logga in Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
 
 
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Mellansvenska Mästerskapen 27-28/5 2017  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2017-05-27
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
1 M-DA 86+ kg 1/2 Röd Adam Ben Naceur Haninge BK Röd 3-0
        Blå Ararat Zozan BK Rapid   -
2 W-DA 63 kg 1/2 Röd Natalie özgun BK Rapid Röd 3-0
        Blå Leona Surup NBK Akilles   -
3 M-DA 86+ kg 1/2 Röd Axel Agnesten Eskilstuna BK Röd 3-0
        Blå Ikko-Din Botani Narva BK   -
6 M-DC 40 kg 1/2 Röd Hugo Sternberg IF Linnea   -
        Blå Ashab Tabujev Morgongåva BK Blå 3-0
7 M-UB 54 kg 1/2 Röd Omid Abasi BK Rapid   -
        Blå Kevin Scott Morgongåva BK Blå 3-0
10 M-DB 30 kg 1/2 Röd Neo vis BK Dalen Röd 2-1
        Blå Jazan Oukla Upsala IF   -
9 M-UB 63 kg 1/2 Röd Atal Faisal NBK Akilles   -
        Blå Rasul Mirzai Guldstadens BK Blå 3-0
16 M-DB 42 kg 1/2 Röd Denis Nikandrov Haninge BK   -
        Blå Mohammed Taha BK Rapid Blå 2-1
11 M-JC 60-3 kg 1/2 Röd Sarvar Abdikarimjanov Botkyrka BK Röd 3-0
        Blå Mostafa Amini Hallstahammar KF   -
30 M-DA 50 kg 1/2 Röd Sam Olsson Narva BK   -
        Blå Yusef Abdo Upsala IF Blå 3-0
13 M-JC 60-2 kg 1/2 Röd Delshad Dawd NBK Akilles Röd 3-0
        Blå Hanif Shafahi BK Royal   -
36 M-DA 54 kg 1/2 Röd Alan Zangana BK Örnen Röd 3-0
        Blå Simon Almbark Botkyrka BK   -
15 M-JC 60-1 kg 1/2 Röd Joset Hirmiz Djurgårdens IF   -
        Blå Syed Abdollah Hosseini Umeå BK Blå 2-1
38 M-DA 54 kg 1/2 Röd Kevin Bohm Morgongåva BK Röd 3-0
        Blå Abel Michael Upsala IF   -
17 M-JC 69 kg 1/2 Röd Mirvais Egbar Stenhagens KK   -
        Blå Oleksander Borysov BK Kelly Blå 3-0
42 M-DA 57 kg 1/2 Röd Lukas Tateladze Upsala IF   -
        Blå eddie djärv Guldstadens BK Blå 2-1
19 M-JB 69 kg 1/2 Röd Thomas Tesfalem IF Linnea Röd DISC
        Blå Abdul Basir Yakobi BK Ängeln   -
46 M-DA 60 kg 1/2 Röd Mohammed Akaev Upsala IF   -
        Blå Josef Noyan Botkyrka BK Blå 3-0
21 M-JB 81 kg 1/2 Röd Viktor Olsson BK Falken Röd TKO
        Blå Gabriel Johnsson Antares BK   -
50 M-DA 63 kg 1/2 Röd Zekeriyahan Delen Haninge BK Röd 3-0
        Blå Jecky Brandin BK Rapid   -
23 M-JB 81 kg 1/2 Röd Antti Niemi TA NY Röd WO
        Blå Vincent Svensson Antares BK   -
52 M-DA 63 kg 1/2 Röd Emin Nuriyev Guldstadens BK Röd 3-0
        Blå Artur Kartshikyan Eskilstuna BK   -
25 M-JA 60 kg 1/2 Röd Nebil Ibrahim Upsala IF Röd 3-0
        Blå Erduan Berisha KFUM Linköping   -
4 W-DA 63 kg 1/1 Röd Lucin Sürüp NBK Akilles   -
        Blå Natalie özgun BK Rapid Blå 3-0
31 M-SC 64 kg 1/2 Röd Denis Zeneli Hammarby IF Boxning Röd 3-0
        Blå Juan Saliman BK Hammaren   -
8 M-DC 40 kg 1/1 Röd Maximilliam Nygård IF Linnea   -
        Blå Ashab Tabujev Morgongåva BK Blå 2-1
33 M-SC 69 kg 1/2 Röd Kasper Tengroth Landqvist East Idrottsförening Norrköping   -
        Blå Julio Huashuayo BK Dalen Blå 2-1
12 M-DB 30 kg 1/1 Röd Alvar Åkerlund Botkyrka BK   -
        Blå Neo vis BK Dalen Blå 3-0
35 M-SC 75 kg 1/2 Röd Marcin Jacek Cieslak Antares BK Röd 2-1
        Blå Kazemi Morteza BK Dalen   -
14 M-DB 40 kg 1/1 Röd Zhovlonbek Yuldashev Haninge BK   -
        Blå Noe Gahlin IF Linnea Blå 3-0
37 M-SC 75 kg 1/2 Röd Adam Svedlin Hallstahammar KF Röd 3-0
        Blå Mascud Hassan BK Falken   -
18 M-DB 42 kg 1/1 Röd Malte Svensson Värnamo BK   -
        Blå Mohammed Taha BK Rapid Blå 3-0
39 M-SC 91+ kg 1/2 Röd Paul Akofely Djurgårdens IF Röd 2-1
        Blå Elmedin Islamovic Värnamo BK   -
20 M-DB 52 kg 1/1 Röd Marcel Schazewich Hammarby IF Boxning   -
        Blå Maeid Hussain Upsala IF Blå 3-0
41 M-SA 64 kg 1/2 Röd Emil Stor Hallstahammar KF Röd 2-1
        Blå Simon Cross Stockholms AIF   -
22 M-DB 54 kg 1/1 Röd Elvin Belizaka Hammarby IF Boxning Röd 3-0
        Blå Emil Åhs BK Rapid   -
43 M-SA 75-2 kg 1/2 Röd Erik Mendoza Djurgårdens IF   -
        Blå Anton Hellström BK Falken Blå 3-0
24 M-DB 57 kg 1/1 Röd Mark Khamraev Antares BK Röd 2-1
        Blå Ibrahim Echelchi Hammarby IF Boxning   -
27 W-SA 57 kg 1/1 Röd Sandra Attermo Djurgårdens IF   -
        Blå Amanda Lundström IF Linnea Blå 2-1
26 M-DB 63 kg 1/1 Röd Jonathan Johnsson Eskilstuna BK   -
        Blå Felix Lindström IF Linnea Blå 2-1
5 M-DA 86+ kg 1/1 Röd Adam Ben Naceur Haninge BK   -
        Blå Axel Agnesten Eskilstuna BK Blå 2-1
28 M-DA 42 kg 1/1 Röd Antonio Karlsson Hammarby IF Boxning Röd 3-0
        Blå Hares Temur BK Dalen   -
29 W-SA 69 kg 1/1 Röd Malena Hede Morgongåva BK Röd 3-0
        Blå Kerry Davis Cheltenham KO boxing academy   -
32 M-DA 50 kg 1/1 Röd Alexander Fredriksson Morgongåva BK Röd 3-0
        Blå Yusef Abdo Upsala IF   -
45 M-UB 46 kg 1/1 Röd Iltaf Hosseini BK Rapid   -
        Blå Arnas Gerikas Morgongåva BK Blå 3-0
34 M-DA 52 kg 1/1 Röd Gigi Zardiashvili Antares BK   -
        Blå Emanuel Mavica Ryttersson Hallstahammar KF Blå 3-0
47 M-UB 54 kg 1/1 Röd Aron Plahn Visby BK   -
        Blå Kevin Scott Morgongåva BK Blå 3-0
40 M-DA 54 kg 1/1 Röd Alan Zangana BK Örnen   -
        Blå Kevin Bohm Morgongåva BK Blå 3-0
49 M-UB 57 kg 1/1 Röd Najib Allah Jafari Djurgårdens IF   -
        Blå Hamid Gholami Guldstadens BK Blå 2-1
44 M-DA 57 kg 1/1 Röd Charbel Hanna BK Rapid   -
        Blå eddie djärv Guldstadens BK Blå 3-0
51 M-UB 60 kg 1/1 Röd Hamid Safari Hallstahammar KF Röd 3-0
        Blå Khodadad Gholami BK Rapid   -
48 M-DA 60 kg 1/1 Röd Albin Gönultas BK Falken   -
        Blå Josef Noyan Botkyrka BK Blå 3-0
53 M-UB 63 kg 1/1 Röd Kassemi Mokthao Upsala IF   -
        Blå Rasul Mirzai Guldstadens BK Blå 3-0
54 M-DA 63 kg 1/1 Röd Zekeriyahan Delen Haninge BK Röd 3-0
        Blå Emin Nuriyev Guldstadens BK   -
55 W-JC 69 kg 1/1 Röd Alexandra Romlin BK Hammaren Röd 3-0
        Blå Dilan Budakei Hammarby IF Boxning   -
56 M-DA 70 kg 1/1 Röd Genadi Gasharashvili Hammarby IF Boxning Röd 3-0
        Blå Amir Tourabi Djurgårdens IF   -
57 M-JC 60-3 kg 1/1 Röd Samuel Björkqvist Visby BK   -
        Blå Sarvar Abdikarimjanov Botkyrka BK Blå 3-0
59 M-JC 60-2 kg 1/1 Röd Zahir Mohammadi BK Falken Röd 3-0
        Blå Delshad Dawd NBK Akilles   -
61 M-JC 60-1 kg 1/1 Röd Ali Muhammadi BK Ängeln   -
        Blå Syed Abdollah Hosseini Umeå BK Blå KO
63 M-JC 64 kg 1/1 Röd Hafiz Ahmadi Botkyrka BK Röd 3-0
        Blå Ali Ahmed Hafezi Antares BK   -
65 M-JC 69 kg 1/1 Röd Ali Rezaie BK Royal Röd 3-0
        Blå Oleksander Borysov BK Kelly   -
67 M-JC 75 kg 1/1 Röd Muhammad Ewaz Khalili Tensta BK Röd 3-0
        Blå David Amiri BK Falken   -
69 M-JC 91 kg 1/1 Röd Brandon Kalenda IF Linnea   -
        Blå Wille Larsson BK Kelly Blå 3-0
71 M-JB 69 kg 1/1 Röd Felix Nyrfors East Idrottsförening Norrköping Röd WO
        Blå Thomas Tesfalem IF Linnea   -
73 M-JB 81 kg 1/1 Röd Viktor Olsson BK Falken Röd RSC
        Blå Antti Niemi TA NY   -
75 M-JA 60 kg 1/1 Röd Mohammad Darvishi Haninge BK   -
        Blå Nebil Ibrahim Upsala IF Blå 3-0
77 M-SC 64 kg 1/1 Röd Benny Truong Värnamo BK Röd 3-0
        Blå Denis Zeneli Hammarby IF Boxning   -
79 M-SC 69 kg 1/1 Röd Kenan Ljuskovic BK Falken   -
        Blå Julio Huashuayo BK Dalen Blå 2-1
81 M-SC 75 kg 1/1 Röd Marcin Jacek Cieslak Antares BK   -
        Blå Adam Svedlin Hallstahammar KF Blå 3-0
83 M-SC 91+ kg 1/1 Röd Anton Börzsei Djurgårdens IF   -
        Blå Paul Akofely Djurgårdens IF Blå 3-0
85 M-SB 69 kg 1/1 Röd Mohanned Al Naeeme Umeå BK   -
        Blå Mohamed Yusuf Eskilstuna BK Blå WO
87 M-SA 60 kg 1/1 Röd Klas Jansson KFUM Linköping   -
        Blå Biniam Tesfagabr Eskilstuna BK Blå 3-0
89 M-SA 64 kg 1/1 Röd Emil Harrysson BK Falken Röd 3-0
        Blå Emil Stor Hallstahammar KF   -
91 M-SA 75-2 kg 1/1 Röd Ferdous Sahar Stockholms AIF   -
        Blå Anton Hellström BK Falken Blå 3-0
93 M-SA 75-1 kg 1/1 Röd Canilo Palarcios NBK Akilles Röd 2-1
        Blå Amin Shubber Djurgårdens IF   -
95 M-SA 91 kg 1/1 Röd Giorgi Kistavri BK Dalen Röd 2-1
        Blå Micha Tabagona Stockholms AIF   -
 
 
Copyright©2011 Anders Hedlund +46 70 7785090