Admin Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Mellansvenska Msterskapen 11-12/4 2015  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2015-04-08
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
1 M-UB 46 kg 1/1 Röd Hasrat Asatryan Guldstadens BK Röd 3-0
        Blå Noah Björketidt Gripen BK   -
2 W-DA 40 kg 1/1 Röd Emma Rainansalo Haninge BK Röd 3-0
        Blå Lina Taki Örebro BK   -
3 M-UB 52 kg 1/2 Röd Andreas Palm IF Linnea Röd TKO r2
        Blå Mohammed Abdirisac Musa BK Falken   -
4 W-DA 46 kg 1/1 Röd Laila Safi Örebro BK   -
        Blå Inna Sunden Morgongåva BK Blå 3-0
5 M-UB 63 kg 1/2 Röd Anton Johansson Värnamo BK   -
        Blå Nebil Ibrahim Upsala IF Blå 3-0
6 W-DA 52 kg 1/1 Röd Elise Saulescu BK Swing Röd 2-1
        Blå Anna Majberger Örebro BK   -
7 M-UB 66 kg 1/1 Röd Adrian Pettersson BK Swing Röd 3-0
        Blå Kevin Strand Mjlby Boxing Team IF   -
8 M-DB 38 kg 1/2 Röd Emanuel Mavica Ryttersson Team Hallstahammar BK   -
        Blå Kevin Bohm Morgongåva BK Blå 2-1
9 M-UB 70 kg 1/2 Röd Dilberg Saliji BK Köping Röd 3-0
        Blå Dario Priori Upsala IF   -
12 M-DB 44 kg 1/2 Röd Ludvig Hassel Morgongåva BK Röd 3-0
        Blå Eliaz Grönlund Öbacka BK   -
11 M-UA 60 kg 1/1 Röd Oscar Lööw-Åberg Bålsta BK Röd 3-0
        Blå Hamza Nadiri Djurgårdens IF   -
16 M-DB 48 kg 1/1 Röd Martin Byh Eskilstuna BK Röd 3-0
        Blå Linus Lind Örebro BK   -
13 W-JC 64 kg 1/2 Röd Nikita Lindblad Djurgårdens IF Röd 3-0
        Blå Matilda Svanberg BK Masen   -
18 M-DB 52 kg 1/1 Röd Kamron Erkinboev Haninge BK Röd 3-0
        Blå Ibrahim Evkurov Upsala IF   -
15 M-JC 60 kg 1/2 Röd Abdul Hamid Jafari Gladiatorernas Boxningsklubb   -
        Blå Arvid Magnusson Gripen BK Blå 3-0
20 M-DA 48 kg 1/2 Röd Linus Hydling Öbacka BK   -
        Blå Svante Qvannerstedt IF Linnea Blå 3-0
17 M-JC 69 kg 1/2 Röd Halil Milli BK Masen Röd TKO r2
        Blå Zia Mohammadi BK Falken   -
22 M-DA 48 kg 1/2 Röd Hugo Andersson Värnamo BK Röd 3-0
        Blå Mujtaba Qasim Örebro BK   -
19 M-JC 69 kg 1/2 Röd Sultan Nadyrzhanov Haninge BK Röd TKO r2
        Blå Djokhar Yusupov Upsala IF   -
26 M-DA 50 kg 1/1 Röd Josef Vasquez Aziz IF Linnea Röd 3-0
        Blå Benjamin Schwartz NBK Akilles   -
21 M-JB 56 kg 1/1 Röd Artur Asatryan Guldstadens BK   -
        Blå Tim Axberg Eskilstuna BK Blå 2-1
28 M-DA 54 kg 1/2 Röd Leonardo Cakic NBK Akilles   -
        Blå Hampus Broman BS Tor Blå 3-0
23 M-JA 64 kg 1/2 Röd Emil Stor Team Hallstahammar BK Röd 3-0
        Blå Shukrat Abdrim Tensta BK   -
30 M-DA 54 kg 1/2 Röd Abdullah Akaev Upsala IF   -
        Blå Moltas Lundström IF Linnea Blå 3-0
25 M-SC 60 kg 1/1 Röd Samson Aferki Upsala IF Röd 3-0
        Blå Rasul Aziyev Helge IF Boxning   -
34 M-DA 57 kg 1/2 Röd Alexander Karlgren Bålsta BK   -
        Blå Leith Oukla Upsala IF Blå 3-0
27 M-SC 69 kg 1/2 Röd Dastan Bahtijaron Haninge BK Röd KO r1
        Blå Ekkalak Inkham Gladiatorernas Boxningsklubb   -
36 M-DA 57 kg 1/2 Röd Meruzhan Gevorgian Stenhagens KK   -
        Blå Folke Berglöf IF Linnea Blå 2-1
29 M-SB 60 kg 1/1 Röd Biniam Tesfagabr Eskilstuna BK   -
        Blå Simon Cross Stockholms AIF Blå 3-0
10 M-DB 38 kg 1/1 Röd Alexander Fredriksson Morgongåva BK Röd 3-0
        Blå Kevin Bohm Morgongåva BK   -
31 M-SB 69 kg 1/1 Röd Lazar Sakatic Stockholms AIF Röd 2-1
        Blå Mustafa Yusefi Haninge BK   -
14 M-DB 44 kg 1/1 Röd Mohammed Akaev Upsala IF Röd 3-0
        Blå Ludvig Hassel Morgongåva BK   -
33 M-SB 75 kg 1/1 Röd Erik Andersson Timrå BK   -
        Blå Edvards Francuzous Stockholms AIF Blå 3-0
24 M-DA 48 kg 1/1 Röd Svante Qvannerstedt IF Linnea   -
        Blå Hugo Andersson Värnamo BK Blå 3-0
35 M-SB 91 kg 1/1 Röd Rickard Hedman BK Köping   -
        Blå Filip Ebers Team Ljungby Box IF Blå KO r2
32 M-DA 54 kg 1/1 Röd Hampus Broman BS Tor Röd 2-1
        Blå Moltas Lundström IF Linnea   -
37 M-SB 91+ kg 1/1 Röd Nermin Hajdarpasic Eskilstuna BK Röd 2-1
        Blå Necirvan Taysun BK Masen   -
38 M-DA 57 kg 1/1 Röd Leith Oukla Upsala IF Röd 3-0
        Blå Folke Berglöf IF Linnea   -
39 M-SA 69 kg 1/2 Röd Robin Eriksson Morgongåva BK Röd 3-0
        Blå Tim F.Korhola Bålsta BK   -
40 M-DA 60 kg 1/1 Röd Sardar Yuldasher Haninge BK Röd 3-0
        Blå Mohammed Kadiri Eskilstuna BK   -
41 M-SA 69 kg 1/2 Röd Yaffet Amaniel IF Linnea   -
        Blå Laziz Sharifov Haninge BK Blå 3-0
42 M-DA 66 kg 1/1 Röd Jon Gundersen BK Kelly Röd 2-1
        Blå Bernhardsson Edvin Örebro BK   -
43 M-UB 52 kg 1/1 Röd Erik Tegerhag Bålsta BK   -
        Blå Andreas Palm IF Linnea Blå TKO r3
45 M-UB 63 kg 1/1 Röd Felix Nyrfors NBK Akilles Röd 2-1
        Blå Nebil Ibrahim Upsala IF   -
47 M-UB 70 kg 1/1 Röd Hugo Pettersson Mjlby Boxing Team IF   -
        Blå Dilberg Saliji BK Köping Blå WO
49 W-JC 64 kg 1/1 Röd Vera Karlsson Tifa BC Röd 2-1
        Blå Nikita Lindblad Djurgårdens IF   -
51 M-JC 60 kg 1/1 Röd Emir Ben Rezig BK Örnen   -
        Blå Arvid Magnusson Gripen BK Blå 2-1
53 M-JC 69 kg 1/1 Röd Halil Milli BK Masen   -
        Blå Sultan Nadyrzhanov Haninge BK Blå 3-0
55 M-JC 81 kg 1/1 Röd Bolor Jargal BK Älgen Röd 3-0
        Blå Johar Björketidt Gripen BK   -
57 M-JA 64 kg 1/1 Röd Mohammed Kuci Tifa BC   -
        Blå Emil Stor Team Hallstahammar BK Blå 2-1
59 M-SC 69 kg 1/1 Röd Carl Lindefelt BK Falken   -
        Blå Dastan Bahtijaron Haninge BK Blå 2-1
61 M-SC 81 kg 1/1 Röd Hannes Kidane Bro IK Röd TKO r3
        Blå Camron Wemyss Upsala IF   -
63 M-SA 69 kg 1/1 Röd Robin Eriksson Morgongåva BK   -
        Blå Laziz Sharifov Haninge BK Blå 3-0
 
 
Copyright©2020 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090