logga in Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Norrländska Mästerskapen 2019 2-3/2 2019  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2019-02-03
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
1 M-UB 48 kg 1/2 Röd Melvin Yenioglu BK Rapid Röd 3-0
        Blå Oscar Palmlf Sundsvalls BK   -
2 M-UB 75 kg 1/2 Röd Dennis Bøe Dahl B 30 Röd 3-0
        Blå Eddie Djrv Guldstadens BK   -
3 M-JC 64 kg 1/2 Röd Mostafa Husseini Öbacka BK   -
        Blå Leith Oukla Upsala IF Blå 3-0
4 M-JB 60 kg 1/1 Röd Abel Michael Upsala IF   -
        Blå Eliaz Grönlund HärnösandBoxningsKlubb Blå 2-1
5 M-JA 69 kg 1/1 Röd Nassir Elvaz Guldstadens BK Röd 3-0
        Blå Mujtaba Hasani IFK Umeå   -
6 M-SC 64 kg 1/2 Röd Jalkun Tradzijev BK Rapid Röd 3-0
        Blå Robin Wesström BK Falken   -
7 M-SC 75 kg 1/1 Röd Nesar Jalili BK Älgen Röd 2-1
        Blå Joel Persson BK Falken   -
8 M-SC 81 kg 1/2 Röd Lars Furuström BK Falken Röd RSC
        Blå Davood Ali Vatandoost BK Älgen   -
9 M-SC 91+ kg 1/1 Röd William Bernad BK Falken   -
        Blå Jesper Pernand Ekström Öbacka BK Blå 3-0
10 M-SB 60 kg 1/1 Röd Mohammed Omar Sultani HärnösandBoxningsKlubb Röd RSC
        Blå Rami Niyazi BK Älgen   -
11 M-SB 69 kg 1/1 Röd Abdi Noor BK Falken Röd 3-0
        Blå Yousef Kalash Guldstadens BK   -
12 M-SA 64 kg 1/2 Röd Zoran Milic BK Rapid Röd 2-1
        Blå Erik Segerstedt Luleå BK Rapp   -
13 M-SA 69 kg 1/1 Röd Alexander Isaksson BK Rapid Röd 3-0
        Blå Emil Kilrud I 19 IF   -
14 M-UB 48 kg 1/1 Röd Nicklas Tårnes Stavnes B 30   -
        Blå Melvin Yenioglu BK Rapid Blå RSC
15 M-UB 70 kg 1/1 Röd Gustav Brnnstrm Sundsvalls BK Röd 3-0
        Blå Ridha Divanian BK Rapid   -
16 M-UB 75 kg 1/1 Röd Jecky Brandin BK Rapid   -
        Blå Dennis Bøe Dahl B 30 Blå 3-0
17 M-JC 64 kg 1/1 Röd Khaled Al Rhmon BK Ängeln   -
        Blå Leith Oukla Upsala IF Blå RSC
18 W-SC 57 kg 1/1 Röd Rebecka Nilsson Luleå BK Rapp Röd 3-0
        Blå Frida Andersson BK Älgen   -
19 M-SC 64 kg 1/1 Röd Samuel Landestorp Öbacka BK    
        Blå Jalkun Tradzijev BK Rapid    
20 M-SC 81 kg 1/1 Röd Rasmus Enqvist Öbacka BK   -
        Blå Lars Furuström BK Falken Blå 3-0
21 M-SA 64 kg 1/1 Röd Nebil Ibrahim Upsala IF    
        Blå Zoran Milic BK Rapid    
 
 
Copyright©2018 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090