logga in Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Gripen Cup 28-30/9 2018  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2018-09-25
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
1 M-UB 57 kg 1/4 Röd Elias Franzen Djurgårdens IF   -
        Blå Liam Mooney Hisingens BK Blå 5-0
2 W-DB 38 kg 1/1 Röd Antonia Lindestål Oskarshamns BK   -
        Blå Ellenor Saravia Hallstahammar KF Blå 3-0
4 M-UB 57 kg 1/4 Röd Tony Hansson BK Masen   -
        Blå Alan Zangana Hammarby IF Boxning Blå RSC R2
5 W-DA 57 kg 1/2 Röd Ebba Stahlberg NBK Akilles   -
        Blå Signe Lindfors IF Linnea Blå 3-0
7 M-UB 66 kg 1/1 Röd Ivar Lindqvist IF Linnea   -
        Blå Albin Günultas BK Falken Blå 5-0
11 W-DA 63 kg 1/1 Röd Lucin Sürüp NBK Akilles Röd 3-0
        Blå Ajlina Bucaliu Angered BC   -
10 M-UB 70 kg 1/4 Röd Fahd Ali Hussein Djurgårdens IF Röd RSC R3
        Blå Sirach Zein BK Fox   -
14 M-DB 34 kg 1/2 Röd Keziah Sseremba Eskilstuna BK   -
        Blå Angelo Dobreva KFUM Fight Zone Blå 2-1
13 M-UB 80 kg 1/1 Röd Hampus Nyberg KFUM Linköping   -
        Blå Genadi Gusharashvili Haninge BK Blå 4-1
17 M-DB 34 kg 1/2 Röd Viggo Pettersson Hallstahammar KF Röd 3-0
        Blå Charlie Singmuang Roos Eskilstuna BK   -
16 M-JC 81 kg 1/4 Röd Mohammed Hannoun Upsala IF   -
        Blå David Olsson BK Falken Blå 5-0
20 M-DB 36 kg 1/1 Röd Amir Hasanahunov Kalmar BK   -
        Blå Joshua Muyinda Redbergslids BK Blå 3-0
19 M-JA 56 kg 1/2 Röd Muzammil Akbari IF Linnea Röd 5-0
        Blå Daniyal Syed KFUM Fight Zone   -
23 M-DB 40 kg 1/2 Röd Elias Chamoun NBK Akilles   -
        Blå Anton Stolfi Hisingens BK Blå 3-0
22 M-JA 64 kg 1/1 Röd Andreas Palm IF Linnea Röd 4-1
        Blå Ibrahim Bakhtiari Hammarby IF Boxning   -
8 W-DA 57 kg 1/1 Röd Cajsa Rydberg Gripen BK   -
        Blå Signe Lindfors IF Linnea Blå 3-0
25 W-SC 57 kg 1/1 Röd Atosa Lashgan KFUM Fight Zone Röd WO
        Blå Maryam AL-Azawi NBK Akilles   -
26 M-DB 40 kg 1/2 Röd David Ardemalm Helsingborgs BK Röd 3-0
        Blå Ivan Skillfeldt Värnamo BK   -
28 W-SC 60 kg 1/1 Röd Ida Bogren BK Revansch Röd 5-0
        Blå Agnes Jacobsson East Idrottsförening Norrköping   -
29 M-DB 44 kg 1/1 Röd Viktor Klöver Gripen BK   -
        Blå Melvin Svensson IF Linnea Blå 3-0
31 W-SC 75 kg 1/1 Röd Clara Cumming East Idrottsförening Norrköping   -
        Blå Sharon Shiravik Kista Sports Club Boxning Blå RSC R1
32 M-DB 46 kg 1/2 Röd Maximilliam Nygård IF Linnea Röd 3-0
        Blå Alvin Fransson Oskarshamns BK   -
34 M-SC 69 kg 1/4 Röd Elias Björheden East Idrottsförening Norrköping Röd 4-1
        Blå Aqil Kazemi Hammarby IF Boxning   -
35 M-DB 50 kg 1/1 Röd Elliot Ekhamre Eskilstuna BK Röd 3-0
        Blå Kevin Hagström IF Linnea   -
37 M-SC 69 kg 1/4 Röd Johan Nilsson BK Revansch Röd 5-0
        Blå Henrik Sillah Stockholms AIF   -
38 M-DB 54 kg 1/2 Röd Leon Nilsson Garcia Angered BC   -
        Blå Ben Anderberg Hammarby IF Boxning Blå 3-0
40 M-SC 69 kg 1/4 Röd Christian Alfaro NBK Akilles Röd 5-0
        Blå Borhan Tarabish Åtvidabergs BK   -
41 M-DB 54 kg 1/2 Röd Hannes Hassanzadah Helsingborgs BK Röd 2-1
        Blå Joel Svensson IF Linnea   -
43 M-SC 75 kg 1/4 Röd Pontus Karlsson BK Ängeln   -
        Blå Oskar Brunzell BK Falken Blå 4-1
44 M-DA 52 kg 1/2 Röd Denis Nikandrov KFUM Linköping Röd 3-0
        Blå Alexander Ström Redbergslids BK   -
46 M-SC 75 kg 1/4 Röd Seyyed Mohammad Hossezni KFUM Linköping Röd 5-0
        Blå Christian Hansson Haninge BK   -
50 M-DA 54 kg 1/2 Röd Afif Khzam Nyköpings BS   -
        Blå Pooya Khodadi Angered BC Blå 3-0
49 M-SC 75 kg 1/4 Röd Kossein Mirzai BK Värend   -
        Blå Jonael Ghidey Stockholms AIF Blå RSC R3
56 M-DA 57 kg 1/4 Röd Simon Larsson Nova BK   -
        Blå Maeid Hussain Upsala IF Blå 3-0
52 M-SC 75 kg 1/4 Röd Wiliam John Galvin Narva BK Röd 4-0
        Blå Aeman Jamil KFUM Fight Zone   -
59 M-DA 57 kg 1/2 Röd Zinoviy Dragan Angered BC Röd 3-0
        Blå Axel Mattsson Värnamo BK   -
55 M-SB 91+ kg 1/1 Röd Franicisco Cortez NBK Akilles Röd 5-0
        Blå Mohammed Al Ashiri Narva BK   -
65 M-DA 63 kg 1/4 Röd Elvin Belizaka Hammarby IF Boxning Röd 3-0
        Blå Morad Ghulami Upsala IF   -
58 M-UB 57 kg 1/2 Röd Abel Michael Upsala IF Röd 3-0
        Blå Danial Arshad Djurgårdens IF   -
68 M-DA 63 kg 1/2 Röd Jonathan Johnsson Eskilstuna BK Röd 2-1
        Blå Abedin Skenderovski BK Köping   -
61 M-UB 57 kg 1/2 Röd Liam Mooney Hisingens BK   -
        Blå Alan Zangana Hammarby IF Boxning Blå 4-1
74 M-DA 66 kg 1/1 Röd Erik Pers Gripen BK Röd 3-0
        Blå Abdullah Abbas Angered BC   -
64 M-UB 60 kg 1/1 Röd Albion Kelmendi Haninge BK Röd ABD R2
        Blå Felix Andersson NBK Akilles   -
77 M-JB 60 kg 1/4 Röd Erduan Berisha KFUM Linköping Röd 3-0
        Blå Aron Plahn Haninge BK   -
67 M-UB 70 kg 1/2 Röd Omar Qachar East Idrottsförening Norrköping Röd 3-0
        Blå Whilliam Striger Hammarby IF Boxning   -
47 M-DA 52 kg 1/1 Röd Ahmad Hassan Nyköpings BS   -
        Blå Denis Nikandrov KFUM Linköping Blå 3-0
70 M-UB 70 kg 1/2 Röd Angelo Asmar Djurgårdens IF    
        Blå Fahd Ali Hussein Djurgårdens IF    
53 M-DA 54 kg 1/1 Röd Albert Skillfeldt Värnamo BK   -
        Blå Pooya Khodadi Angered BC Blå 3-0
73 M-JC 75 kg 1/2 Röd Gustav Dahlström Eskilstuna BK Röd RSC R1
        Blå Muhammad Kazem Noori Haninge BK   -
71 M-DA 63 kg 1/2 Röd Ahmad Tarawia Nyköpings BS   -
        Blå Elvin Belizaka Hammarby IF Boxning Blå 3-0
76 M-JC 81 kg 1/2 Röd Mohamad Rezale Hammarby IF Boxning Röd RSC R3
        Blå Mustafa Naji Djurgårdens IF   -
62 M-DA 57 kg 1/2 Röd Vincent Fredriksson IF Linnea   -
        Blå Maeid Hussain Upsala IF Blå 3-0
79 M-JC 81 kg 1/2 Röd Shafulla Hotak Nyköpings BS Röd 4-1
        Blå David Olsson BK Falken   -
80 M-DB 34 kg 1/1 Röd Angelo Dobreva KFUM Fight Zone Röd 3-0
        Blå Viggo Pettersson Hallstahammar KF   -
82 M-JA 56 kg 1/1 Röd Hasrat Asatryan Guldstadens BK   -
        Blå Muzammil Akbari IF Linnea Blå 5-0
83 M-DB 40 kg 1/1 Röd Anton Stolfi Hisingens BK   -
        Blå David Ardemalm Helsingborgs BK Blå 3-0
85 M-SC 64 kg 1/2 Röd Javid Heidari Djurgårdens IF   -
        Blå Constantin Surugiu Hammarby IF Boxning Blå 5-0
86 M-DB 46 kg 1/1 Röd Benjamin Printz Bah IF Linnea   -
        Blå Maximilliam Nygård IF Linnea Blå 3-0
88 M-SC 64 kg 1/2 Röd Ali Fadel Helsingborgs BK Röd 5-0
        Blå Reza Heydari Eskilstuna BK   -
89 M-DB 54 kg 1/1 Röd Ben Anderberg Hammarby IF Boxning   -
        Blå Hannes Hassanzadah Helsingborgs BK Blå 3-0
91 M-SC 69 kg 1/2 Röd Tobias Rajs Lundström Hammarby IF Boxning Röd 3-2
        Blå Elias Björheden East Idrottsförening Norrköping   -
92 M-DA 57 kg 1/1 Röd Zinoviy Dragan Angered BC Röd WO
        Blå Maeid Hussain Upsala IF   -
94 M-SC 69 kg 1/2 Röd Johan Nilsson BK Revansch   -
        Blå Christian Alfaro NBK Akilles Blå 3-2
95 M-DA 63 kg 1/1 Röd Jonathan Johnsson Eskilstuna BK   -
        Blå Elvin Belizaka Hammarby IF Boxning Blå 3-0
97 M-SC 75 kg 1/2 Röd Oskar Brunzell BK Falken   -
        Blå Seyyed Mohammad Hossezni KFUM Linköping Blå 3-2
98 M-DA 70 kg 1/2 Röd Felix Lindström IF Linnea Röd 2-1
        Blå Oskar Hagman Redbergslids BK   -
100 M-SC 75 kg 1/2 Röd Jonael Ghidey Stockholms AIF Röd 5-0
        Blå Wiliam John Galvin Narva BK   -
101 M-DA 70 kg 1/2 Röd andrew bui Nova BK Röd 3-0
        Blå Antonio Rifati KFUM Fight Zone   -
103 M-SB 60 kg 1/2 Röd Manzoor Ashna NBK Akilles Röd 5-0
        Blå Darwin Irmak Nyköpings BS   -
107 M-UB 63 kg 1/2 Röd Emanuel Ryttersson Hallstahammar KF Röd RSC R1
        Blå Znarab Maghlapdidze ATF Gym IF   -
106 M-SB 60 kg 1/2 Röd Mohammed Abdirisac Musa BK Falken Röd 5-0
        Blå Delshad Dawd NBK Akilles   -
110 M-UB 63 kg 1/2 Röd Zubin Rashidi BK Värend Röd RSC R2
        Blå Adam Kadiri Eskilstuna BK   -
109 M-SA 56 kg 1/2 Röd Muhammad Qahir Qasimi Redbergslids BK Röd 5-0
        Blå Abdol Basir Stenhagens KK   -
113 M-UB 80+ kg 1/2 Röd Adam Ben Naceur Haninge BK Röd RSC R2
        Blå Paolo De la Barra Olausson BK Fox   -
112 M-JA 75 kg 1/1 Röd Firas Zein BK Fox   -
        Blå Moltas Lundström IF Linnea Blå RSC R3
116 M-JC 64 kg 1/2 Röd Ali Aljasim KFUM Fight Zone Röd 2-1
        Blå Saya Bashir Shojaje Kalmar BK   -
115 W-SB 64 kg 1/2 Röd Thea Olsson Gripen BK   -
        Blå Ellen Karlsson Hammarby IF Boxning Blå 5-0
119 M-JC 69 kg 1/2 Röd Volkan Önal Angered BC Röd RSC R1
        Blå Omar Mohamed Abdi KFUM Fight Zone   -
118 M-SC 91 kg 1/2 Röd Mahdi Eqbali BK Falken Röd 5-0
        Blå Al Mamour Ndow KFUM Fight Zone   -
122 M-JC 69 kg 1/2 Röd Joel Jonsson Eskilstuna BK Röd 3-0
        Blå Alexander Aidan Haninge BK   -
121 M-SB 91 kg 1/2 Röd Houssem Magmagui Djurgårdens IF Röd 5-0
        Blå Ziad Osman BK Puma   -
125 M-JB 60 kg 1/2 Röd Hasani Laal Mohammad Djurgårdens IF   -
        Blå Hakim Hossim Hammarby IF Boxning Blå 3-0
124 M-SA 64 kg 1/2 Röd Emil Harrysson BK Falken Röd 5-0
        Blå Hilal Saleh Bulldog Training Center   -
128 M-JB 60 kg 1/2 Röd Mokhtar Kassemi Stenhagens KK   -
        Blå Erduan Berisha KFUM Linköping Blå 3-0
127 M-SA 64 kg 1/2 Röd Yousef Adou Redbergslids BK Röd AB R2
        Blå Oleksandr Sopylnik Narva BK   -
131 M-SC 60 kg 1/2 Röd Hossein Feyzi NBK Akilles   -
        Blå Milca Munsi Mbu Djurgårdens IF Blå 3-0
130 M-SA 69 kg 1/2 Röd Khal Mohammad BK Revansch   -
        Blå Ali Amanullah Yousufi Hammarby IF Boxning Blå AB R2
134 M-SC 60 kg 1/2 Röd Daniel Yacoud Djurgårdens IF   -
        Blå Ludwig Törnblom Stockholms AIF Blå 3-0
133 M-SA 75 kg 1/1 Röd Adam Belalia Djurgårdens IF Röd 3-2
        Blå Abdesslam Chabi ATF Gym IF   -
104 M-DA 70 kg 1/1 Röd Felix Lindström IF Linnea Röd 3-0
        Blå andrew bui Nova BK   -
136 M-UB 57 kg 1/1 Röd Abel Michael Upsala IF   -
        Blå Alan Zangana Hammarby IF Boxning Blå 3-0
137 M-UB 63 kg 1/1 Röd Emanuel Ryttersson Hallstahammar KF Röd 3-0
        Blå Zubin Rashidi BK Värend   -
139 M-UB 70 kg 1/1 Röd Omar Qachar East Idrottsförening Norrköping Röd 3-0
        Blå       Röd 3-0
140 M-UB 80+ kg 1/1 Röd Sadri Tarlamishi Hisingens BK Röd WO
        Blå Adam Ben Naceur Haninge BK   -
142 M-JC 75 kg 1/1 Röd Zewar Taher Helsingborgs BK   -
        Blå Gustav Dahlström Eskilstuna BK Blå 5-0
143 M-JC 56 kg 1/1 Röd Reza Qalandari BK Puma   -
        Blå Abbas Najafi Hammarby IF Boxning Blå RSC R1
145 M-JC 81 kg 1/1 Röd Mohamad Rezale Hammarby IF Boxning   -
        Blå Shafulla Hotak Nyköpings BS Blå 3-2
146 M-JC 64 kg 1/1 Röd Mahdi Mohammed Bakhsh BK Kelly Röd 2-1
        Blå Ali Aljasim KFUM Fight Zone   -
148 M-JB 75 kg 1/1 Röd Mohammad Alizada BK Fox   -
        Blå Nassir Elvaz Guldstadens BK Blå 5-0
149 M-JC 69 kg 1/1 Röd Volkan Önal Angered BC Röd 2-1
        Blå Joel Jonsson Eskilstuna BK   -
151 W-SB 64 kg 1/1 Röd Jenny Lundberg Narva BK Röd 2-1
        Blå Ellen Karlsson Hammarby IF Boxning   -
152 M-JB 60 kg 1/1 Röd Hakim Hossim Hammarby IF Boxning   -
        Blå Erduan Berisha KFUM Linköping Blå 3-0
154 M-SC 64 kg 1/1 Röd Constantin Surugiu Hammarby IF Boxning   -
        Blå Ali Fadel Helsingborgs BK Blå 2-1
155 M-SC 60 kg 1/1 Röd Milca Munsi Mbu Djurgårdens IF   -
        Blå Ludwig Törnblom Stockholms AIF Blå 3-0
157 M-SC 69 kg 1/1 Röd Tobias Rajs Lundström Hammarby IF Boxning   -
        Blå Christian Alfaro NBK Akilles Blå 3-0
160 M-SC 75 kg 1/1 Röd Seyyed Mohammad Hossezni KFUM Linköping Röd 4-1
        Blå Jonael Ghidey Stockholms AIF   -
163 M-SC 91 kg 1/1 Röd Freddy Nilsson NBK Akilles   -
        Blå Mahdi Eqbali BK Falken Blå 5-0
166 M-SB 60 kg 1/1 Röd Manzoor Ashna NBK Akilles Röd AB R1
        Blå Mohammed Abdirisac Musa BK Falken   -
169 M-SB 91 kg 1/1 Röd Simon Saanum Åtvidabergs BK Röd 3-1
        Blå Houssem Magmagui Djurgårdens IF   -
172 M-SA 56 kg 1/1 Röd Arsalan Dastparvar Narva BK Röd 5-0
        Blå Muhammad Qahir Qasimi Redbergslids BK   -
175 M-SA 64 kg 1/1 Röd Emil Harrysson BK Falken Röd 4-1
        Blå Yousef Adou Redbergslids BK   -
178 M-SA 69 kg 1/1 Röd Ferdous Sahar Stockholms AIF Röd 4-1
        Blå Ali Amanullah Yousufi Hammarby IF Boxning   -
181 M-SA 81 kg 1/1 Röd Viktor Olsson BK Falken   -
        Blå Erik Mendoza Djurgårdens IF Blå 3-0
184 M-SA 91 kg 1/1 Röd Alexander Bwambale Djurgårdens IF Röd RSC R2
        Blå Antony Mmary Haninge BK   -
 
 
Copyright©2018 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090