Admin Select Language
Start
Tävlingar
Boxare
Domare
Klubbar
>
Boxare Domare Matchlista Stegar Tävlingsplan  
<<< tillbaka
Diplom-SM 23-24/10 2021  
Anmäla
Sista anmälningsdag var 2021-10-17
 
Info
> Klassindelning
> Inbjudan
> Klubbranking
 
Utskrifter
> Matchlista
# Kategori Vikt Final Hörna Namn Klubb Segrare Resultat
1 W-DA 44 kg 1/2 Röd Zohra Stanikzai Team Hallstahammar BK Röd 3-0
        Blå Zina Khan Örebro BK   -
2 W-DB 40 kg 1/2 Röd Lisa Dverstorp Knivsta IK   -
        Blå Athina Lundberg Sörnskog AIK Boxningsförening Blå 3-0
3 W-DA 44 kg 1/2 Röd Mona Taki Örebro BK   -
        Blå Vilde Bagi BK Rapid Blå 1-2
4 M-DC 34 kg 1/2 Röd Neo Gustavsson Kalmar BK Röd 2-1
        Blå Maksymilian Loniewski Knivsta IK   -
5 W-DA 52 kg 1/2 Röd Aleksandra Larsson Bogesunds BK   -
        Blå Lilli Årman Upsala IF Blå 0-3
6 M-DC 36 kg 1/2 Röd Kevin Hedman Morgongåva BK   -
        Blå Oskar Liljeberg Örebro BK Blå 1-2
7 W-DA 57 kg 1/2 Röd Kyra Reinius Helsingborgs BK   -
        Blå Medina Zaman Haninge BK Blå 1-2
8 M-DC 40 kg 1/4 Röd Kutkan Barlak Haninge BK Röd 2-1
        Blå Milo Hellgren BK Rapid   -
9 W-DA 60 kg 1/2 Röd Olivia Özel BK Rapid   -
        Blå Linea Lundell Örebro BK Blå 0-3
10 M-DC 40 kg 1/2 Röd Christian Talgur BK Rapid   -
        Blå Filip Af Uhr Morgongåva BK Blå 0-3
11 W-DA 70 kg 1/2 Röd Livia Björketidt Gripen BK Röd 3-0
        Blå Amar Atie Örebro BK   -
12 M-DC 40 kg 1/2 Röd Adam El ajub Bulldog Training Center   -
        Blå Kutkan Barlak Haninge BK Blå 0-3
13 W-DA 70 kg 1/2 Röd Rebecka Persson Redbergslids BK   -
        Blå Emely Lindquvist Majorna BK Blå WO
14 M-DC 44 kg 1/2 Röd Roman Grishanov Örebro BK   -
        Blå Suleman Tabujev Morgongåva BK Blå 0-3
15 M-DA 44 kg 1/2 Röd Alex Holmqvist BK Revansch Röd 3-0
        Blå Aram Al-Zuhairi Örebro BK   -
16 M-DC 44 kg 1/2 Röd Sebastian Yousef NBK Akilles   -
        Blå Fadel Atie Örebro BK Blå 1-2
17 M-DA 48 kg 1/4 Röd Benjamin Rahimi Örebro BK Röd 3-0
        Blå Nils Johansson Höllvikens BK   -
18 M-DB 34 kg 1/2 Röd Ramadan Gadziev BK Rapid Röd 3-0
        Blå Emanuel Thanasoulelis Örebro BK   -
19 M-DA 48 kg 1/2 Röd Erik Torege Örebro BK   -
        Blå Amir Hasanahunov Kalmar BK Blå 0-3
20 M-DB 38 kg 1/2 Röd Elvin Vincent Bulldog Training Center   -
        Blå Yasin Alko Majorna BK Blå 2-1
21 M-DA 48 kg 1/2 Röd Said Mamergov Haninge BK Röd 3-0
        Blå Benjamin Rahimi Örebro BK   -
22 M-DB 38 kg 1/2 Röd Jonathan Josefsson AIK Boxningsförening Röd 3-0
        Blå Devin Davila Garcia Majorna BK   -
23 M-DA 50 kg 1/2 Röd Angelo Adamos AIK Boxningsförening Röd 3-0
        Blå Frank Åman Majorna BK   -
24 M-DB 44 kg 1/2 Röd Erik Pukshlis Örebro BK   -
        Blå Ahmad Rashid BK Rågsved Blå 3-0
25 M-DA 50 kg 1/2 Röd Alexander Järetoft IF Linnea Röd 2-1
        Blå Roni Özturk Morgongåva BK   -
26 M-DB 44 kg 1/2 Röd Paizutdin Irazikhanov Haninge BK Röd 2-1
        Blå Jacob Andersson Värnamo BK   -
27 M-DA 57 kg 1/8 Röd Agathon Månsson Lunds BS   -
        Blå Ferhat Celik Angered BC Blå 0-3
28 M-DB 48 kg 1/4 Röd Micke Musaev Haninge BK   -
        Blå Leo Sabani BK Kelly Blå 1-2
29 M-DA 57 kg 1/4 Röd Lukas Dellsand Knivsta IK   -
        Blå Ruben Gard Hammarby IF Boxning Blå 0-3
30 M-DB 48 kg 1/4 Röd Mio Karnvik Hisingens BK   -
        Blå Oscar Härstedt Höllvikens BK Blå 0-3
31 M-DA 57 kg 1/4 Röd Oscar Ledam Redbergslids BK Röd 3-0
        Blå Moha Med Rasol IK Ymer   -
32 M-DB 48 kg 1/4 Röd Wilton Perez Fjeld Haninge BK   -
        Blå Mir Wais Majorna BK Blå 0-3
33 M-DA 57 kg 1/4 Röd Anthony Akl Halmstad BS Röd 3-0
        Blå Hasan Yurek Örebro BK   -
34 M-DB 48 kg 1/2 Röd Halil Aslan Team Hallstahammar BK   -
        Blå Leo Sabani BK Kelly Blå 0-3
35 M-DA 57 kg 1/4 Röd Jamie Bronks IF Linnea Röd 3-0
        Blå Ferhat Celik Angered BC   -
36 M-DB 48 kg 1/2 Röd Oscar Härstedt Höllvikens BK   -
        Blå Mir Wais Majorna BK Blå 3-0
37 M-DA 63 kg 1/8 Röd Abdi Subayr AIK Boxningsförening Röd 2-1
        Blå Melker Holmberg Tifa BC   -
38 M-DB 50 kg 1/2 Röd Abbas Heidari Morgongåva BK   -
        Blå Antonio Banovna Höllvikens BK Blå 0-3
39 M-DA 63 kg 1/4 Röd Noel Hadziosmanovic AIK Boxningsförening   -
        Blå Ludde Emard Höllvikens BK Blå 0-3
40 M-DB 50 kg 1/2 Röd Yusef Samadi Örebro BK Röd 2-1
        Blå Luca Isvic Upsala IF   -
41 M-DA 63 kg 1/4 Röd Viktor Heiche BK Avance Röd 2-1
        Blå Maximilliam Nygård IF Linnea   -
42 M-DB 52 kg 1/4 Röd Alex Mattsson Dennemo Eskilstuna BK Röd 3-0
        Blå Gabriel Stafsen Redbergslids BK   -
43 M-DA 63 kg 1/4 Röd Albin Elfqvist BK Kelly Röd 3-0
        Blå Elias Björk Majorna BK   -
44 M-DB 52 kg 1/2 Röd David Vestling NBK Akilles   -
        Blå Enes Öberg Djurgårdens IF Blå 0-3
45 M-DA 63 kg 1/4 Röd Fabian Isaksson BK Rapid   -
        Blå Abdi Subayr AIK Boxningsförening Blå 1-2
46 M-DB 52 kg 1/2 Röd Tyrehll Nyambok Hammarby IF Boxning   -
        Blå Alex Mattsson Dennemo Eskilstuna BK Blå 0-3
47 M-DA 66 kg 1/4 Röd Jesper Bergström BK Rapid Röd 2-1
        Blå Djafar Al-Mohamedi Angered BC   -
48 M-DB 54 kg 1/2 Röd Jakob Taki Örebro BK   -
        Blå Haidra Khairy Angered BC Blå 0-3
49 M-DA 66 kg 1/2 Röd Anas Jiber Haninge BK   -
        Blå Elton Abebe Majorna BK Blå 1-2
50 M-DB 60 kg 1/2 Röd Noel Lindström Värnamo BK Röd 3-0
        Blå Valter Jonung BK Rapid   -
51 M-DA 66 kg 1/2 Röd Carl Blom AIK Boxningsförening   -
        Blå Jesper Bergström BK Rapid Blå 0-3
52 M-DB 66 kg 1/2 Röd Lalo Dilan Bulldog Training Center   -
        Blå Nermin Krasnici Team Hallstahammar BK Blå 0-3
53 M-DA 75 kg 1/4 Röd Rewar Rasul Hammarby IF Boxning Röd DISK R-2
        Blå Marcus Trepp Djurgårdens IF   -
54 M-DB 70 kg 1/2 Röd Moses Bazzi Djurgårdens IF   -
        Blå Malte Broman BS Tor Blå 1-2
55 M-DA 75 kg 1/4 Röd Ali Rasouli BK Rågsved Röd 3-0
        Blå Filip Sarovic Majorna BK   -
56 M-DA 60 kg 1/8 Röd Kristian Samo NBK Akilles Röd 3-0
        Blå Marcello Karlsson Majorna BK   -
57 M-DA 75 kg 1/2 Röd Kutay Barlak Haninge BK   -
        Blå Divine Ejesum Angered BC Blå 1-2
58 M-DA 60 kg 1/8 Röd Eliah Bååth Örebro BK Röd 3-0
        Blå Nicolas Bobean Hammarby IF Boxning   -
59 M-DA 75 kg 1/2 Röd Rewar Rasul Hammarby IF Boxning   -
        Blå Ali Rasouli BK Rågsved Blå 0-3
60 M-DA 60 kg 1/8 Röd Eddie Sabani BK Kelly Röd 3-0
        Blå David Bokvist Upsala IF   -
61 M-DA 86 kg 1/4 Röd Noa Brikel BK Kelly   -
        Blå Michell Aras Vänersborgs BK Blå 1-2
62 M-DA 60 kg 1/8 Röd Aaryan Amin Angered BC   -
        Blå Patrick Wreder AIK Boxningsförening Blå 0-3
63 M-DA 86 kg 1/2 Röd Maga Osmanov Haninge BK Röd 3-0
        Blå Teo Torstensson Punch Out BC   -
64 M-DA 60 kg 1/4 Röd Naim Hadzic Punch Out BC   -
        Blå Omar Al Hassan Majorna BK Blå 0-3
65 M-DA 86 kg 1/2 Röd Rebin Sadik Angered BC Röd 3-0
        Blå Michell Aras Vänersborgs BK   -
66 M-DA 60 kg 1/4 Röd Ronaldo Banovna Höllvikens BK   -
        Blå Hugo Philipsson IK Ymer Blå 0-3
67 W-DA 44 kg 1/1 Röd Zohra Stanikzai Team Hallstahammar BK   -
        Blå Vilde Bagi BK Rapid Blå 3-0
68 M-DA 60 kg 1/4 Röd Kristian Samo NBK Akilles Röd 3-0
        Blå Eliah Bååth Örebro BK   -
69 W-DA 52 kg 1/1 Röd Paradisia Smesem Hisingens BK   -
        Blå Lilli Årman Upsala IF Blå 3-0
70 M-DA 60 kg 1/4 Röd Eddie Sabani BK Kelly Röd 3-0
        Blå Patrick Wreder AIK Boxningsförening   -
71 W-DA 54 kg 1/1 Röd Arina Vakili Bulldog Training Center   -
        Blå Isabelle Josefsson AIK Boxningsförening Blå 3-0
72 W-DC 38 kg 1/1 Röd Thea Gebauer Punch Out BC   -
        Blå Estelle Hkansson Halmstad Boxing Club Blå 3-0
73 W-DA 57 kg 1/1 Röd Majken Sjölander Djurgårdens IF   -
        Blå Medina Zaman Haninge BK Blå 3-0
74 W-DC 52 kg 1/1 Röd Ronja Fatah Örebro BK Röd 2-1
        Blå Ela Aslan Team Hallstahammar BK   -
93 M-DA 57 kg 1/2 Röd Ruben Gard Hammarby IF Boxning Röd 3-0
        Blå Oscar Ledam Redbergslids BK   -
76 W-DB 40 kg 1/1 Röd Leona Kahrimani Halmstad Boxing Club   -
        Blå Athina Lundberg Sörnskog AIK Boxningsförening Blå 3-0
95 M-DA 57 kg 1/2 Röd Anthony Akl Halmstad BS   -
        Blå Jamie Bronks IF Linnea Blå 3-0
78 M-DC 34 kg 1/1 Röd August Lindholm Majorna BK   -
        Blå Neo Gustavsson Kalmar BK Blå 3-0
75 W-DA 60 kg 1/1 Röd Sherie Hallmen Örebro BK   -
        Blå Linea Lundell Örebro BK Blå 3-0
80 M-DC 36 kg 1/1 Röd Alan Abdulrahman Upsala IF   -
        Blå Oskar Liljeberg Örebro BK Blå 2-1
77 W-DA 66 kg 1/1 Röd Lilly Jansson Majorna BK Röd 2-1
        Blå Rebecca Rapp BK Ängeln   -
82 M-DC 40 kg 1/1 Röd Filip Af Uhr Morgongåva BK Röd 2-1
        Blå Kutkan Barlak Haninge BK   -
79 W-DA 70 kg 1/1 Röd Livia Björketidt Gripen BK   -
        Blå Emely Lindquvist Majorna BK Blå 2-1
84 M-DC 44 kg 1/1 Röd Suleman Tabujev Morgongåva BK Röd 2-1
        Blå Fadel Atie Örebro BK   -
101 M-DA 63 kg 1/2 Röd Albin Elfqvist BK Kelly   -
        Blå Abdi Subayr AIK Boxningsförening Blå 3-0
86 M-DB 34 kg 1/1 Röd Darin Veysi Haninge BK Röd 3-0
        Blå Ramadan Gadziev BK Rapid   -
99 M-DA 63 kg 1/2 Röd Ludde Emard Höllvikens BK   -
        Blå Viktor Heiche BK Avance Blå 2-1
88 M-DB 36 kg 1/1 Röd Adam Rhaffouli Haninge BK Röd 2-1
        Blå Elliott Håkansson Halmstad Boxing Club   -
81 M-DA 42 kg 1/1 Röd Gino Dobreva Föreningen Redline Röd 3-0
        Blå Jack Åkesson BK Revansch   -
114 M-DA 60 kg 1/2 Röd Omar Al Hassan Majorna BK   -
        Blå Hugo Philipsson IK Ymer Blå 2-1
83 M-DA 44 kg 1/1 Röd Malte Björk BK Kelly Röd 2-1
        Blå Alex Holmqvist BK Revansch   -
116 M-DA 60 kg 1/2 Röd Kristian Samo NBK Akilles Röd 3-0
        Blå Eddie Sabani BK Kelly   -
85 M-DA 48 kg 1/1 Röd Amir Hasanahunov Kalmar BK   -
        Blå Said Mamergov Haninge BK Blå 2-1
90 M-DB 38 kg 1/1 Röd Yasin Alko Majorna BK   -
        Blå Jonathan Josefsson AIK Boxningsförening Blå 3-0
87 M-DA 50 kg 1/1 Röd Angelo Adamos AIK Boxningsförening Röd 3-0
        Blå Alexander Järetoft IF Linnea   -
92 M-DB 40 kg 1/1 Röd Aram Ibrahim Örebro BK   -
        Blå Jonathan Rokka IK Ymer Blå 3-0
89 M-DA 52 kg 1/1 Röd Belal Jeberah Hammarby IF Boxning Röd 3-0
        Blå Tage Arbin Kalmar BK   -
94 M-DB 42 kg 1/1 Röd Adam Wehbi BK Rapid   -
        Blå wilmer Ekhlom Olsson Örebro BK Blå 3-0
91 M-DA 54 kg 1/1 Röd Emil Ödman Redbergslids BK   -
        Blå Viktor Kjellerhag Morgongåva BK Blå 3-0
96 M-DB 44 kg 1/1 Röd Ahmad Rashid BK Rågsved Röd 3-0
        Blå Paizutdin Irazikhanov Haninge BK   -
105 M-DA 66 kg 1/1 Röd Elton Abebe Majorna BK Röd 2-1
        Blå Jesper Bergström BK Rapid   -
100 M-DB 50 kg 1/1 Röd Antonio Banovna Höllvikens BK Röd 2-1
        Blå Yusef Samadi Örebro BK   -
107 M-DA 75 kg 1/1 Röd Divine Ejesum Angered BC Röd 3-0
        Blå Ali Rasouli BK Rågsved   -
98 M-DB 48 kg 1/1 Röd Leo Sabani BK Kelly   -
        Blå Mir Wais Majorna BK Blå 2-1
109 M-DA 86 kg 1/1 Röd Maga Osmanov Haninge BK Röd 3-0
        Blå Rebin Sadik Angered BC   -
102 M-DB 52 kg 1/1 Röd Enes Öberg Djurgårdens IF   -
        Blå Alex Mattsson Dennemo Eskilstuna BK Blå 3-0
97 M-DA 57 kg 1/1 Röd Ruben Gard Hammarby IF Boxning   -
        Blå Jamie Bronks IF Linnea Blå 3-0
104 M-DB 54 kg 1/1 Röd Oliver Hägg Redbergslids BK   -
        Blå Haidra Khairy Angered BC Blå 3-0
103 M-DA 63 kg 1/1 Röd Viktor Heiche BK Avance Röd 3-0
        Blå Abdi Subayr AIK Boxningsförening   -
106 M-DB 57 kg 1/1 Röd Willam Jung Hisingens BK Röd 3-0
        Blå Ivan Ringståhl Majorna BK   -
108 M-DB 60 kg 1/1 Röd Maximillian Mesquita AIK Boxningsförening   -
        Blå Noel Lindström Värnamo BK Blå 2-1
110 M-DB 66 kg 1/1 Röd Oliwer Aras Vänersborgs BK   -
        Blå Nermin Krasnici Team Hallstahammar BK Blå 3-0
112 M-DB 70 kg 1/1 Röd Teo Hallström BK Dacke Röd 2-1
        Blå Malte Broman BS Tor   -
118 M-DA 60 kg 1/1 Röd Hugo Philipsson IK Ymer   -
        Blå Kristian Samo NBK Akilles Blå 3-0
 
 
Copyright©2020 Anders Hedlund anders@boxingeventservice.com +46 70 7785090