettil Tifa BC Röd 3-0
        Blå Thea Petrine Linja Tønsbergkameratene   -
82 M-DB 52 kg 1/1 Röd Muhammed Kurbanov Team Hallstahammar BK   -
        Blå Adam Kadiri Eskilstuna BK Blå 3-0
85 M-DA 40 kg 1/1 Röd Liam Svenlert Tifa BC   -
        Blå Emanuel Mavica Ryttersson Team Hallstahammar BK Blå 3-0
88 M-DA 46 kg 1/1 Röd Arvid Hämeenoja Gustavsson IF Linnea   -
        Blå Svante Qvennerstedt Haninge BK Blå 3-0
91 M-DA 50 kg 1/1 Röd Benjamin Schwartz NBK Akilles   -
        Blå Hugo Andersson Värnamo BK Blå 3-0
94 M-DA 54 kg 1/1 Röd Josef Vasquez Aziz IF Linnea Röd 2-1
        Blå Morteza Hassami Tifa BC   -
97 M-DA 57 kg 1/1 Röd Hampus Broman BS Tor Röd 2-1
        Blå Peter Ahlberg Skoftebyns AIS   -
100 M-DA 60 kg 1/1 Röd Erik Johansson NBK Akilles   -
        Blå Folke Berglöf IF Linnea Blå 3-0
103 M-DA 70 kg 1/1 Röd Jon Gundersen BK Kelly Röd 3-0
        Blå Mohamed Kadiri Eskilstuna BK   -
106 M-UB 54 kg 1/2 Röd Andreas Palm IF Linnea Röd 3-0
        Blå Erik Tegerhag Bålsta BK   -
109 M-UB 57 kg 1/2 Röd Kawyan Zangana IF Linnea   -
        Blå Shabir Hosseini Haninge BK Blå 2-0
112 M-UB 63 kg 1/1 Röd Sardar Yuldasher Haninge BK   -
        Blå Ajat Sabitov Djurgårdens IF Blå 3-0
115 M-UA 63 kg 1/2 Röd Hamza Nadiri Djurgårdens IF   -
        Blå Oscar Lööw-Åberg Bålsta BK Blå 3-0
118 M-UA 63 kg 1/2 Röd Samer Tabal Hammarby IF Boxning Röd 3-0
        Blå Nebil Ibrahim Upsala IF   -
121 M-JC 60 kg 1/2 Röd Emir Ben Rezig BK Örnen   -
        Blå Hossein Feyzi Gripen BK Blå 3-0
124 M-JC 69 kg 1/2 Röd Adel Belalia Djurgårdens IF Röd 3-0
        Blå Misha Dobra Botkyrka BK   -
127 M-JC 69 kg 1/2 Röd Azizullah Muradi Tifa BC   -
        Blå Ferhat Morad Örebro BK Blå TKO R1
130 W-SA 54 kg 1/2 Röd Mia Bromander BK Örnen Röd 3-0
        Blå Sandra Attermo Djurgårdens IF   -
133 M-SC 64 kg 1/2 Röd Alijan Tavakoli Gripen BK Röd 2-1
        Blå Chris Bebinno BK Ringen   -
136 M-SC 64 kg 1/2 Röd Zoran Luki Mönsterås BK Röd 2-1
        Blå Mahdi Khavri Gripen BK   -
139 M-SC 81 kg 1/2 Röd Henrik Johansson Nyköpings BS Röd TKO R1
        Blå Tomas Henriksson Vänersborgs BK   -
142 M-SC 81 kg 1/2 Röd Jakob Kaya Haninge BK   -
        Blå Stefan Karlsson Vänersborgs BK Blå TKO R3
145 M-SB 75 kg 1/2 Röd Alexander Holm Vänersborgs BK Röd 3-0
        Blå Stefan Saleem Hammarby IF Boxning   -
148 M-UB 50 kg 1/1 Röd Noah Björketidt Gripen BK   -
        Blå Jakob Yaro BK Örnen Blå 2-1
151 M-JA 60 kg 1/2 Röd Alexander Carlsson-Musa IF Linnea   -
        Blå Hoger Salih Angered BC Blå 3-0
154 W-SA 69 kg 1/2 Röd Linnea Molin Örebro BK   -
        Blå Anni Viantie Hammarby IF Boxning Blå 3-0
157 W-SA 69 kg 1/2 Röd Marianne Ahlborg Skoftebyns AIS Röd 2-0
        Blå Erika Edblom Djurgårdens IF   -
160 M-SB 91+ kg 1/1 Röd Richard Hansen Helsingborgs BK   -
        Blå Nermin Hajdarpasic Eskilstuna BK Blå TKO R1
163 M-SA 60 kg 1/1 Röd Ali Yusefi Hammarby IF Boxning   -
        Blå Yohannes Berhane IF Linnea Blå 2-1
166 M-SA 69 kg 1/1 Röd Almir Kahrimani Halmstad Boxing Club   -
        Blå Laziz Sharifov Haninge BK Blå 3-0
169 M-SA 75 kg 1/2 Röd Cengizhan Caglayan Narva BK   -
        Blå Shady Gamhour ATF Gym IF Blå 3-0
172 M-SA 75 kg 1/2 Röd Denis Kauffer IF Linnea Röd TKO R1
        Blå Tynchtyk Mamatkarim Haninge BK   -
175 M-SA 81 kg 1/1 Röd Abdesslam Chabi ATF Gym IF Röd TKO R1
        Blå Dennis Stor Team Hallstahammar BK   -
178 M-UB 54 kg 1/1 Röd Sami Semmo Angered BC   -
        Blå Andreas Palm IF Linnea Blå 3-0
181 M-UB 57 kg 1/1 Röd Moltas Lundström IF Linnea Röd 3-0
        Blå Shabir Hosseini Haninge BK   -
184 M-UB 66 kg 1/1 Röd Felix Nyrfors NBK Akilles Röd WO
        Blå Hamoudi Ali Angered BC   -
187 M-UB 70 kg 1/1 Röd Gabriel Johnsson Narva BK   -
        Blå Thomas Tesfalem Djurgårdens IF Blå 3-0
190 M-UA 63 kg 1/1 Röd Oscar Lööw-Åberg Bålsta BK   -
        Blå Samer Tabal Hammarby IF Boxning Blå WO
193 M-UA 70 kg 1/1 Röd Ismail Kurt Örebro BK Röd 3-0
        Blå Dilberg Saliji BK Köping   -
196 M-UA 75 kg 1/1 Röd Noor Yacko BK Köping   -
        Blå Hugo Pettersson Mjlby Boxing Team IF Blå 2-1
199 M-JC 60 kg 1/1 Röd Ronsson Huinh Djurgårdens IF Röd 2-1
        Blå Hossein Feyzi Gripen BK   -
202 M-JC 69 kg 1/1 Röd Adel Belalia Djurgårdens IF   -
        Blå Ferhat Morad Örebro BK Blå 3-0
205 M-JC 91 kg 1/1 Röd Arber Hajredini Angered BC Röd 3-0
        Blå Dautaj Lavdim Helsingborgs BK   -
208 M-JA 60 kg 1/1 Röd Paolo Magui BK Ringen Röd 2-1
        Blå Hoger Salih Angered BC   -
211 M-JA 75 kg 1/1 Röd Emil Stor Team Hallstahammar BK   -
        Blå Bolor Jargal Djurgårdens IF Blå WO
214 M-JA 81 kg 1/1 Röd Patryk Litorowicz Botkyrka BK   -
        Blå Mariusz Gnas IF Linnea Blå TKO R3
217 W-SC 60 kg 1/1 Röd Ekeram Lahchaichi Narva BK Röd 3-0
        Blå Märta Lundberg Djurgårdens IF   -
220 W-SA 54 kg 1/1 Röd Sara Svensson Ystads SK   -
        Blå Mia Bromander BK Örnen Blå 3-0
223 W-SA 69 kg 1/1 Röd Anni Viantie Hammarby IF Boxning Röd 3-0
        Blå Marianne Ahlborg Skoftebyns AIS   -
226 M-SC 64 kg 1/1 Röd Alijan Tavakoli Gripen BK   -
        Blå Zoran Luki Mönsterås BK Blå 3-0
229 M-SC 81 kg 1/1 Röd Henrik Johansson Nyköpings BS Röd 3-0
        Blå Stefan Karlsson Vänersborgs BK   -
232 M-SC 91 kg 1/1 Röd Forcee White IF Linnea Röd 2-1
        Blå Simon Saanum Åtvidabergs BK   -
235 M-SB 75 kg 1/1 Röd Edgar Kirilenkov Botkyrka BK   -
        Blå Alexander Holm Vänersborgs BK Blå 3-0
238 M-SA 75 kg 1/1 Röd Shady Gamhour ATF Gym IF Röd 2-1
        Blå Denis Kauffer IF Linnea   -
 
 
Copyright©2022 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090