Admin Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Sweden Box Cup 23-25/1 2015  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2015-01-23
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
1 M-JA 64 kg 1/2 Röd Shukrat Abdrim Tensta BK   -
        Blå Mohammed Kuci Tifa BC Blå 0-3
2 W-DA 46 kg 1/1 Röd Inna Sunden Morgongåva BK   -
        Blå Julie Madelen Lken Askim Blå 0-3
4 M-JA 64 kg 1/2 Röd Anders Eggan Trym IL Röd 3-0
        Blå Emil Stor Team Hallstahammar BK   -
5 M-DB 36 kg 1/2 Röd Kevin Scott Morgongåva BK   -
        Blå Emanuel Ryttersson Team Hallstahammar BK Blå 1-2
7 M-SC 64 kg 1/2 Röd Said-Hamzat Aziyev Helge IF Boxning Röd TKO r3
        Blå Felix Persson Bro IK   -
8 M-DB 36 kg 1/2 Röd Noah Nordby Kalmar BK Röd 3-0
        Blå Alexander Fredriksson Morgongåva BK   -
10 M-SC 69 kg 1/2 Röd Mustafa Yusefi Haninge BK Röd 3-0
        Blå Leo Folstad Askim   -
11 M-DA 46 kg 1/4 Röd Muhammed Kurbanov Team Hallstahammar BK   -
        Blå Linus Hydling Öbacka BK Blå 0-3
13 M-SC 69 kg 1/2 Röd Davide Cuffari VBC/TIP BC   -
        Blå Reza Ghalami Upsala IF Blå 0-3
14 M-DA 50 kg 1/4 Röd Leonardo Cakic NBK Akilles   -
        Blå Andreas Palm IF Linnea Blå 0-3
16 M-SC 91 kg 1/2 Röd Agit Bilge Gripen BK   -
        Blå Taher Muneb Hammarby IF Boxning Blå 1-2
17 M-DA 50 kg 1/4 Röd Eliot Bacaj Kalmar BK   -
        Blå Hampus Broman BS Tor Blå 0-3
19 M-SC 91 kg 1/2 Röd Stian Sta Askim   -
        Blå Housnein Agodomou Tensta BK Blå TKO r1
20 M-DA 54 kg 1/2 Röd Folke Berglöf IF Linnea Röd 2-1
        Blå Kamron Erkinboev Haninge BK   -
22 M-UB 63 kg 1/1 Röd Nebil Ibrahim Upsala IF   -
        Blå Felix Nyrfors NBK Akilles Blå 0-3
23 M-DA 54 kg 1/2 Röd Moltas Lundström IF Linnea Röd 3-0
        Blå Samuel Bjrkkvist Visby BK   -
25 M-UB 66 kg 1/1 Röd Dilberg Saliji BK Köping Röd TKO r3
        Blå Gabriel Johnsson Narva BK   -
26 M-DC 28 kg 1/1 Röd Elias Hällgren Öbacka BK   -
        Blå Gagik Sargisyan Helge IF Boxning Blå Uppgivet
28 M-UA 70 kg 1/1 Röd Eric Norden Hammarby IF Boxning   -
        Blå Noor Yacko BK Köping Blå 1-2
29 M-DB 38 kg 1/1 Röd Sadig Mamedov Haninge BK Röd 2-1
        Blå Kevin Bohm Morgongåva BK   -
31 W-JC 57 kg 1/1 Röd Sally sterberg BK Köping   -
        Blå Milica Avramovic BK Dalen Blå 0-3
32 M-DB 42 kg 1/1 Röd Eliaz Grönlund Öbacka BK Röd 3-0
        Blå Ludvig Hassel Morgongåva BK   -
34 M-JC 69 kg 1/1 Röd Vali Faizi BK Falken Röd TKO r2
        Blå Halil Milli BK Masen   -
35 M-DA 40 kg 1/1 Röd Fred Wibom IF Linnea   -
        Blå Hampus- Gustavsson-Jansen Kalmar BK Blå 0-3
37 M-JB 60 kg 1/1 Röd Andreas Eggan Trym IL   -
        Blå Alexander Carlsson-Musa BK Örnen Blå 0-3
38 M-DA 46 kg 1/2 Röd Svante Qvannerstedt IF Linnea   -
        Blå Sander Johansen Askim Blå 1-2
40 M-JA 81 kg 1/1 Röd Alexander Bwambale Tensta BK Röd WO
        Blå Albion Rexhaj Askim   -
41 M-DA 46 kg 1/2 Röd Noah Björketidt Gripen BK   -
        Blå Linus Hydling Öbacka BK Blå WO
43 M-SC 60 kg 1/1 Röd Samson Aferki Sundsvalls BK Röd 3-0
        Blå Daniel Lindström Sandvikens BK Hammaren   -
44 M-DA 50 kg 1/2 Röd Josef Vasquez Aziz IF Linnea Röd 3-0
        Blå Hassan Mahauri Askim   -
46 M-SC 75 kg 1/1 Röd Zinoonled Meriem VBC/TIP BC   -
        Blå Kemal Termiz Bro IK Blå 0-3
47 M-DA 50 kg 1/2 Röd Andreas Palm IF Linnea   -
        Blå Hampus Broman BS Tor Blå 1-2
49 M-UA 60 kg 1/1 Röd Sebastian Broman BS Tor Röd 3-0
        Blå Aku Kanninen FIN   -
50 M-DA 54 kg 1/1 Röd Folke Berglöf IF Linnea   -
        Blå Moltas Lundström IF Linnea Blå 1-2
52 M-JC 64 kg 1/2 Röd Erik Johansson Morgongåva BK   -
        Blå Mukhfan Ahmad NBK Akilles Blå 0-3
53 M-DA 86+ kg 1/1 Röd Samuel Sundberg Morgongåva BK Röd 2-1
        Blå Ousama Khadraoui Bro IK   -
55 M-JC 75 kg 1/1 Röd Bolor Jargal BK Älgen Röd 3-0
        Blå Jakob Eriksmark Morgongåva BK   -
56 M-DB 36 kg 1/1 Röd Emanuel Ryttersson Team Hallstahammar BK Röd 2-1
        Blå Noah Nordby Kalmar BK   -
58 M-SC 69 kg 1/1 Röd Mustafa Yusefi Haninge BK    
        Blå Reza Ghalami Upsala IF    
59 M-DA 46 kg 1/1 Röd Sander Johansen Askim Röd 3-0
        Blå Linus Hydling Öbacka BK   -
61 M-SB 75 kg 1/2 Röd Per Jonas Andersson BK Köping   -
        Blå Ahmed Rossi Narva BK Blå WO
62 M-DA 50 kg 1/1 Röd Josef Vasquez Aziz IF Linnea   -
        Blå Hampus Broman BS Tor Blå 0-3
64 M-SB 75 kg 1/2 Röd Christoper Kalhagen Askim Röd 3-0
        Blå Erik Andersson Timrå BK   -
67 M-SB 91+ kg 1/2 Röd Simen Nyster Trym IL Röd 3-0
        Blå Necirvan Taysun BK Masen   -
70 M-SA 69 kg 1/2 Röd Alexander Sund Sundsvalls BK   -
        Blå Laziz Sharifov Haninge BK Blå 1-2
73 M-SA 69 kg 1/2 Röd Rasmus Broman BS Tor   -
        Blå Robin Eriksson Morgongåva BK Blå 0-3
76 M-JC 64 kg 1/1 Röd Erik Grong Trym IL Röd -
        Blå Mukhfan Ahmad NBK Akilles   -
79 M-JA 64 kg 1/1 Röd Mohammed Kuci Tifa BC   -
        Blå Anders Eggan Trym IL Blå 0-3
82 M-SC 64 kg 1/1 Röd Rasul Aziyev Helge IF Boxning Röd 3-0
        Blå Said-Hamzat Aziyev Helge IF Boxning   -
85 M-SC 91 kg 1/1 Röd Taher Muneb Hammarby IF Boxning   -
        Blå Housnein Agodomou Tensta BK Blå WO
88 M-SB 64 kg 1/1 Röd Solomon Sebyala Timrå BK   -
        Blå Martin Leventis VBC/TIP BC Blå 0-3
91 M-SB 69 kg 1/1 Röd Hussein Hannoun Upsala IF   -
        Blå Anton Hellström BK Falken Blå TKO r2
94 M-SB 75 kg 1/1 Röd Ahmed Rossi Narva BK Röd 3-0
        Blå Christoper Kalhagen Askim   -
97 M-SB 81 kg 1/1 Röd Jonas Andersson BK Köping Röd 2-1
        Blå Dennis Stor Team Hallstahammar BK   -
100 M-SB 91+ kg 1/1 Röd Rickard Hedman BK Köping   -
        Blå Simen Nyster Trym IL Blå TKO r1
103 M-SA 69 kg 1/1 Röd Laziz Sharifov Haninge BK Röd WO
        Blå Robin Eriksson Morgongåva BK   -
 
 
Copyright©2022 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090