Admin Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
TheGoldenGirlChampionship 2016 20-22/11 2015  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2015-11-18
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Anmälda
> Invägda
Antal boxare: 227
  Förnamn Efternamn Född Klubb Vikt Kategori Klass Kön Lott
    Katja Saarikoski 1985 Viipurin Nyrkkeilijt Finland, Finland 48 Senior A Dam 181
    Lise Sandebjer 1984 BK Örnen 48 Senior A Dam 115
Sarah Bormann 1990 Hessen-Germany, Germany 51 Senior A Dam 0
    Juliana Söderström 1990 Djurgårdens IF 51 Senior A Dam 139
Christine Akoa Bengono 1991 Team Cameroon, Kamerun 51 Senior A Dam 0
    Kristiina Kivist 1992 Viipurin Nyrkkeilijt Finland, Finland 51 Senior A Dam 47
    Helena Envall 1992 IF Linnea 51 Senior A Dam 193
Stephanie Kernachan 1992 Cleland Miners ABC, Scottland 54 Senior A Dam 0
    Veronica Losvik 1991 Bergen Atletklubb, Norway 54 Senior A Dam 124
    Victoria Gurkovich 1988 Team russia, Russia 54 Senior A Dam 213
    Mia Bromander 1988 BK Örnen 54 Senior A Dam 40
    Karina Tazabekova 1989 St.Petersburg, Russia 54 Senior A Dam 6
    Grethe Kraugerud 1982 IF Ørnulf, Norway 57 Senior A Dam 128
Raven Chapman 1994 Arena ABC, England 57 Senior A Dam 0
    Tatiana Zrazhevskaya 1992 Team russia, Russia 57 Senior A Dam 35
    Elina Turunen 1993 Kuopion Riento, Finland 57 Senior A Dam 41
    Jovana Krstic 1984 Hessen-Germany, Germany 57 Senior A Dam 99
    Elena Gradinar 1990 St.Petersburg, Russia 57 Senior A Dam 106
sarah mahoud 1989 Gladsaxe BK, Denmark 57 Senior A Dam 0
    Evelina Andersson 1979 Majorna BK 57 Senior A Dam 108
Christelle Aurore Ndiang 1988 Team Cameroon, Kamerun 57 Senior A Dam 0
    Kirsty Hill 1991 East Midlands Team, England 57 Senior A Dam 75
    Julia Ussik 1995 Helsingin Tarmo, Finland 57 Senior A Dam 50
Erika Tarvainen 1994 Riihimen Keh-Ketut, Finland 60 Senior A Dam 0
    Anna Bobyreva 1996 Team russia, Russia 60 Senior A Dam 111
Monique Ngo Pouhe Banbe 1983 Team Cameroon, Kamerun 60 Senior A Dam 0
    Agnes Alexiusson 1996 Värnamo BK 60 Senior A Dam 100
    Valerian Spicer 1979 Broad Street ABC, England 60 Senior A Dam 13
    Lucy Wildheart 1993 Kalvhagen-Stockholm Idrottsfrening 60 Senior A Dam 127
    Katrin Huhn 1988 Hessen-Germany, Germany 60 Senior A Dam 126
    Sandra Br 1981 SwissBoxing, Schweiz 60 Senior A Dam 210
    Lynn Calder 1986 Springhill ABC, Scottland 60 Senior A Dam 117
Monnie Fard 1987 GYM01 ABC, England 60 Senior A Dam 0
Vaida Valskyte 1983 Kaunas Strikers, Litauen 64 Senior A Dam 0
Alexia Gaelle Abeng Evezoo 1990 Team Cameroon, Kamerun 64 Senior A Dam 0
Isabelle Guelinckx 1983 BC Ring Tienen, Belgium 64 Senior A Dam 0
    Anni Viantie 1989 Hammarby IF Boxning 64-1 Senior A Dam 65
    Elena Ustinova 1984 Team russia, Russia 64-1 Senior A Dam 149
    Teija Tilli 1983 Kuopion Riento, Finland 64-1 Senior A Dam 38
    Pernilla Gustavsson 1980 Ronneby BT 64-1 Senior A Dam 54
    Ida Lundblad 1995 IF Göteborgs Team Box 64-1 Senior A Dam 202
    Cherrelle Brown 1986 Islington Boxing club, England 64-1 Senior A Dam 62
    Nina Bradley 1987 East Midlands Team, England 64-2 Senior A Dam 191
    Alexandra Ordina 1987 St.Petersburg, Russia 64-2 Senior A Dam 223
    Lisa Pettersson 1984 Majorna BK 64-2 Senior A Dam 211
    Anu Lammi 1987 Tuusulan Nyrkkeilyseura, Finland 64-2 Senior A Dam 218
    Yvonne B. Rasmussen 1981 Bokseklubben Olympia, Denmark 64-2 Senior A Dam 92
Joanna Ekedahl 1989 BK Dalen 69 Senior A Dam 0
    Malena Hede 1985 Morgongåva BK 69-1 Senior A Dam 70
    Elina Gustafsson 1992 FIN, Finland 69-1 Senior A Dam 57
    Linnea Molin 1993 Örebro BK 69-1 Senior A Dam 146
    Lina Skoghagen 1993 Höllvikens BK 69-1 Senior A Dam 4
    Stacey Copeland 1981 Bredbury Stockport ABC, England 69-1 Senior A Dam 19
    Sanna Turunen 1975 Tuusulan Nyrkkeilyseura, Finland 69-1 Senior A Dam 209
    Pauliina Virta 1976 Savate club, Finland 69-2 Senior A Dam 114
    Gardner Moore 1988 Lochend Boxing Club, Scottland 69-2 Senior A Dam 60
    Anna Lindqvist 1994 Malmö BK 69-2 Senior A Dam 194
    Marianne Ahlborg 1991 Skoftebyns AIS 69-2 Senior A Dam 216
    Dariya Zheleznyakova 1996 St.Petersburg, Russia 69-2 Senior A Dam 155
Yvette Ndjock 1979 Team Cameroon, Kamerun 75 Senior A Dam 0
    Victoria Krylova 1993 Team russia, Russia 75 Senior A Dam 2
    Zabrina Holmström 1988 IF Göteborgs Team Box 75 Senior A Dam 225
    Maiken M 1994 Thisted Atlet Club, Denmark 75 Senior A Dam 39
Lauren Johnson 1984 Wodensborough ABC, England 81 Senior A Dam 0
Zoe McElwee 1990 Braunstone Golden Gloves, England 48 Senior B Dam 0
Shakiba Moghadom 1992 GYM01 ABC, England 48 Senior B Dam 0
Jade Winfarrah 1990 East Midlands Team, England 48 Senior B Dam 0
Lorna Redfern 1987 Inverness City BC, Scottland 54 Senior B Dam 0
    Malin Johansson 1986 NBK Akilles 57 Senior B Dam 73
    Gosia Zachoszcz 1981 Skurups Kick o Boxningsklubb 57 Senior B Dam 141
    Farah Jamil 1989 Bellahouston ABC, Scottland 57 Senior B Dam 22
    Sophia Smith 1995 Skene Atletklubb 57 Senior B Dam 28
    Shannon Courtenay 1993 Finchley, England 57 Senior B Dam 182
Xian Blackman-Price 1991 GYM01 ABC, England 60 Senior B Dam 0
    Rivie Mc Cormack 1996 Dublin Team, Ireland 60 Senior B Dam 145
    Lisa Moore 1982 repton boxing club, England 60 Senior B Dam 175
    Anna Hovhannisyan 1990 Armenia, Armenia 64 Senior B Dam 24
    Lie De Keiser 1991 Tifa BC 64 Senior B Dam 176
    Deayndra Allen 1991 Haringey, England 64 Senior B Dam 137
    Hanna Carlsson 1990 BK Rapid 64 Senior B Dam 173
Rinna De Silva 1983 Helsingborgs BK 64 Senior B Dam 0
    Ulrika Johansson 1994 Halmstad BS 69 Senior B Dam 27
    Laura Stevens 1989 East Midlands Team, England 69 Senior B Dam 142
    Elena Narozanski 1986 repton boxing club, England 75 Senior B Dam 178
    Lena Bertelsen 1991 BK Rollo, Denmark 75 Senior B Dam 16
    Mikaela Zahn 1980 Halmstads AIS 57 Senior C Dam 5
Sangeeta Birdi 1987 Hayes ABC, England 57 Senior C Dam 0
    Märta Lundberg 1979 Djurgårdens IF 57 Senior C Dam 220
Maria Harmer 1988 GYM01 ABC, England 57 Senior C Dam 0
    Chloe Thomas 1991 Torfaen Warriors, Wales 57 Senior C Dam 33
    Felicia Green 1994 IF Göteborgs Team Box 60 Senior C Dam 164
    Ashkhen Hovhannisyan 1992 Armenia, Armenia 60 Senior C Dam 203
Karin Engman 1983 Allstars Training center 60 Senior C Dam 0
    Maria Andersen 1994 Thisted Atlet Club, Denmark 60 Senior C Dam 102
Vaida Masiokaite 1987 Olimpietis Panevezys, Litauen 60 Senior C Dam 0
Rebecca Adams 1987 GYM01 ABC, England 64 Senior C Dam 0
Vestina Bagdonaite 1996 Kaunas Strikers, Litauen 64 Senior C Dam 0
Jade Yapp 1989 Lochend Boxing Club, Scottland 64 Senior C Dam 0
    Charlene Middlebrook 1988 East Midlands Team, England 69 Senior C Dam 85
Jodie Stratford 1989 GYM01 ABC, England 69 Senior C Dam 0
    Josefine Sundin 1996 BK 1925 Karlstad 69 Senior C Dam 91
    Anna Hedlund 1983 BK Älgen 69 Senior C Dam 11
Jenni Karas 1996 Viipurin Nyrkkeilijt Finland, Finland 69 Senior C Dam 0
    Stina Årman 1990 Majorna BK 75 Senior C Dam 95
    Nikoletta Paksi 1980 repton boxing club, England 75 Senior C Dam 186
    Annika Kaikkonen 1991 Helsingborgs BK 75 Senior C Dam 200
    Megan Cushen 1996 Dublin Team, Ireland 81+ Senior C Dam 133
    Rebecka Swahn 1993 Vänersborgs BK 81+ Senior C Dam 55
Ella Baragunova 1997 St.Petersburg, Russia 54 Junior A Dam 0
    Amanda Lundström 1998 IF Linnea 54 Junior A Dam 76
    emma dolan 1998 lowestoft abc, England 54 Junior A Dam 12
    Katrin Norén 1997 IF Linnea 54 Junior A Dam 217
    Caroline Cruvillier 1998 club Garges, France 54 Junior A Dam 112
    Jade Ashmore 1997 East Midlands Team, England 54 Junior A Dam 51
Sofia Nilsson 1997 ATF Gym IF 57 Junior A Dam 0
Ruta Sutkute 1997 Olimpietis Panevezys, Litauen 69 Junior A Dam 0
    Emma Flannery 1997 Dublin Team, Ireland 48 Junior B Dam 122
    Adrianna Finch 1997 East Midlands Team, England 48 Junior B Dam 71
Billie Jean Franks 1998 Larches and Savick ABC, England 54 Junior B Dam 0
    Alisha Lewis 1997 East Midlands Team, England 57 Junior B Dam 58
Kikki Lysdal 1997 Bk Rdovre, Denmark 57 Junior B Dam 0
    Sofie Malene Bentsen 1998 Grimstad Bokseklubb, Norway 57 Junior B Dam 130
    Chantal Klesel 1998 SwissBoxing, Schweiz 57 Junior B Dam 179
    Ellie Scotney 1998 Lynn AC, England 60 Junior B Dam 53
    Madeleine Angelsen 1998 Vestby IL - boxing, Norway 60 Junior B Dam 18
    Stephanie Thour 1998 BK Värend 60 Junior B Dam 219
    Vera Karlsson 1997 Tifa BC 64 Junior B Dam 116
    Natalie Craig 1998 Downend Police, England 64 Junior B Dam 82
    Carly Mavrodin 1997 Dublin Team, Ireland 64 Junior B Dam 83
    Maria Bugge Nielsen 1997 Hoeje Taastrup BK, Denmark 64 Junior B Dam 107
    Megan Ruddell 1998 Dublin Team, Ireland 75 Junior B Dam 156
    Davina Michel 1997 club Garges, France 75 Junior B Dam 80
Adrianna Finch 1997 boston abc, England 48 Junior C Dam 0
Sandra Safwan 1997 Helsingborgs BK 51 Junior C Dam 0
    Regitse Pedersen 1997 Thisted Atlet Club, Denmark 57 Junior C Dam 31
    Jasmine Esfahani 1998 Angered BC 57 Junior C Dam 192
Evelina Prudaite 1998 Kaunas Strikers, Litauen 60 Junior C Dam 0
    Sarah Mc Donnell 1998 Dublin Team, Ireland 60 Junior C Dam 160
    Moa Svensson 1998 BK 1925 Karlstad 60 Junior C Dam 10
    Caroline Nilen 1997 Helsingborgs BK 64 Junior C Dam 34
    Andrea Pettersson 1997 Skene Atletklubb 64 Junior C Dam 138
Ieva Zliobaite 1998 Kaunas Strikers, Litauen 64 Junior C Dam 0
    Gemma McIntosh 1997 Barn Boxing Club, Scottland 64 Junior C Dam 184
    Yustina Kiwera 1997 BK 1925 Karlstad 75 Junior C Dam 170
    Michelle Tofters 1997 Morgongåva BK 75 Junior C Dam 20
    Martine Kjartansdottir 1998 B 30, Norway 75 Junior C Dam 189
    Gloria D 1999 club Garges, France 50 Ungdom A Dam 183
    Eliana Pileggi 1999 SwissBoxing, Schweiz 50 Ungdom A Dam 204
    Julie Madsen 2000 Hoeje Taastrup BK, Denmark 50 Ungdom A Dam 17
    Pin Idh 1999 Vaggeryds BK 54 Ungdom A Dam 93
    Johanna Wonyou 2002 club Garges, France 54 Ungdom A Dam 123
Daryle Jobling 1999 Alnwick ABC, England 57 Ungdom A Dam 0
    Victoire Piteau 1999 US st maur, France 60 Ungdom A Dam 61
    Fiona Wyss 1999 SwissBoxing, Schweiz 60 Ungdom A Dam 56
    Cecilie Kölle 2000 BK Rollo, Denmark 60 Ungdom A Dam 46
Emilie Berndsen 1999 Felsted bokseclub, Denmark 66 Ungdom A Dam 0
Megan O Keeffe 2000 Dublin Team, Ireland 46 Ungdom B Dam 0
Shannon Lenihan 2000 Dublin Team, Ireland 46 Ungdom B Dam 0
    Megan Flynn 1999 Dublin Team, Ireland 48 Ungdom B Dam 144
    Megan Gordon 1999 Elgin BC, Scottland 48 Ungdom B Dam 96
    Linda McDonald 1999 Dublin Team, Ireland 52 Ungdom B Dam 150
    Amalie Berner 1999 Rudersdal BK, Denmark 52 Ungdom B Dam 153
    Mary Geragthy 2000 Dublin Team, Ireland 54 Ungdom B Dam 136
    Juline Apeland L 2000 Tønsbergkameratene, Norway 54 Ungdom B Dam 143
Anna Mortensen 2000 Pandrup BK, Denmark 54 Ungdom B Dam 0
    Sophie o Connor 2000 Dublin Team, Ireland 54 Ungdom B Dam 135
    Linnea Eriksson 2000 BK Ringen 54 Ungdom B Dam 81
    Itza Pabonreyes 2000 IF Linnea 57 Ungdom B Dam 151
Kotryna Geleznikaite 1999 Olimpietis Panevezys, Litauen 57 Ungdom B Dam 0
    Evelina Hanna 1999 BK Ringen 57 Ungdom B Dam 101
    Fatia Benmessahel 1999 Le noble art de Rosny, France 60 Ungdom B Dam 221
    Chelsey Curley 1999 Dublin Team, Ireland 60 Ungdom B Dam 166
    Samira Osman 2000 Angered BC 60 Ungdom B Dam 118
Greta Stakauskaite 1999 Olimpietis Panevezys, Litauen 63 Ungdom B Dam 0
    Georgia Donaghue 2000 Swale Gloves, England 63 Ungdom B Dam 36
    Jolita Daujotaite 1999 Kaunas Strikers, Litauen 63 Ungdom B Dam 177
    Carmen Mavrodin 2000 Dublin Team, Ireland 63 Ungdom B Dam 86
    Marthe Murvold 2000 B 30, Norway 66 Ungdom B Dam 167
    Ellesha williams 1999 Swale Gloves, England 66 Ungdom B Dam 129
    Claudia Özgun 2000 BK Rapid 70 Ungdom B Dam 162
    Leia Gonzalez Fedorow 2000 Majorna BK 70 Ungdom B Dam 94
Georgia O 2000 Brandon Boxing, England 70 Ungdom B Dam 0
    Aurora Kjekshus Reite 2000 B 30, Norway 75 Ungdom B Dam 74
    Therese Edrud 1999 Majorna BK 75 Ungdom B Dam 89
Vytaute Kupciunaite 1999 Kaunas Strikers, Litauen 75 Ungdom B Dam 0
    Anabelle Bruun 2001 Tønsbergkameratene, Norway 48 Diplom A Dam 59
    Maria Jidah 2000 BK Ringen 48 Diplom A Dam 43
    Emma Rainansalo 2000 Haninge BK 48 Diplom A Dam 9
    Julie Madelen L 2001 Askim, Norway 52 Diplom A Dam 207
    Rebecca Larsen 2001 IK Ymer 52 Diplom A Dam 49
    Jessica Triebelov 2001 Boxing club Triebel, Slovakia 52 Diplom A Dam 212
    Nicole Sawazaki 2001 Hessen-Germany, Germany 52 Diplom A Dam 32
    Elin Pettersson 2002 Skene Atletklubb 54 Diplom A Dam 131
    Emilia Svensson 2001 Kalmar BK 54 Diplom A Dam 188
Laura Nicol 2001 Millennium BC , Scottland 54 Diplom A Dam 0
    Thea Petrine Linja 2001 Tønsbergkameratene, Norway 60 Diplom A Dam 88
    Maria Kj 2001 Hoeje Taastrup BK, Denmark 60 Diplom A Dam 48
    Elisha Mannouch 2000 Swale Gloves, England 60 Diplom A Dam 171
    Jessica Black 2004 BK Rollo, Denmark 40 Diplom B Dam 84
    Megan Bainbridge 2003 Brandon Boxing, England 40 Diplom B Dam 69
    Lara Korus 2002 Hessen-Germany, Germany 40 Diplom B Dam 3
    Victoria Sawazaki 2003 Hessen-Germany, Germany 42 Diplom B Dam 37
Darija Katkeviciute 2003 Olimpietis Panevezys, Litauen 42 Diplom B Dam 0
Bobbi Lee Wyatt 2003 Dale, England 42 Diplom B Dam 0
    Maria-Elena Avram 2003 Hessen-Germany, Germany 42 Diplom B Dam 157
Grace McCormack 2004 Doonhamers ABC, Scottland 46 Diplom B Dam 0
Chayenne Bluhm 2002 Hessen-Germany, Germany 46 Diplom B Dam 0
    Jessica Pattinson 2002 Alnwick ABC, England 48 Diplom B Dam 87
    Chantelle Spencer 2002 Dublin Team, Ireland 48 Diplom B Dam 67
    Amy Harrington 2002 Dublin Team, Ireland 52 Diplom B Dam 109
    Thea Damberg 2002 Värnamo BK 52 Diplom B Dam 152
    Nadja Ericsson 2002 Skene Atletklubb 52 Diplom B Dam 125
    Rebecca Toohey 2002 Dublin Team, Ireland 52 Diplom B Dam 172
    Amalie 2002 Askim, Norway 54 Diplom B Dam 222
    Shaira Robertson 2002 Broxburn BC, Scottland 54 Diplom B Dam 121
Heather Nicol 2002 Millennium BC , Scottland 57 Diplom B Dam 0
    Jessia Farrell 2002 Dublin Team, Ireland 63 Diplom B Dam 14
    Ingela 2002 Volda Orsta Bokseklubb, Norway 63 Diplom B Dam 21
    viktoria kettil 2003 Tifa BC 63 Diplom B Dam 132
    Nadja Munkholm 2005 Struer ab, Denmark 42 Diplom C Dam 165
    Tealor Snaith 2004 Bronx Gym, Scottland 42 Diplom C Dam 68
Alishia Armstrong 2004 Doonhamers ABC, Scottland 48 Diplom C Dam 0
    Winnie Pettersson 2005 Skene Atletklubb 50 Diplom C Dam 1
    Naltina Wenneck 2004 Tønsbergkameratene, Norway 50 Diplom C Dam 214
    Millie Taylor 2004 Swale Gloves, England 50 Diplom C Dam 44
    Sunniva Hofstad 2004 B 30, Norway 52 Diplom C Dam 97
    Nathalie Özgun 2004 BK Rapid 52 Diplom C Dam 140
 
 
Copyright©2022 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090