logga in Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
SM i Boxning (herr) 13-15/5 2016  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2016-04-10
 
Info
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
1 60 kg 1/4 Röd Biniam Tesfagabr Eskilstuna BK Röd 3-0
      Blå Ruslan Saliev Djurgårdens IF   -
2 64 kg 1/4 Röd Simon Cross Stockholms AIF Röd 3-0
      Blå Hau Feng Hu Djurgårdens IF   -
3 69 kg 1/4 Röd Christoffer Tiito BK Falken   -
      Blå Tynchtyk Mamatkarim Haninge BK Blå 3-0
4 69 kg 1/4 Röd Anton Hellström BK Falken Röd 3-0
      Blå Ferdous Sahar Stockholms AIF   -
5 69 kg 1/4 Röd Ibragim Israilov Botkyrka BK Röd 3-0
      Blå Almir Kahrimani Halmstad Boxing Club   -
6 75 kg 1/4 Röd Mariusz Gnas IF Linnea   -
      Blå Ahmed Rossi Narva BK Blå 3-0
7 75 kg 1/4 Röd Abdesslam Chabi ATF Gym IF Röd 2-1
      Blå Amir Smesem Hisingens BK   -
8 81 kg 1/4 Röd Ahmed Ali BK Falken   -
      Blå Alexander Bwambale Tensta BK Blå 2-1
9 81 kg 1/4 Röd Erik Mendoza Djurgårdens IF   -
      Blå Denis Kauffer IF Linnea Blå 3-0
10 81 kg 1/4 Röd Albin Albinsson IK Ymer Röd 3-0
      Blå Viktor Tolancev Hammarby IF Boxning   -
11 56 kg 1/2 Röd Ronald Serugo IF Göteborgs Team Box Röd 3-0
      Blå Jeremy Rosander Halmstads AIS   -
12 60 kg 1/2 Röd Ali Yusefi Hammarby IF Boxning   -
      Blå Yohannes Berhane IF Linnea Blå 3-0
13 60 kg 1/2 Röd Emil Harrysson BK Falken   -
      Blå Biniam Tesfagabr Eskilstuna BK Blå 2-1
14 64 kg 1/2 Röd Emil Pettersson Malmö Boxing Center   -
      Blå Laziz Sharifov Haninge BK Blå 3-0
15 64 kg 1/2 Röd Milad Mazdak Tifa BC   -
      Blå Simon Cross Stockholms AIF Blå 2-1
16 69 kg 1/2 Röd Adolpe Sylva Halmstad BS Röd 3-0
      Blå Tynchtyk Mamatkarim Haninge BK   -
17 69 kg 1/2 Röd Anton Hellström BK Falken Röd 3-0
      Blå Ibragim Israilov Botkyrka BK   -
18 75 kg 1/2 Röd Mohammed EL Ahmed Helsingborgs BK Röd 3-0
      Blå Cengizhan Caglayan Narva BK   -
19 75 kg 1/2 Röd Ahmed Rossi Narva BK Röd 3-0
      Blå Abdesslam Chabi ATF Gym IF   -
20 81 kg 1/2 Röd Kennedy Katende Sundsvalls BK Röd 3-0
      Blå Alexander Bwambale Tensta BK   -
21 81 kg 1/2 Röd Denis Kauffer IF Linnea Röd 3-0
      Blå Albin Albinsson IK Ymer   -
22 91 kg 1/2 Röd Mustafa El-Molla Höllvikens BK Röd 3-0
      Blå Ahmedhan Didigov IF Göteborgs Team Box   -
23 91 kg 1/2 Röd Hamedali Yarjanalifar Djurgårdens IF   -
      Blå Simon Engström Nyköpings BS Blå 3-0
24 91+ kg 1/2 Röd Robin Safar Hammarby IF Boxning Röd 3-0
      Blå Matias Sylvan Djurgårdens IF   -
25 52 kg 1/1 Röd Erfan Kakahani Sundsvalls BK   -
      Blå Clay Jayson KFUM Linköping Blå 3-0
26 56 kg 1/1 Röd Hikmat Azamov Visby BK   -
      Blå Ronald Serugo IF Göteborgs Team Box Blå 3-0
27 60 kg 1/1 Röd Yohannes Berhane IF Linnea Röd 3-0
      Blå Biniam Tesfagabr Eskilstuna BK   -
28 64 kg 1/1 Röd Laziz Sharifov Haninge BK Röd 3-0
      Blå Simon Cross Stockholms AIF   -
29 69 kg 1/1 Röd Adolpe Sylva Halmstad BS   -
      Blå Anton Hellström BK Falken Blå 2-1
30 75 kg 1/1 Röd Mohammed EL Ahmed Helsingborgs BK Röd 2-1
      Blå Ahmed Rossi Narva BK   -
31 81 kg 1/1 Röd Kennedy Katende Sundsvalls BK Röd 2-1
      Blå Denis Kauffer IF Linnea   -
32 91 kg 1/1 Röd Mustafa El-Molla Höllvikens BK Röd TKO R3
      Blå Simon Engström Nyköpings BS   -
33 91+ kg 1/1 Röd Nermin Hajdarpasic Eskilstuna BK   -
      Blå Robin Safar Hammarby IF Boxning Blå 3-0
 
 
Copyright©2020 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090