login Välj Språk
Start
Events
Boxer
Referee
Clubs
 
 
Boxer Referee Boutlist Draw Contestplan  
<<< back
The Golden Girl Championship 2015 9-11/1 2015  
Entry
Last date of entry was 2015-01-07
 
Info
> Categories
> Invitation
> Clubranking
 
Print-out
> Boutlist
# Category Weight Final Corner Name Club Winner Result
1 W-DB 60 kg 1/2 Red Katie Fogarty Ryston BC Newbridge   -
        Blue Angie Cardenas Haninge BK Blue 3-0
2 W-DA 50 kg 1/2 Red Amanda Salo Tampere Boxing Association   -
        Blue Ieva Jonaityte Ryston BC Newbridge Blue 2-1
3 W-DA 52 kg 1/2 Red Emilia Svensson Kalmar BK   -
        Blue Elise Saulescu BK Swing Blue 3-0
4 W-DA 52 kg 1/2 Red Anna Rasmussen AIK Roskilde Red 3-0
        Blue Charlie Horgan Ryston BC Newbridge   -
5 W-DA 60 kg 1/2 Red Freja Hansen Jyllinge Box Team   -
        Blue Elisha Mannouch Swale Gloves Blue 3-0
6 W-JB 70 kg 1/2 Red Ellesha williams Swale Gloves   -
        Blue Alisa Muro Tampere Boxing Association Blue 2-1
7 W-YC 64 kg 1/2 Red Nikita Lindblad Djurgårdens IF   -
        Blue Madeleine Angelsen Vestby IL - boxing Blue 3-0
8 W-YC 64 kg 1/2 Red Vera Karlsson Tifa BC Red 3-0
        Blue Margot Thøgersen BK Taarnet   -
9 W-YA 54 kg 1/2 Red Amanda Lundström IF Linnea   -
        Blue Emma Dolan Attleborough ABC Blue 3-0
10 W-EB 64 kg 1/4 Red Monique Feikes de Grot Ystads SK   -
        Blue Lynn Calder Springhill ABC Blue 3-0
11 W-EA 51 kg 1/4 Red Lise Sandebjer BK Örnen Red 3-0
        Blue Sara Svensson Ystads SK   -
12 W-EA 51 kg 1/4 Red Marianna Zafiroudis Cabbagetown Boxing Club   -
        Blue Norah Guzlander Halmstads AIS Blue 3-0
13 W-EA 51 kg 1/4 Red Sayana Sagatayeva Team russia Red 3-0
        Blue Lotta Loikkanen Tampere Boxing Association   -
14 W-EA 54 kg 1/4 Red Natalja Cincarevic Winning BC   -
        Blue Elena Savelyeva Team russia Blue 3-0
15 W-EA 54 kg 1/4 Red Karina Tazabekova St.Petersburg   -
        Blue Helena Envall IF Linnea Blue 3-0
16 W-EA 54 kg 1/4 Red Julia Ussik Helsingin Tarmo Red 2-1
        Blue Veronica Losvik Bergen Atletklubb   -
17 W-EA 57 kg 1/4 Red Tatiana Zrazhevskaya Team russia Red WO
        Blue Meri Latvala Tampere Boxing Association   -
18 W-EA 60 kg 1/4 Red Patricia Berghult Höllvikens BK   -
        Blue Mira Potkonen Tampere Boxing Association Blue 3-0
19 W-EA 64 kg 1/4 Red Anu Lammi Tuusulan Nyrkkeilyseura   -
        Blue Yvonne B. Rasmussen Bokseklubben Olympia Blue 2-0
20 W-EA 64 kg 1/4 Red Pernilla Gustavsson Ronneby BT Red 3-0
        Blue Laura Sirviö Helsingin Tarmo   -
21 W-EA 69 kg 1/4 Red Linnea Molin Örebro BK Red 2-1
        Blue Lina Skoghagen Höllvikens BK   -
22 W-DB 40 kg 1/1 Red Liv Hökerud Halmstads AIS   -
        Blue Bobbi Lee Wyatt Islington Boxing club Blue 3-0
23 W-DB 44 kg 1/1 Red Sascha Bøgeskov Jyllinge Box Team   -
        Blue Saoirse Brennan Ryston BC Newbridge Blue 2-1
24 W-DB 48 kg 1/1 Red Naomi Guzlander Halmstads AIS   -
        Blue Vera Persson Haninge BK Blue 3-0
25 W-DB 54 kg 1/1 Red Eveliina Taimi Tampere Boxing Association Red 3-0
        Blue Sunniva Hofstad B-30   -
26 W-DB 60 kg 1/1 Red Wictoria Kettil Tifa BC Red 3-0
        Blue Angie Cardenas Haninge BK   -
27 W-DA 42 kg 1/1 Red Eirren Turner Ryston BC Newbridge Red 2-1
        Blue Emma Rainansalo Haninge BK   -
28 W-DA 50 kg 1/1 Red Sarah Edge Ryston BC Newbridge   -
        Blue Ieva Jonaityte Ryston BC Newbridge Blue WO
29 W-DA 52 kg 1/1 Red Elise Saulescu BK Swing Red 3-0
        Blue Anna Rasmussen AIK Roskilde   -
30 W-DA 54 kg 1/1 Red Rebecca Larsen IK Ymer   -
        Blue Maria kjær Høje Taastrup Blue 3-0
31 W-DA 60 kg 1/1 Red Samira ossman Angered BC   -
        Blue Elisha Mannouch Swale Gloves Blue 3-0
32 W-DA 70 kg 1/1 Red Marthe Murvold B-30   -
        Blue Georgia Donaghue Swale Gloves Blue 3-0
33 W-JB 48 kg 1/1 Red Megan Gordon Elgin BC Red 3-0
        Blue Amalie Berner Rudersdal BK   -
34 W-JB 54 kg 1/1 Red Ava Doyle Ryston BC Newbridge   -
        Blue Nathali Frank IF Göteborgs Team Box Blue 2-1
35 W-JB 70 kg 1/1 Red Lauryn Sinclare Ryston BC Newbridge   -
        Blue Alisa Muro Tampere Boxing Association Blue 3-0
36 W-JA 48 kg 1/1 Red Chloe Callander Ryston BC Newbridge Red 3-0
        Blue julie Madsen Høje Taastrup   -
37 W-JA 52 kg 1/1 Red Niamh Earley Ryston BC Newbridge Red 3-0
        Blue Pin Idh Vaggeryds BK   -
38 W-YC 54 kg 1/1 Red Malin Torstensson Viktorija BK - Falköping   -
        Blue Bruna Barbosa Ryston BC Newbridge Blue 3-0
39 W-YC 64 kg 1/1 Red Madeleine Angelsen Vestby IL - boxing Red 3-0
        Blue Vera Karlsson Tifa BC   -
40 W-YB 64 kg 1/1 Red Maria Bugge Nielsen Bokseinstituttet   -
        Blue Rebecca Sundström BK Tiger Blue 3-0
41 W-YA 54 kg 1/1 Red Katrin Norén IF Linnea Red 3-0
        Blue Emma Dolan Attleborough ABC   -
42 W-YA 57 kg 1/1 Red Sofia Nilsson ATF Gym IF Red 3-0
        Blue Doris Marins Boxing Club Vaasa   -
43 W-YA 60 kg 1/1 Red Stephanie Thour BK Värend Red 3-0
        Blue Shannon Edge Ryston BC Newbridge   -
44 W-EC 60 kg 1/2 Red Camilla Rasmussen Winning BC   -
        Blue Xian Blackman-Price GYM01 ABC Blue 3-0
45 W-EC 60 kg 1/2 Red Sophia Smith Skene Atletklubb Red 3-0
        Blue Serwa Eliassi Kalmar BK   -
46 W-EC 75 kg 1/2 Red Charlotte Briant Islington Boxing club Red TKO R2
        Blue Christine Turesson Ystads SK   -
47 W-EB 54 kg 1/2 Red Lara Latif Angered BC   -
        Blue Angela Morgan Royal Air Force Boxing Blue TKO R2
48 W-EB 57 kg 1/2 Red Nicole Moorehouse Ryston BC Newbridge Red 3-0
        Blue Gosia Zachoszcz Ystads SK   -
49 W-EB 64 kg 1/2 Red Elaine Greenan Livingston Red 3-0
        Blue Erika Koponen Helsingin Tarmo   -
50 W-EB 64 kg 1/2 Red Lucy Wildheart BK Örnen Red 3-0
        Blue Lynn Calder Springhill ABC   -
51 W-EB 69 kg 1/2 Red Elena Narozanski Islington Boxing club   -
        Blue Gemma Smith Derby City Boxing Academy Blue 3-0
52 W-EB 69 kg 1/2 Red Marianne Ahlborg Skoftebyns AIS Red 3-0
        Blue Sanna Turunen Tuusulan Nyrkkeilyseura   -
53 W-EA 51 kg 1/2 Red Juliana Söderström Djurgårdens IF Red 3-0
        Blue Lise Sandebjer BK Örnen   -
54 W-EA 51 kg 1/2 Red Norah Guzlander Halmstads AIS   -
        Blue Sayana Sagatayeva Team russia Blue 3-0
55 W-EA 54 kg 1/2 Red Sandra Attermo Djurgårdens IF   -
        Blue Elena Savelyeva Team russia Blue 3-0
56 W-EA 54 kg 1/2 Red Helena Envall IF Linnea Red 3-0
        Blue Julia Ussik Helsingin Tarmo   -
57 W-EA 57 kg 1/2 Red Malin Hermansson BK 1925 Karlstad Red 3-0
        Blue Britt Janne Mardal Bergen Atletklubb   -
58 W-EA 57 kg 1/2 Red Fadma Ali BK Örnen   -
        Blue Tatiana Zrazhevskaya Team russia Blue 3-0
59 W-EA 60 kg 1/2 Red Anastasia Belyakova Team russia   -
        Blue Agnes Alexiusson Värnamo BK Blue 2-0
60 W-EA 60 kg 1/2 Red Ida Lundblad Tifa BC   -
        Blue Mira Potkonen Tampere Boxing Association Blue 3-0
61 W-EA 64 kg 1/2 Red Camilla Skov F.A.K. Århus Red 3-0
        Blue Lisa Pettersson Majorna BK   -
62 W-EA 64 kg 1/2 Red Yvonne B. Rasmussen Bokseklubben Olympia Red 3-0
        Blue Pernilla Gustavsson Ronneby BT   -
63 W-EA 69 kg 1/2 Red Malena Hede Morgongåva BK Red 3-0
        Blue Gardner Moore 1314 Boxing Club   -
64 W-EA 69 kg 1/2 Red Erika Edblom Djurgårdens IF   -
        Blue Linnea Molin Örebro BK Blue 3-0
65 W-EA 75 kg 1/2 Red Love Holgersson BK Swing Red 3-0
        Blue Yaroslavna Yakushina Team russia   -
66 W-EA 75 kg 1/2 Red Elin Cederroos BK Rapid   -
        Blue Anna Laurell IF Linnea Blue 2-0
79 W-EA 51 kg 1/1 Red Juliana Söderström Djurgårdens IF   -
        Blue Sayana Sagatayeva Team russia Blue 2-1
81 W-EA 57 kg 1/1 Red Malin Hermansson BK 1925 Karlstad   -
        Blue Tatiana Zrazhevskaya Team russia Blue 3-0
82 W-EA 60 kg 1/1 Red Agnes Alexiusson Värnamo BK   -
        Blue Mira Potkonen Tampere Boxing Association Blue 3-0
67 W-EC 51 kg 1/1 Red Malin Danielsson Angered BC   -
        Blue Lina Karlsson Djurgårdens IF Blue 3-0
68 W-EC 60 kg 1/1 Red Xian Blackman-Price GYM01 ABC   -
        Blue Sophia Smith Skene Atletklubb Blue 3-0
69 W-EC 64 kg 1/1 Red Cecilia Strandberg Värnamo BK Red 2-1
        Blue Ada Schmidt BS Tor   -
70 W-EC 69 kg 1/1 Red Natasha Hutchinson Derby City Boxing Academy   -
        Blue Natasha Rhoden Islington Boxing club Blue 3-0
71 W-EC 75 kg 1/1 Red Michaela Förne IK Ymer   -
        Blue Charlotte Briant Islington Boxing club Blue 3-0
72 W-EC 81 kg 1/1 Red lilith keogh SP 1909 Red 2-1
        Blue Demi Carter GYM01 ABC   -
73 W-EB 51 kg 1/1 Red Noora Kosonen Helsingin Tarmo Red WO
        Blue Shakiba Moghadom GYM01 ABC   -
74 W-EB 54 kg 1/1 Red Mia Bromander BK Örnen Red 3-0
        Blue Angela Morgan Royal Air Force Boxing   -
75 W-EB 57 kg 1/1 Red Evelina Andersson Majorna BK   -
        Blue Nicole Moorehouse Ryston BC Newbridge Blue 2-1
76 W-EB 64 kg 1/1 Red Elaine Greenan Livingston   -
        Blue Lucy Wildheart BK Örnen Blue 3-0
77 W-EB 69 kg 1/1 Red Gemma Smith Derby City Boxing Academy   -
        Blue Marianne Ahlborg Skoftebyns AIS Blue 2-1
78 W-EB 75 kg 1/1 Red Laura Stevens Far Cotton Red 3-0
        Blue Zabrina Holmström IK Ymer   -
80 W-EA 54 kg 1/1 Red Elena Savelyeva Team russia Red 3-0
        Blue Helena Envall IF Linnea   -
83 W-EA 64 kg 1/1 Red Camilla Skov F.A.K. Århus   -
        Blue Yvonne B. Rasmussen Bokseklubben Olympia Blue 2-1
84 W-EA 69 kg 1/1 Red Malena Hede Morgongåva BK Red 2-1
        Blue Linnea Molin Örebro BK   -
85 W-EA 75 kg 1/1 Red Love Holgersson BK Swing   -
        Blue Anna Laurell IF Linnea Blue 2-1
 
 
Copyright©2011 Anders Hedlund +46 70 7785090