logga in Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Nybrjarmsterskapen 20-22/3 2015  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2015-03-16
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
1 M-UB 52 kg 1/2 Röd Andreas Palm IF Linnea Röd 3-0
        Blå Erik Tegerhag Bålsta BK   -
2 M-UB 60 kg 1/2 Röd Pontus Karlsson IF Göteborgs Team Box Röd TKO
        Blå Manne Eng BK Ängeln   -
3 M-UB 63 kg 1/2 Röd Felix Nyrfors NBK Akilles Röd TKO
        Blå Erik Olsson BK Ängeln   -
4 M-UB 66 kg 1/2 Röd Vincent Svensson Antares BK   -
        Blå Arvid Apelqist IK Ymer Blå TKO
5 M-UB 75 kg 1/2 Röd Tobias Bengtsson IK Ymer Röd 3-0
        Blå Kevin Strand Mjlby Boxing Team IF   -
6 M-JB 60 kg 1/2 Röd Tim Axberg Eskilstuna BK   -
        Blå Alexander Carlsson-Musa IF Linnea Blå 3-0
7 M-JB 69 kg 1/2 Röd Jonathan Axelsson Uddevalla BK   -
        Blå Sultan Nadyrzhanov Haninge BK Blå 3-0
8 W-SB 57 kg 1/2 Röd Ellionor Falkman BK Fox   -
        Blå Cornelia Estermar Allstars Training center Blå 3-0
9 W-SB 64 kg 1/2 Röd Ada Schmidt BS Tor Röd 2-1
        Blå Karin Engman Allstars Training center   -
10 W-SB 81 kg 1/2 Röd Zabrina Holmström IK Ymer Röd 3-0
        Blå Anna Hedlund BK Älgen   -
11 M-SB 64 kg 1/4 Röd Berhane Tecklay IF Göteborgs Team Box   -
        Blå Hilal Saleh Angered BC Blå 3-0
12 M-SB 69 kg 1/4 Röd Lazar Sakatic Stockholms AIF   -
        Blå Almir Kahrimani Halmstad Boxing Club Blå 3-0
13 M-SB 69 kg 1/4 Röd Johan Ljungberg Valhall BK   -
        Blå Hussein Hannoun Upsala IF Blå 3-0
14 M-SB 91 kg 1/4 Röd Louis Lubo BK Rapid   -
        Blå Rickard Hedman BK Köping Blå 3-0
15 M-SB 91 kg 1/4 Röd George Ercan Botkyrka BK   -
        Blå Jonas Johansson Uddevalla BK Blå 3-0
16 M-UB 52 kg 1/1 Röd Sami Semmo Angered BC   -
        Blå Andreas Palm IF Linnea Blå 3-0
17 M-UB 60 kg 1/1 Röd Albin Ruland Höllvikens BK   -
        Blå Pontus Karlsson IF Göteborgs Team Box Blå 3-0
18 M-UB 63 kg 1/1 Röd Nebil Ibrahim Upsala IF   -
        Blå Felix Nyrfors NBK Akilles Blå TKO
19 M-UB 66 kg 1/1 Röd Dilberg Saliji BK Köping   -
        Blå Arvid Apelqist IK Ymer Blå 3-0
20 M-UB 75 kg 1/1 Röd Martia Ghaffarnejad BK Falken   -
        Blå Tobias Bengtsson IK Ymer Blå TKO
21 M-JB 60 kg 1/1 Röd Misha Dobra Botkyrka BK   -
        Blå Alexander Carlsson-Musa IF Linnea Blå 3-0
22 M-JB 64 kg 1/2 Röd Viktor Nordmark Djurgårdens IF   -
        Blå Mukhfan Ahmad NBK Akilles Blå 3-0
23 M-JB 64 kg 1/2 Röd Mohanned Al Naeeme Umeå BK   -
        Blå Oskar Hägglund Liljefelt IF Linnea Blå 3-0
24 M-JB 69 kg 1/1 Röd Robin Karlsson Dahlgren Valhall BK   -
        Blå Sultan Nadyrzhanov Haninge BK Blå TKO
25 M-SB 60 kg 1/2 Röd Simon Enqvist Sundsvalls BK Röd 3-0
        Blå Zemmy Mattsson Valhall BK   -
26 M-SB 60 kg 1/2 Röd Biniam Tesfagabr Eskilstuna BK Röd WO
        Blå Kushtrim Gashi Angered BC   -
27 M-SB 64 kg 1/2 Röd Valmir Kurtaliq Angered BC   -
        Blå Simon Cross Stockholms AIF Blå TKO
28 M-SB 64 kg 1/2 Röd Mandi Ahmadi Sundsvalls BK Röd WO
        Blå Hilal Saleh Angered BC   -
29 M-SB 69 kg 1/2 Röd Mustafa Yusefi Haninge BK Röd TKO
        Blå Abdul Zino Hakin Antares BK   -
30 M-SB 69 kg 1/2 Röd Almir Kahrimani Halmstad Boxing Club Röd 3-0
        Blå Hussein Hannoun Upsala IF   -
31 W-UB 54 kg 1/1 Röd Nathali Frank IF Göteborgs Team Box Röd 2-1
        Blå Linn Sellin Viksell Timrå BK   -
32 M-UB 70 kg 1/1 Röd Jack Falkman BK Fox   -
        Blå Hugo Pettersson Mjlby Boxing Team IF Blå 3-0
33 M-JB 75 kg 1/1 Röd Mahmod Kassim BK Rapid   -
        Blå Bolor Jargal BK Älgen Blå 3-0
34 M-JB 81 kg 1/1 Röd William Hartzell Djurgårdens IF Röd 2-1
        Blå Oskar Karlsson FBK Falkenberg   -
35 W-SB 57 kg 1/1 Röd Sophia Smith Skene Atletklubb Röd 3-0
        Blå Cornelia Estermar Allstars Training center   -
36 W-SB 64 kg 1/1 Röd Malin Engström-Borén Majorna BK Röd 3-0
        Blå Ada Schmidt BS Tor   -
37 W-SB 81 kg 1/1 Röd Nathalie Granbom BK Köping   -
        Blå Zabrina Holmström IK Ymer Blå TKO
38 M-SB 75 kg 1/2 Röd Edvards Francuzous Stockholms AIF Röd 3-0
        Blå Betsesaw Assefa BK Dalen   -
39 M-SB 75 kg 1/2 Röd Mattias Ztermyr Valhall BK   -
        Blå Per Jonas Andersson BK Köping Blå 3-0
40 M-SB 81 kg 1/2 Röd Dennis Stor Hallstahammar KF Röd TKO
        Blå John Johansson BK Kelly   -
41 M-SB 91 kg 1/2 Röd Calle Ryman BK Köping   -
        Blå Agit Bilge Gripen BK Blå 3-0
42 M-SB 91 kg 1/2 Röd Rickard Hedman BK Köping Röd KO
        Blå Jonas Johansson Uddevalla BK   -
43 M-SB 91+ kg 1/1 Röd Nermin Hajdarpasic Eskilstuna BK Röd 3-0
        Blå Necirvan Taysun BK Masen   -
44 M-JB 64 kg 1/1 Röd Mukhfan Ahmad NBK Akilles   -
        Blå Oskar Hägglund Liljefelt IF Linnea Blå 2-1
45 M-SB 60 kg 1/1 Röd Simon Enqvist Sundsvalls BK   -
        Blå Biniam Tesfagabr Eskilstuna BK Blå 3-0
46 M-SB 64 kg 1/1 Röd Simon Cross Stockholms AIF Röd TKO
        Blå Mandi Ahmadi Sundsvalls BK   -
47 M-SB 69 kg 1/1 Röd Mustafa Yusefi Haninge BK Röd 3-0
        Blå Almir Kahrimani Halmstad Boxing Club   -
48 M-SB 75 kg 1/1 Röd Edvards Francuzous Stockholms AIF Röd 3-0
        Blå Per Jonas Andersson BK Köping   -
49 M-SB 81 kg 1/1 Röd Jesper Törn KK All Round   -
        Blå Dennis Stor Hallstahammar KF Blå TKO
50 M-SB 91 kg 1/1 Röd Agit Bilge Gripen BK   -
        Blå Rickard Hedman BK Köping Blå 2-1
 
 
Copyright©2020 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090