logga in Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
The Golden Girl Championship 2015 9-11/1 2015  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2015-01-07
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
1 W-DB 60 kg 1/2 Röd Katie Fogarty Ryston BC Newbridge   -
        Blå Angie Cardenas Haninge BK Blå 3-0
2 W-DA 50 kg 1/2 Röd Amanda Salo Tampere Boxing Association   -
        Blå Ieva Jonaityte Ryston BC Newbridge Blå 2-1
3 W-DA 52 kg 1/2 Röd Emilia Svensson Kalmar BK   -
        Blå Elise Saulescu BK Swing Blå 3-0
4 W-DA 52 kg 1/2 Röd Anna Rasmussen AIK Roskilde Röd 3-0
        Blå Charlie Horgan Ryston BC Newbridge   -
5 W-DA 60 kg 1/2 Röd Freja Hansen Jyllinge Box Team   -
        Blå Elisha Mannouch Swale Gloves Blå 3-0
6 W-UB 70 kg 1/2 Röd Ellesha williams Swale Gloves   -
        Blå Alisa Muro Tampere Boxing Association Blå 2-1
7 W-JC 64 kg 1/2 Röd Nikita Lindblad Djurgårdens IF   -
        Blå Madeleine Angelsen Vestby IL - boxing Blå 3-0
8 W-JC 64 kg 1/2 Röd Vera Karlsson Tifa BC Röd 3-0
        Blå Margot Thgersen BK Taarnet   -
9 W-JA 54 kg 1/2 Röd Amanda Lundström IF Linnea   -
        Blå Emma Dolan Attleborough ABC Blå 3-0
10 W-SB 64 kg 1/4 Röd Monique Feikes de Grot Ystads SK   -
        Blå Lynn Calder Springhill ABC Blå 3-0
11 W-SA 51 kg 1/4 Röd Lise Sandebjer BK Örnen Röd 3-0
        Blå Sara Svensson Ystads SK   -
12 W-SA 51 kg 1/4 Röd Marianna Zafiroudis Cabbagetown Boxing Club   -
        Blå Norah Guzlander Halmstads AIS Blå 3-0
13 W-SA 51 kg 1/4 Röd Sayana Sagatayeva Team russia Röd 3-0
        Blå Lotta Loikkanen Tampere Boxing Association   -
14 W-SA 54 kg 1/4 Röd Natalja Cincarevic Winning BC   -
        Blå Elena Savelyeva Team russia Blå 3-0
15 W-SA 54 kg 1/4 Röd Karina Tazabekova St.Petersburg   -
        Blå Helena Envall IF Linnea Blå 3-0
16 W-SA 54 kg 1/4 Röd Julia Ussik Helsingin Tarmo Röd 2-1
        Blå Veronica Losvik Bergen Atletklubb   -
17 W-SA 57 kg 1/4 Röd Tatiana Zrazhevskaya Team russia Röd WO
        Blå Meri Latvala Tampere Boxing Association   -
18 W-SA 60 kg 1/4 Röd Patricia Berghult Höllvikens BK   -
        Blå Mira Potkonen Tampere Boxing Association Blå 3-0
19 W-SA 64 kg 1/4 Röd Anu Lammi Tuusulan Nyrkkeilyseura   -
        Blå Yvonne B. Rasmussen Bokseklubben Olympia Blå 2-0
20 W-SA 64 kg 1/4 Röd Pernilla Gustavsson Ronneby BT Röd 3-0
        Blå Laura Sirvi Helsingin Tarmo   -
21 W-SA 69 kg 1/4 Röd Linnea Molin Örebro BK Röd 2-1
        Blå Lina Skoghagen Höllvikens BK   -
22 W-DB 40 kg 1/1 Röd Liv Hökerud Halmstads AIS   -
        Blå Bobbi Lee Wyatt Islington Boxing club Blå 3-0
23 W-DB 44 kg 1/1 Röd Sascha Bogeskov Jyllinge Box Team   -
        Blå Saoirse Brennan Ryston BC Newbridge Blå 2-1
24 W-DB 48 kg 1/1 Röd Naomi Guzlander Halmstads AIS   -
        Blå Vera Persson Haninge BK Blå 3-0
25 W-DB 54 kg 1/1 Röd Eveliina Taimi Tampere Boxing Association Röd 3-0
        Blå Sunniva Hofstad B-30   -
26 W-DB 60 kg 1/1 Röd Wictoria Kettil Tifa BC Röd 3-0
        Blå Angie Cardenas Haninge BK   -
27 W-DA 42 kg 1/1 Röd Eirren Turner Ryston BC Newbridge Röd 2-1
        Blå Emma Rainansalo Haninge BK   -
28 W-DA 50 kg 1/1 Röd Sarah Edge Ryston BC Newbridge   -
        Blå Ieva Jonaityte Ryston BC Newbridge Blå WO
29 W-DA 52 kg 1/1 Röd Elise Saulescu BK Swing Röd 3-0
        Blå Anna Rasmussen AIK Roskilde   -
30 W-DA 54 kg 1/1 Röd Rebecca Larsen IK Ymer   -
        Blå Maria kjr Høje Taastrup Blå 3-0
31 W-DA 60 kg 1/1 Röd Samira ossman Angered BC   -
        Blå Elisha Mannouch Swale Gloves Blå 3-0
32 W-DA 70 kg 1/1 Röd Marthe Murvold B-30   -
        Blå Georgia Donaghue Swale Gloves Blå 3-0
33 W-UB 48 kg 1/1 Röd Megan Gordon Elgin BC Röd 3-0
        Blå Amalie Berner Rudersdal BK   -
34 W-UB 54 kg 1/1 Röd Ava Doyle Ryston BC Newbridge   -
        Blå Nathali Frank IF Göteborgs Team Box Blå 2-1
35 W-UB 70 kg 1/1 Röd Lauryn Sinclare Ryston BC Newbridge   -
        Blå Alisa Muro Tampere Boxing Association Blå 3-0
36 W-UA 48 kg 1/1 Röd Chloe Callander Ryston BC Newbridge Röd 3-0
        Blå julie Madsen Høje Taastrup   -
37 W-UA 52 kg 1/1 Röd Niamh Earley Ryston BC Newbridge Röd 3-0
        Blå Pin Idh Vaggeryds BK   -
38 W-JC 54 kg 1/1 Röd Malin Torstensson Viktorija BK - Falköping   -
        Blå Bruna Barbosa Ryston BC Newbridge Blå 3-0
39 W-JC 64 kg 1/1 Röd Madeleine Angelsen Vestby IL - boxing Röd 3-0
        Blå Vera Karlsson Tifa BC   -
40 W-JB 64 kg 1/1 Röd Maria Bugge Nielsen Bokseinstituttet   -
        Blå Rebecca Sundström BK Tiger Blå 3-0
41 W-JA 54 kg 1/1 Röd Katrin Norén IF Linnea Röd 3-0
        Blå Emma Dolan Attleborough ABC   -
42 W-JA 57 kg 1/1 Röd Sofia Nilsson ATF Gym IF Röd 3-0
        Blå Doris Marins Boxing Club Vaasa   -
43 W-JA 60 kg 1/1 Röd Stephanie Thour BK Värend Röd 3-0
        Blå Shannon Edge Ryston BC Newbridge   -
44 W-SC 60 kg 1/2 Röd Camilla Rasmussen Winning BC   -
        Blå Xian Blackman-Price GYM01 ABC Blå 3-0
45 W-SC 60 kg 1/2 Röd Sophia Smith Skene Atletklubb Röd 3-0
        Blå Serwa Eliassi Kalmar BK   -
46 W-SC 75 kg 1/2 Röd Charlotte Briant Islington Boxing club Röd TKO R2
        Blå Christine Turesson Ystads SK   -
47 W-SB 54 kg 1/2 Röd Lara Latif Angered BC   -
        Blå Angela Morgan Royal Air Force Boxing Blå TKO R2
48 W-SB 57 kg 1/2 Röd Nicole Moorehouse Ryston BC Newbridge Röd 3-0
        Blå Gosia Zachoszcz Ystads SK   -
49 W-SB 64 kg 1/2 Röd Elaine Greenan Livingston Röd 3-0
        Blå Erika Koponen Helsingin Tarmo   -
50 W-SB 64 kg 1/2 Röd Lucy Wildheart BK Örnen Röd 3-0
        Blå Lynn Calder Springhill ABC   -
51 W-SB 69 kg 1/2 Röd Elena Narozanski Islington Boxing club   -
        Blå Gemma Smith Derby City Boxing Academy Blå 3-0
52 W-SB 69 kg 1/2 Röd Marianne Ahlborg Skoftebyns AIS Röd 3-0
        Blå Sanna Turunen Tuusulan Nyrkkeilyseura   -
53 W-SA 51 kg 1/2 Röd Juliana Söderström Djurgårdens IF Röd 3-0
        Blå Lise Sandebjer BK Örnen   -
54 W-SA 51 kg 1/2 Röd Norah Guzlander Halmstads AIS   -
        Blå Sayana Sagatayeva Team russia Blå 3-0
55 W-SA 54 kg 1/2 Röd Sandra Attermo Djurgårdens IF   -
        Blå Elena Savelyeva Team russia Blå 3-0
56 W-SA 54 kg 1/2 Röd Helena Envall IF Linnea Röd 3-0
        Blå Julia Ussik Helsingin Tarmo   -
57 W-SA 57 kg 1/2 Röd Malin Hermansson BK 1925 Karlstad Röd 3-0
        Blå Britt Janne Mardal Bergen Atletklubb   -
58 W-SA 57 kg 1/2 Röd Fadma Ali BK Örnen   -
        Blå Tatiana Zrazhevskaya Team russia Blå 3-0
59 W-SA 60 kg 1/2 Röd Anastasia Belyakova Team russia   -
        Blå Agnes Alexiusson Värnamo BK Blå 2-0
60 W-SA 60 kg 1/2 Röd Ida Lundblad Tifa BC   -
        Blå Mira Potkonen Tampere Boxing Association Blå 3-0
61 W-SA 64 kg 1/2 Röd Camilla Skov F.A.K. rhus Röd 3-0
        Blå Lisa Pettersson Majorna BK   -
62 W-SA 64 kg 1/2 Röd Yvonne B. Rasmussen Bokseklubben Olympia Röd 3-0
        Blå Pernilla Gustavsson Ronneby BT   -
63 W-SA 69 kg 1/2 Röd Malena Hede Morgongåva BK Röd 3-0
        Blå Gardner Moore 1314 Boxing Club   -
64 W-SA 69 kg 1/2 Röd Erika Edblom Djurgårdens IF   -
        Blå Linnea Molin Örebro BK Blå 3-0
65 W-SA 75 kg 1/2 Röd Love Holgersson BK Swing Röd 3-0
        Blå Yaroslavna Yakushina Team russia   -
66 W-SA 75 kg 1/2 Röd Elin Cederroos BK Rapid   -
        Blå Anna Laurell IF Linnea Blå 2-0
79 W-SA 51 kg 1/1 Röd Juliana Söderström Djurgårdens IF   -
        Blå Sayana Sagatayeva Team russia Blå 2-1
81 W-SA 57 kg 1/1 Röd Malin Hermansson BK 1925 Karlstad   -
        Blå Tatiana Zrazhevskaya Team russia Blå 3-0
82 W-SA 60 kg 1/1 Röd Agnes Alexiusson Värnamo BK   -
        Blå Mira Potkonen Tampere Boxing Association Blå 3-0
67 W-SC 51 kg 1/1 Röd Malin Danielsson Angered BC   -
        Blå Lina Karlsson Djurgårdens IF Blå 3-0
68 W-SC 60 kg 1/1 Röd Xian Blackman-Price GYM01 ABC   -
        Blå Sophia Smith Skene Atletklubb Blå 3-0
69 W-SC 64 kg 1/1 Röd Cecilia Strandberg Värnamo BK Röd 2-1
        Blå Ada Schmidt BS Tor   -
70 W-SC 69 kg 1/1 Röd Natasha Hutchinson Derby City Boxing Academy   -
        Blå Natasha Rhoden Islington Boxing club Blå 3-0
71 W-SC 75 kg 1/1 Röd Michaela Frne IK Ymer   -
        Blå Charlotte Briant Islington Boxing club Blå 3-0
72 W-SC 81 kg 1/1 Röd lilith keogh SP 1909 Röd 2-1
        Blå Demi Carter GYM01 ABC   -
73 W-SB 51 kg 1/1 Röd Noora Kosonen Helsingin Tarmo Röd WO
        Blå Shakiba Moghadom GYM01 ABC   -
74 W-SB 54 kg 1/1 Röd Mia Bromander BK Örnen Röd 3-0
        Blå Angela Morgan Royal Air Force Boxing   -
75 W-SB 57 kg 1/1 Röd Evelina Andersson Majorna BK   -
        Blå Nicole Moorehouse Ryston BC Newbridge Blå 2-1
76 W-SB 64 kg 1/1 Röd Elaine Greenan Livingston   -
        Blå Lucy Wildheart BK Örnen Blå 3-0
77 W-SB 69 kg 1/1 Röd Gemma Smith Derby City Boxing Academy   -
        Blå Marianne Ahlborg Skoftebyns AIS Blå 2-1
78 W-SB 75 kg 1/1 Röd Laura Stevens Far Cotton Röd 3-0
        Blå Zabrina Holmström IK Ymer   -
80 W-SA 54 kg 1/1 Röd Elena Savelyeva Team russia Röd 3-0
        Blå Helena Envall IF Linnea   -
83 W-SA 64 kg 1/1 Röd Camilla Skov F.A.K. rhus   -
        Blå Yvonne B. Rasmussen Bokseklubben Olympia Blå 2-1
84 W-SA 69 kg 1/1 Röd Malena Hede Morgongåva BK Röd 2-1
        Blå Linnea Molin Örebro BK   -
85 W-SA 75 kg 1/1 Röd Love Holgersson BK Swing   -
        Blå Anna Laurell IF Linnea Blå 2-1
 
 
Copyright©2020 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090