Admin Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Sweden Box Cup 23-24/1 2016  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2016-01-23
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
1 W-UB 60 kg 1/2 Röd Linn Sellin Viksell Timrå BK   -
        Blå Itza Pabonreyes IF Linnea Blå 3-0
8 M-DC 30 kg 1/2 Röd Emanuel Kimber BK Rapid Röd 2-1
        Blå Joel Ringqvist Gripen BK   -
3 M-UB 50 kg 1/2 Röd Hasrat Asatryan Guldstadens BK   -
        Blå Jakob Yaro BK Örnen Blå 2-1
26 M-DA 50 kg 1/2 Röd Svante Qvennerstedt Haninge BK Röd 3-0
        Blå Charbel Hanna BK Rapid   -
5 M-UB 52 kg 1/1 Röd Erik Tegerhag Bålsta BK Röd 2-1
        Blå Erduan Berisha KFUM Linköping   -
32 M-DA 60 kg 1/2 Röd Abdullah Akaev Upsala IF Röd 3-0
        Blå Alexander Maji Stenhagens KK   -
7 M-UB 63 kg 1/1 Röd Mohammed Kadiri Eskilstuna BK Röd TKO
        Blå Mohammadi Morteza Stenhagens KK   -
36 M-DA 63 kg 1/2 Röd Liam Brdfors Nyköpings BS   -
        Blå Axel Agnesten Eskilstuna BK Blå 3-0
9 M-UB 70 kg 1/1 Röd Nassir Elvaz Guldstadens BK Röd 3-0
        Blå Thomas Tesfalem Djurgårdens IF   -
38 M-DA 63 kg 1/2 Röd Ali Reza Mohabbi Haninge BK Röd WO
        Blå Linus Forsblom Narva BK   -
11 W-JC 54 kg 1/1 Röd Linnea Lf Stenhagens KK Röd 3-0
        Blå Emma Stenlund Guldstadens BK   -
2 W-DA 36 kg 1/1 Röd Lina Taki Örebro BK Röd 2-1
        Blå Elin Ringkvist Gripen BK   -
13 W-JA 57 kg 1/1 Röd Amanda Lundström IF Linnea   -
        Blå Milica Avramovic Djurgårdens IF Blå 2-1
4 W-DA 54 kg 1/1 Röd Nathalie Özgun BK Rapid   -
        Blå Emilia Svensson Kalmar BK Blå 3-0
15 M-JC 60 kg 1/2 Röd Zulfiqar Mosavi BK Älgen Röd 3-0
        Blå Mahdi Azizi Visby BK   -
6 W-DA 60 kg 1/1 Röd Andrena Yalda Eskilstuna BK   -
        Blå Emma Lambertini BK Rapid Blå 3-0
17 M-JC 60 kg 1/2 Röd Kamal Jeele Garaad Eskilstuna BK Röd 2-1
        Blå Niamatullah Mirkossain Hammarby IF Boxning   -
10 M-DC 30 kg 1/1 Röd Willian Hising BK Rapid Röd 3-0
        Blå Emanuel Kimber BK Rapid   -
19 M-JC 69 kg 1/2 Röd Abdul Basir Yakobi BK Ängeln   -
        Blå Karol Sulewski BK Royal Blå 2-1
12 M-DB 30 kg 1/1 Röd Melvin Yenioglu BK Rapid Röd 3-0
        Blå Gagik Sargisyan Helge IF Boxning   -
21 M-JC 69 kg 1/2 Röd Pedram Anari BK Rapid   -
        Blå Alijan Akbari Örebro BK Blå 3-0
14 M-DB 38 kg 1/1 Röd Kevin Hedman BK Rapid   -
        Blå Mesut Kurt Örebro BK Blå 3-0
23 M-JC 75 kg 1/2 Röd Felix Andersson Haninge BK   -
        Blå Ismail Alireza Sundsvalls BK Blå 3-0
16 M-DB 42 kg 1/1 Röd Emil Åhs BK Rapid   -
        Blå Alexander Fredriksson Morgongåva BK Blå 3-0
25 M-JB 60 kg 1/1 Röd Misha Dobra Botkyrka BK Röd TKO
        Blå Ramin Kakar Helge IF Boxning   -
18 M-DB 44 kg 1/1 Röd Kevin Bohm Morgongåva BK Röd 3-0
        Blå Sadig Mamedov Haninge BK   -
27 M-JB 81 kg 1/2 Röd Dilovan Josef Memand Eskilstuna BK   -
        Blå Patryk Litorowicz Botkyrka BK Blå 3-0
20 M-DB 50 kg 1/1 Röd Noel Essa BK Rapid   -
        Blå Mohammed Akaev Upsala IF Blå 3-0
29 M-JA 52 kg 1/1 Röd Artur Asatryan Guldstadens BK   -
        Blå Mohammad Darvishi Haninge BK Blå 3-0
22 M-DA 40 kg 1/1 Röd Noah Nordby Kalmar BK Röd 2-1
        Blå Kevin Scott Morgongåva BK   -
31 W-SC 57 kg 1/1 Röd Fanny Kaiser Djurgårdens IF   -
        Blå Sara Aronsson Narva BK Blå 3-0
24 M-DA 46 kg 1/1 Röd Aron Plahn Visby BK   -
        Blå Adam Kadiri Eskilstuna BK Blå 2-1
33 W-SC 69 kg 1/1 Röd Diana Albalova Örebro BK Röd 2-1
        Blå Anna Hedlund BK Älgen   -
28 M-DA 50 kg 1/1 Röd Eliaz Grönlund Öbacka BK   -
        Blå Svante Qvennerstedt Haninge BK Blå 3-0
35 W-SA 69 kg 1/1 Röd Malena Hede Morgongåva BK Röd 2-0
        Blå Linnea Molin Örebro BK   -
30 M-DA 57 kg 1/1 Röd Aron Frödin Narva BK   -
        Blå Ibrahim Evkurov Upsala IF Blå 3-0
37 M-SC 60 kg 1/2 Röd Rougen Heidari BK Örnen Röd 2-1
        Blå Javad Jafari BK Älgen   -
34 M-DA 60 kg 1/1 Röd Alexander Karlgren Bålsta BK Röd 3-0
        Blå Abdullah Akaev Upsala IF   -
39 M-SC 64 kg 1/2 Röd Belkacem Amjahdi Sundsvalls BK   -
        Blå Ali Al-Kayal Örebro BK Blå 2-1
40 M-DA 63 kg 1/1 Röd Axel Agnesten Eskilstuna BK   -
        Blå Ali Reza Mohabbi Haninge BK Blå 3-0
41 M-SC 69 kg 1/1 Röd Ferhat Morad Örebro BK    
        Blå Abbas Khader Hammarby IF Boxning    
43 M-SC 75 kg 1/2 Röd Mohamed Yusuf Eskilstuna BK   -
        Blå Mahmod Kassim BK Rapid Blå 2-1
45 M-SC 75 kg 1/2 Röd Goran Al Eskilstuna BK   -
        Blå Oskar Szostak Hammarby IF Boxning Blå 2-1
47 M-SC 81 kg 1/1 Röd Alan Ucmaz Morgongåva BK Röd 3-0
        Blå Viktor Rohlin Åtvidabergs BK   -
49 M-SC 91 kg 1/1 Röd Forcee White IF Linnea Röd TKO
        Blå Dennis Hemming Morgongåva BK   -
51 M-SB 60 kg 1/1 Röd Biniam Tesfagabr Eskilstuna BK Röd 3-0
        Blå Alijan Tavakoli Gripen BK   -
53 M-SB 64 kg 1/1 Röd Mandi Ahmadi Sundsvalls BK   -
        Blå Simon Cross Stockholms AIF Blå TKO
55 M-SB 69 kg 1/1 Röd Schain Amoer Kalmar BK   -
        Blå Christoffer Tiito BK Falken Blå 3-0
57 M-SB 91+ kg 1/1 Röd Nermin Hajdarpasic Eskilstuna BK Röd 3-0
        Blå Mattias Nilsson Visby BK   -
59 M-SA 52 kg 1/1 Röd Ali Resai Haninge BK Röd 3-0
        Blå Clay Jayson KFUM Linköping   -
61 M-SA 60 kg 1/1 Röd Hikmat Azamov Visby BK   -
        Blå Emil Harrysson BK Falken Blå 3-0
63 M-SA 69 kg 1/2 Röd Robin Eriksson Morgongåva BK Röd 2-1
        Blå Fabian Cubillos Visby BK   -
65 M-SA 69 kg 1/2 Röd Ibragim Israilov Botkyrka BK   -
        Blå Ferdous Sahar Stockholms AIF Blå 3-0
67 M-SA 91 kg 1/1 Röd Simon Engström Nyköpings BS Röd TKO
        Blå Armen Yeghyan Stenhagens KK   -
69 W-UB 60 kg 1/1 Röd Elise Saulescu BK Swing Röd 3-0
        Blå Itza Pabonreyes IF Linnea   -
71 M-UB 50 kg 1/1 Röd Filip Honkala BK Rapid Röd 3-0
        Blå Jakob Yaro BK Örnen   -
73 M-JC 60 kg 1/1 Röd Zulfiqar Mosavi BK Älgen   -
        Blå Kamal Jeele Garaad Eskilstuna BK Blå 3-0
75 M-JC 69 kg 1/1 Röd Karol Sulewski BK Royal Röd TKO
        Blå Alijan Akbari Örebro BK   -
77 M-JC 75 kg 1/1 Röd Vairik Homan Eskilstuna BK Röd 3-0
        Blå Ismail Alireza Sundsvalls BK   -
79 M-JB 81 kg 1/1 Röd Ali Amanullah Yousufi Hammarby IF Boxning Röd 3-0
        Blå Patryk Litorowicz Botkyrka BK   -
81 M-SC 60 kg 1/1 Röd Ronsson Huinh Djurgårdens IF Röd 3-0
        Blå Rougen Heidari BK Örnen   -
83 M-SC 64 kg 1/1 Röd Ali Rezai Morgongåva BK   -
        Blå Ali Al-Kayal Örebro BK Blå 3-0
85 M-SC 75 kg 1/1 Röd Mahmod Kassim BK Rapid   -
        Blå Oskar Szostak Hammarby IF Boxning Blå 3-0
87 M-SA 69 kg 1/1 Röd Robin Eriksson Morgongåva BK   -
        Blå Ferdous Sahar Stockholms AIF Blå WO
 
 
Copyright©2020 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090