Admin Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Gripen Cup 2021 25-26/9 2021  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2021-09-26
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
1 M-DA 75 kg 1/2 Röd Divine Ejesum Angered BC Röd 3-0
        Blå Kutay Barlak Haninge BK   -
4 W-DA 54 kg 1/2 Röd Maja Alsterlind Majorna BK   -
        Blå Isabelle Josefsson AIK Boxningsförening Blå 0-3
3 M-DA 86 kg 1/2 Röd Rafael Mironidis Botkyrka BK Röd 3-0
        Blå Rebin Sadik Angered BC   -
2 W-DA 42 kg 1/1 Röd Athina Lundberg Sörnskog AIK Boxningsförening Röd 3-0
        Blå Mona Taki Örebro BK   -
5 M-UB 66-1 kg 1/2 Röd Atef Salameh Angered BC   -
        Blå Elliot Ekhamre Eskilstuna BK Blå RSC R3
8 W-DA 70 kg 1/1 Röd Livia Björketidt Gripen BK Röd 2-1
        Blå Rebecca Rapp BK Ängeln   -
7 M-UB 70-2 kg 1/2 Röd David Julian Redbergslids BK Röd 3-0
        Blå Yosef Ali Nyköpings BS   -
10 M-DC 46 kg 1/1 Röd Micke Musaev Haninge BK Röd 3-0
        Blå Sebastian Yousef NBK Akilles   -
9 M-UB 80 kg 1/2 Röd Melvin Dahlin BK Ringen   -
        Blå Ismael Jansson Värnamo BK Blå 0-3
12 M-DB 36 kg 1/2 Röd Amir Awad BK Ringen   -
        Blå Adam Rhaffouli Haninge BK Blå 0-3
11 M-UB 80 kg 1/2 Röd Khoder Babayigit Angered BC Röd 3-0
        Blå Robin Franzén IFK Umeå   -
14 M-DB 38 kg 1/2 Röd Jonathan Rokka IK Ymer   -
        Blå Jonathan Josefsson AIK Boxningsförening Blå 0-3
13 W-JC 60 kg 1/1 Röd Noémi Rozinzki Majorna BK   -
        Blå Natalie Fridh BK Ringen Blå DQ
16 M-DB 44 kg 1/2 Röd Issac Un BK Ringen   -
        Blå Axel Palmgren Ystads SK Blå 0-3
15 W-SC 54 kg 1/1 Röd Emma Ljungqvist AIK Boxningsförening   -
        Blå Elvira Ribbing Djurgårdens IF Blå 1-2
18 M-DB 48 kg 1/1 Röd Luca Isvic Upsala IF   -
        Blå Mir Wais Majorna BK Blå 0-3
17 W-SC 64 kg 1/1 Röd Paulina Loutchko Hammarby IF Boxning   -
        Blå Berevan Hassan IFK Umeå Blå 0-3
20 M-DB 52 kg 1/2 Röd Alex Mattsson Dennemo Eskilstuna BK Röd 3-0
        Blå Jakob Taki Örebro BK   -
19 W-SA 64 kg 1/1 Röd Mira Massing Boxclub Vermeulen Benthuizen   -
        Blå Jenny Lundberg Narva BK Blå 1-2
22 M-DB 54 kg 1/1 Röd Haidra Khairy Angered BC Röd 3-0
        Blå Vincent Kjellerstedt BK Ringen   -
21 M-SC 64 kg 1/2 Röd Karrar Abdulreda Föreningen Redline Röd 2-1
        Blå Johan Ait Hatrit Larsson Hammarby IF Boxning   -
24 M-DA 50 kg 1/2 Röd Angelo Adamos AIK Boxningsförening   -
        Blå Said Mamergov Haninge BK Blå 0-3
23 M-SC 69 kg 1/2 Röd Håkan Östlund BK Falken Röd 3-0
        Blå Walid Abulkader Morgongåva BK   -
6 W-DA 54 kg 1/1 Röd Medina Zaman Haninge BK Röd 2-1
        Blå Isabelle Josefsson AIK Boxningsförening   -
25 M-SC 75-2 kg 1/1 Röd Alex Yazdani BK Falken Röd 2-1
        Blå Karl Ljungdahl AIK Boxningsförening   -
26 M-DA 50 kg 1/1 Röd Belal Jeberah Hammarby IF Boxning Röd 2-1
        Blå Said Mamergov Haninge BK   -
27 M-SC 75-1 kg 1/2 Röd Karim Mohammad Kabani NBK Akilles   -
        Blå Philippe Gomis BK Falken Blå 0-3
30 M-DA 57 kg 1/2 Röd Moha Med Rasol IK Ymer   -
        Blå David Bokvist Upsala IF Blå 0-3
29 M-SC 81-2 kg 1/1 Röd Michel Angelo Kuoadio Djurgårdens IF Röd 3-0
        Blå Oskar Karlsson Ystads SK   -
28 M-DA 57 kg 1/2 Röd Anthony Akl Halmstad BS   -
        Blå Jamie Bronks IF Linnea Blå 0-3
31 M-SC 81-1 kg 1/2 Röd Carl Byström Öbacka BK   -
        Blå Ibrahim Ebou Djurgårdens IF Blå 0-3
34 M-DA 60 kg 1/8 Röd Hugo Philipsson IK Ymer Röd 2-1
        Blå Ismail Mirjalov Botkyrka BK   -
33 M-SC 91 kg 1/2 Röd Filip Kjellberg Helsingborgs BK   -
        Blå Carl-Leon Andersson Sollentuna BK Blå 0-3
44 M-DA 63 kg 1/2 Röd Edin Fetah BK Ringen Röd 3-0
        Blå Noel Hadziosmanovic AIK Boxningsförening   -
35 M-SC 91 kg 1/2 Röd Noah Kihlgren Helsingborgs BK Röd KO R2
        Blå Jeremie Rulquin Lunds BS   -
36 M-DA 60 kg 1/4 Röd Patrick Wreder AIK Boxningsförening   -
        Blå Kristian Samo NBK Akilles Blå 0-3
37 M-SB 64 kg 1/1 Röd Firas Al Saedi Lunds BS   -
        Blå Ali Fadel Djurgårdens IF Blå RSC R3
46 M-DA 63 kg 1/2 Röd Hamza Al Salleh Nyköpings BS   -
        Blå Isak Nilsson Ystads SK Blå 0-3
39 M-SB 69 kg 1/2 Röd Lorans Rasol IK Ymer Röd 2-1
        Blå Kevin Magui Örebro BK   -
38 M-DA 60 kg 1/4 Röd Ruben Gard Hammarby IF Boxning Röd 3-0
        Blå Matteus Malbeck AIK Boxningsförening   -
41 M-SB 69 kg 1/2 Röd Shafulla Hotak Nyköpings BS   -
        Blå Vukasin Velickovic Hammarby IF Boxning Blå 1-2
40 M-DA 60 kg 1/4 Röd Adam Mosleh Malmö BK   -
        Blå Maximillian Mesquita AIK Boxningsförening Blå 0-3
43 M-SB 75 kg 1/1 Röd Kamkian Djiminger Bulldog Training Center Röd 2-1
        Blå Seyyed Mohammad Hossezni Sparta BK   -
42 M-DA 60 kg 1/4 Röd Maximilliam Nygård IF Linnea Röd 3-0
        Blå Hugo Philipsson IK Ymer   -
45 M-SA 56 kg 1/1 Röd Erduan Berisha KFUM Linköping Röd 2-1
        Blå Alan Zangana Hammarby IF Boxning   -
32 M-DA 57 kg 1/1 Röd Jamie Bronks IF Linnea Röd 0-3
        Blå David Bokvist Upsala IF   -
47 M-SA 60-2 kg 1/1 Röd Muhammad Ali Föreningen Redline   -
        Blå Alvin Warukaga BK30 Motala Blå RSC R3
50 M-UB 54 kg 1/2 Röd Jordan Roberts Eskilstuna BK   -
        Blå Shahab Amir Morgongåva BK Blå 0-3
49 M-SA 60-1 kg 1/2 Röd Sebastian Rodriguez Helsingborgs BK Röd 3-0
        Blå Sayed Rohullah Mosawi Sparta BK   -
52 M-UB 60 kg 1/2 Röd Adam Alsaidi BK Dacke   -
        Blå Adam Tegström Dahmani Umeå BK Blå 2-1
51 M-SA 64 kg 1/2 Röd Samer Talal Angered BC   -
        Blå Milad Mazdak BK Ringen Blå 1-2
54 M-UB 60 kg 1/2 Röd Aryan Amin Angered BC   -
        Blå Kevin Sandstedt BK Ringen Blå 0-3
53 M-SA 69-2 kg 1/2 Röd Mujtaba Hasani IFK Umeå Röd 3-0
        Blå Hilal Saleh Djurgårdens IF   -
48 M-DA 63 kg 1/1 Röd Edin Fetah BK Ringen Röd 3-0
        Blå Isak Nilsson Ystads SK   -
55 M-SA 69-1 kg 1/2 Röd Roberto Bengtsson Halmstad BS Röd 3-0
        Blå John Jeppsson Rudell Majorna BK   -
56 M-UB 63 kg 1/2 Röd Ben Anderberg Hammarby IF Boxning Röd 3-0
        Blå Vihtori Lindström Umeå BK   -
57 M-SA 69-1 kg 1/2 Röd Joel Jonsson Eskilstuna BK Röd 2-1
        Blå Artsiom Trubianiom Djurgårdens IF   -
58 M-UB 70-1 kg 1/2 Röd Mody Nangemo Redbergslids BK Röd RSC R2
        Blå Mohammed Mohammed Angered BC   -
59 M-SA 75 kg 1/2 Röd Mohamed Yusuf Eskilstuna BK   -
        Blå Jakob Simovski Oldelius AIK Boxningsförening Blå 0-3
60 M-UB 70-1 kg 1/2 Röd Omer Erovic IK Ymer Röd RSC R1
        Blå Liam Vedin Öbacka BK   -
61 M-SA 81-2 kg 1/2 Röd Johannes Bjur Lunds BS   -
        Blå Gustav Dahlström Eskilstuna BK Blå 0-3
62 M-JC 69 kg 1/2 Röd Ali Eslani AIK Boxningsförening Röd 3-0
        Blå Ronny Mehho Upsala IF   -
63 M-SA 91 kg 1/2 Röd Anton Börzsei Djurgårdens IF   -
        Blå Agit Bilge Hammarby IF Boxning Blå RSC R1
64 M-JC 69 kg 1/2 Röd Adam Sjölin Örebro BK Röd RSC R3
        Blå Mustafa Mosteh Malmö BK   -
65 M-SA 91 kg 1/2 Röd Genti Morina KFUM Fight Zone   -
        Blå Abdesslam Chabi Lunds BS Blå 0-3
66 M-JC 75 kg 1/2 Röd Sirwan Mohammadi BK 30 Motala Röd 3-0
        Blå Julien Perez AIK Boxningsförening   -
67 M-DA 66 kg 1/1 Röd Emir Souvayeh IK Ymer   -
        Blå Djafar Al-Mohamedi Angered BC Blå 0-3
68 M-JA 60 kg 1/1 Röd Hadi Hadrous Malmö BK   -
        Blå Marco Alärd Skoftebyns AIS Blå 1-2
69 M-DA 75 kg 1/1 Röd Teo Hallström BK Dacke   -
        Blå Divine Ejesum Angered BC Blå 0-3
70 M-JA 69 kg 1/2 Röd Noel Gabor Ystads SK   -
        Blå Emanuel Ryttersson Team Hallstahammar BK Blå 0-3
71 M-DA 86 kg 1/1 Röd Maga Osmanov Haninge BK Röd 3-0
        Blå Rafael Mironidis Botkyrka BK   -
72 W-SB 57 kg 1/1 Röd Emilia Houmaimes BK Ringen Röd 3-0
        Blå Nazanin Rahimi Värnamo BK   -
101 M-SA 69-2 kg 1/1 Röd Tim F.Korhola Bålsta BK   -
        Blå Mujtaba Hasani IFK Umeå Blå 1-2
74 M-SC 60 kg 1/2 Röd Daniel Pusic Halmstad BS   -
        Blå Mohammed Ali Jafarli BK Örnen Blå RSC R3
93 M-SC 91+ kg 1/1 Röd Abdul-Malic Naleev Öbacka BK Röd 3-0
        Blå Pablo Gonzalez E4 Queensbury BC   -
76 M-SC 60 kg 1/2 Röd Mustafa Muhammadi Helsingborgs BK   -
        Blå Oliver Rosen KFUM Linköping Blå 2-1
110 M-JC 81 kg 1/1 Röd Enrikas Nianiluka NBK Akilles   -
        Blå Nigel Mbome Boxclub Vermeulen Benthuizen Blå 1-2
107 M-SA 81-2 kg 1/1 Röd Max Englund IFK Umeå   -
        Blå Gustav Dahlström Eskilstuna BK Blå 1-2
90 M-DA 60 kg 1/2 Röd Maximillian Mesquita AIK Boxningsförening   -
        Blå Maximilliam Nygård IF Linnea Blå 0-3
73 M-UB 50 kg 1/1 Röd Viggo Pettersson Team Hallstahammar BK   -
        Blå Joshua Muyinda Morgongåva BK Blå 0-3
75 M-UB 66-2 kg 1/1 Röd Noah Pettersson Ystads SK Röd 2-1
        Blå Leon Nilsson Garcia Majorna BK   -
88 M-DA 60 kg 1/2 Röd Kristian Samo NBK Akilles Röd 3-0
        Blå Ruben Gard Hammarby IF Boxning   -
78 M-DC 38 kg 1/1 Röd Filip Af Uhr Morgongåva BK Röd 3-0
        Blå Kutkan Barlak Haninge BK   -
77 M-UB 66-1 kg 1/1 Röd Elias Chamoun NBK Akilles   -
        Blå Elliot Ekhamre Eskilstuna BK Blå RSC r1
81 M-UB 80 kg 1/1 Röd Ismael Jansson Värnamo BK Röd WO
        Blå Khoder Babayigit Angered BC   -
80 M-DB 36 kg 1/1 Röd David Altun NBK Akilles   -
        Blå Adam Rhaffouli Haninge BK Blå 0-3
79 M-UB 70-2 kg 1/1 Röd Norbert Druga Eskilstuna BK   -
        Blå David Julian Redbergslids BK Blå 1-2
82 M-DB 38 kg 1/1 Röd Elvin Vincent Bulldog Training Center   -
        Blå Jonathan Josefsson AIK Boxningsförening Blå 0-3
83 M-SC 64 kg 1/1 Röd Samr Al-Bearmani Helsingborgs BK Röd WO
        Blå Karrar Abdulreda Föreningen Redline   -
84 M-DB 44 kg 1/1 Röd Zano Ibrahim Bulldog Training Center   -
        Blå Axel Palmgren Ystads SK Blå 1-2
85 M-SC 69 kg 1/1 Röd Tabare Cortes Serveino Föreningen Redline   -
        Blå Håkan Östlund BK Falken Blå KO R1
86 M-DB 52 kg 1/1 Röd David Vestling NBK Akilles   -
        Blå Alex Mattsson Dennemo Eskilstuna BK Blå 0-3
87 M-SC 75-1 kg 1/1 Röd Branko Vincic Redbergslids BK Röd AB R2
        Blå Philippe Gomis BK Falken   -
92 M-DA 60 kg 1/1 Röd Kristian Samo NBK Akilles Röd 3-0
        Blå Maximilliam Nygård IF Linnea   -
89 M-SC 81-1 kg 1/1 Röd Yousef Mourad Bulldog Training Center Röd 3-0
        Blå Ibrahim Ebou Djurgårdens IF   -
96 M-UB 60 kg 1/1 Röd Adam Tegström Dahmani Umeå BK Röd DQ
        Blå Kevin Sandstedt BK Ringen   -
91 M-SC 91 kg 1/1 Röd Carl-Leon Andersson Sollentuna BK   -
        Blå Noah Kihlgren Helsingborgs BK Blå 0-3
94 M-UB 54 kg 1/1 Röd Theo Haag Klockets BK   -
        Blå Shahab Amir Morgongåva BK Blå 0-3
95 M-SB 69 kg 1/1 Röd Lorans Rasol IK Ymer Röd 2-1
        Blå Vukasin Velickovic Hammarby IF Boxning   -
98 M-UB 63 kg 1/1 Röd Neo Tered BK Köping Röd 3-0
        Blå Ben Anderberg Hammarby IF Boxning   -
97 M-SA 60-1 kg 1/1 Röd Nebil Ibrahim Upsala IF Röd 3-0
        Blå Sebastian Rodriguez Helsingborgs BK   -
100 M-UB 70-1 kg 1/1 Röd Mody Nangemo Redbergslids BK   -
        Blå Omer Erovic IK Ymer Blå 0-3
99 M-SA 64 kg 1/1 Röd Manzoor Ashna Gripen BK   -
        Blå Milad Mazdak BK Ringen Blå 1-2
102 M-JC 60 kg 1/1 Röd Alexander Ström Redbergslids BK Röd 3-0
        Blå Hafizullah Amiri Malmö BK   -
103 M-SA 69-1 kg 1/1 Röd Roberto Bengtsson Halmstad BS Röd 3-0
        Blå Joel Jonsson Eskilstuna BK   -
104 M-JC 64 kg 1/1 Röd Jonas Hossein Elghoul Malmö BK   -
        Blå Samir Tursunov Sollentuna BK Blå 0-3
105 M-SA 75 kg 1/1 Röd Correa Robinsson IK Ymer   -
        Blå Jakob Simovski Oldelius AIK Boxningsförening Blå AB R3
106 M-JC 69 kg 1/1 Röd Ali Eslani AIK Boxningsförening Röd 3-0
        Blå Adam Sjölin Örebro BK   -
109 M-SA 91 kg 1/1 Röd Agit Bilge Hammarby IF Boxning Röd WO
        Blå Abdesslam Chabi Lunds BS   -
108 M-JC 75 kg 1/1 Röd Albert Skillfeldt Värnamo BK Röd RSC r3
        Blå Sirwan Mohammadi BK 30 Motala   -
112 M-JA 69 kg 1/1 Röd Jonathan Johnsson Eskilstuna BK Röd 2-1
        Blå Emanuel Ryttersson Team Hallstahammar BK   -
114 M-SC 60 kg 1/1 Röd Mohammed Ali Jafarli BK Örnen Röd 3-0
        Blå Oliver Rosen KFUM Linköping   -
 
 
Copyright©2020 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090